Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
να σκεφτούμε λίγο ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΑ;

έχουμε δυο κάννες η "μια σκοτώνει καλύτερα" σε μια δεδομένη απόσταση
τι ΑΠ' ΟΛΑ πρέπει να ελέγξουμε για να διαπιστώσουμε ΓΙΑΤΙ "σκοτώνει καλύτερα";;
α. το κράμα μετάλλου
β. τον κώνο
γ. την "γεωμετρία" της κάννης
δ. το τσοκ
ε. το φυσίγγι
ς. το κοντάκι
ζ. την αρχική ταχύτητα
η. την μενουσα ταχύτητα
θ. την εσωτερική βλητική
ι. την εξωτερική βλητική
ια. την βλητική του τέλους

.think..think..think..think.
Πρώτα πρέπει να ρίχνουμε εκεί που βλέπουμε , μετά να χρησιμοποιούμε λίγα και συγκεκριμένα φυσίγγια γιατί έχουμε από 10 διαφορετικά επάνω μας και τα κάνουνε αχταρμά το κάθε ένα έχει διαφορετικές ταχύτητες και λοιπά και με την αλλαγή του καιρού πάλι μεταβάλλονται όλα αυτά. Αλλά το κυριότερο είναι να έχει και θηράματα αλλιώς τι να τα κανείς όλα τα υπόλοιπα.
 
Παιδιά επανέρχομαι για γνώμες.
Λογικά αυτή την βδομαδα θα έχω στα χέρια μου την άδεια αγοράς.
Αποφάσισα να ανέβω κατηγορία (ποιοτική και όχι βλητική) σε όπλο από αυτά π είχα αναφέρει πριν μέρες.
Είμαι ανάμεσα σε A400 upland,l4s grey hunter,maxus 2,benelli rafaello black.
Για να σας προλάβω εννοείτε ότι θα γίνει δοκιμή και από κοντά.Εχω σκοπό στην δοκιμή να πάω μαζί με την άδεια αγοράς και να γίνει επιτόπου η δουλίτσα.
Δεν χρειαζεται να δωσεις πολλα χρηματα. Κοιτα την benelli m1 super 90. Τα εχει ολα δηλ. φλαντζες κλισης , 3.τσοκ crioplus και αν θες παιρνει και προεκταση αποθηκης. τιμη 790 ευρω. Την αγορασα το 2021 και δεν υστερει σε τιποτα απο αλλες αδρανειας.
 
Δεν χρειαζεται να δωσεις πολλα χρηματα. Κοιτα την benelli m1 super 90. Τα εχει ολα δηλ. φλαντζες κλισης , 3.τσοκ crioplus και αν θες παιρνει και προεκταση αποθηκης. τιμη 790 ευρω. Την αγορασα το 2021 και δεν υστερει σε τιποτα απο αλλες αδρανειας.
Όπως είπα και πιο πριν δεν θέλω πλαστικό και θέλω να ανέβω σε ποιότητα.Ειμαι υπέρ των φθηνών όπλων και δεν έχουν να ζηλέψουν σε τίποτα τα ακριβότερα.Μονο σε θέμα, φινιρίσματος που θα είναι και ο παράγοντας επιλογής μου.
Έχω μια es 100 de luxe και θέλω να πάρω τώρα άλλης χρηματικής κατηγορίας όπλο.
 
Όπως είπα και πιο πριν δεν θέλω πλαστικό και θέλω να ανέβω σε ποιότητα.Ειμαι υπέρ των φθηνών όπλων και δεν έχουν να ζηλέψουν σε τίποτα τα ακριβότερα.Μονο σε θέμα, φινιρίσματος που θα είναι και ο παράγοντας επιλογής μου.
Έχω μια es 100 de luxe και θέλω να πάρω τώρα άλλης χρηματικής κατηγορίας όπλο.
Οτι και να αποφασισεις ευχομαι να το ευχαριστηθεις.
 
να σκεφτούμε λίγο ΟΡΘΟΛΟΓΙΚΑ;

έχουμε δυο κάννες η "μια σκοτώνει καλύτερα" σε μια δεδομένη απόσταση
τι ΑΠ' ΟΛΑ πρέπει να ελέγξουμε για να διαπιστώσουμε ΓΙΑΤΙ "σκοτώνει καλύτερα";;
α. το κράμα μετάλλου
β. τον κώνο
γ. την "γεωμετρία" της κάννης
δ. το τσοκ
ε. το φυσίγγι
ς. το κοντάκι
ζ. την αρχική ταχύτητα
η. την μενουσα ταχύτητα
θ. την εσωτερική βλητική
ι. την εξωτερική βλητική
ια. την βλητική του τέλους

.think..think..think..think.
Το τέλος μετράει πάντα ...
Διάτρηση, κατανομή
...

και αυτά αν είσαι κοντά στο κέντρο (κοντάκι, εμπειρία και σκοπευτική ικανότητα), γιατί αν δεν είσαι ούτε αυτά έχουν κάποια σημασία. 😂
50 εκατοστά στραβός να είσαι οι πιθανότητες κατακρημνίζονται και σου φταίει ο ανάδρομος Ερμής, η γεωμετρία της κάνης, ο κώνος, η θερμοκρασία του μετάλλου της κάνης, το κωλοφύσιγγο και πολλά άλλα ...
 
Παιδιά επανέρχομαι για γνώμες.
Λογικά αυτή την βδομαδα θα έχω στα χέρια μου την άδεια αγοράς.
Αποφάσισα να ανέβω κατηγορία (ποιοτική και όχι βλητική) σε όπλο από αυτά π είχα αναφέρει πριν μέρες.
Είμαι ανάμεσα σε A400 upland,l4s grey hunter,maxus 2,benelli rafaello black.
Για να σας προλάβω εννοείτε ότι θα γίνει δοκιμή και από κοντά.Εχω σκοπό στην δοκιμή να πάω μαζί με την άδεια αγοράς και να γίνει επιτόπου η δουλίτσα.
όλη την αφρόκρεμα θα δεις, θα εξαρτηθεί από το χούφτωμα η επιλογή

τι όπλο έχεις τώρα
 
Μια ταπεινή πλην τίμια es 100 de luxe που την έχω ευχαριστηθεί πάρα πολύ.
άρα έχεις ένα αδράνειας και μάλιστα καλό.

Γνώμη μου πάρε ένα αερίων... όποιο σου κάτσει εκείνη την στιγμή

εγώ θα ήμουν ανάμεσα σε μαξους και μπερετα
 
Παιδιά επανέρχομαι για γνώμες.
Λογικά αυτή την βδομαδα θα έχω στα χέρια μου την άδεια αγοράς.
Αποφάσισα να ανέβω κατηγορία (ποιοτική και όχι βλητική) σε όπλο από αυτά π είχα αναφέρει πριν μέρες.
Είμαι ανάμεσα σε A400 upland,l4s grey hunter,maxus 2,benelli rafaello black.
Για να σας προλάβω εννοείτε ότι θα γίνει δοκιμή και από κοντά.Εχω σκοπό στην δοκιμή να πάω μαζί με την άδεια αγοράς και να γίνει επιτόπου η δουλίτσα.
η Α400 και η φαμπαρμ εχουν το ελατηριο μπροστα και ειναι πιο ευκολο να κανεις ματζουνιες με το κοντακι.
 
άρα έχεις ένα αδράνειας και μάλιστα καλό.

Γνώμη μου πάρε ένα αερίων... όποιο σου κάτσει εκείνη την στιγμή

εγώ θα ήμουν ανάμεσα σε μαξους και μπερετα
Οποίο μου κάτσει επί τόπου θα τυλιχτεί σε λαδόκολλα για το σπίτι.
η Α400 και η φαμπαρμ εχουν το ελατηριο μπροστα και ειναι πιο ευκολο να κανεις ματζουνιες με το κοντακι.
Η αλήθεια είναι ότι κρυφος μου πόθος είναι η fabarm αλλά την φοβάμαι μην μου κάτσει καμιά στραβή μετα.Και γάντι να μου κάτσει στα μέτρα δεν ξέρω αν θα την προτιμήσω για αυτό τον λόγο.Οποτε ελπίζω με τις άλλες 2
 
κάνει πολύ δουλειά στην απόσβεση σίγουρα αλλά είναι και ένα βάρος πίσω που αλλάζει το ζύγισμα
Ελπίζω προς το καλύτερο και να ισορροπεί γιατι εχει και το συστημα αερίων και το ελατήριο μπροστά οπότε πιστεύω μια τάση για βάρος μπροστά θα την έχει.
 
Είχα και την Α400 unico αν θα έπαιρνα beretta πάλι θα προτιμούσα την 391 tennis stone coat με έβγαλε ασπροπρόσωπο δεν έκανε την παραμικρή εμπλοκή ακόμη και στα -18 στον Έβρο και έβγαζε εξαιρετικές τουφεκιές απλά είχε λόγο αυξημένο βάρος μπροστά σε σχέση με την Α400. Αλλά είχε Ωραια λαβή ούτε χοντρές πάπιες ούτε τίποτα τέτοια. Τουφεκιές εξαιρετικές είχα πάρει και 3 Seminole τσοκ τα οποία δεν με ενθουσίασαν καθόλου με τα εργοστασιακά είχα καλύτερες τουφεκιές. Την έδωσα για να πάρω την Benelli super sport όχι γιατι είχα θέμα με το όπλο απλά με ειχε πιάσει η καταναλωτική βλακια
Καλησπέρα με την Α400 unico ήσουν ευχαριστημένος;
 
Παιδιά επανέρχομαι για γνώμες.
Λογικά αυτή την βδομαδα θα έχω στα χέρια μου την άδεια αγοράς.
Αποφάσισα να ανέβω κατηγορία (ποιοτική και όχι βλητική) σε όπλο από αυτά π είχα αναφέρει πριν μέρες.
Είμαι ανάμεσα σε A400 upland,l4s grey hunter,maxus 2,benelli rafaello black.
Για να σας προλάβω εννοείτε ότι θα γίνει δοκιμή και από κοντά.Εχω σκοπό στην δοκιμή να πάω μαζί με την άδεια αγοράς και να γίνει επιτόπου η δουλίτσα.
Για την benelli σε βλέπω
Αφού κυνηγάς ήδη με αδράνειας μπορεί να σου φανούν έστω και λίγο πιό χοντροκομμένες οι αερίων λόγω συστήματος
 
Όλα είναι καλά αυτά που έχεις καταλήξει τώρα πιάνοντας τα στα χέρια αν είσαι πρακτικός τύπος θα οδηγηθείς στη κατάλληλη αγορά αν είσαι του οφθαλμολουτρου θα οδηγηθείς στην ομορφότερη για σένα ,πάντως αν είσαι της αξιοπιστίας ξέρεις εκ των προτέρων τι θα πάρεις και αν είσαι άνθρωπος που κοιτάς την βλητική υπέροχη πάλι ξέρεις εκ των προτέρων τι δεν θα πάρεις .Όλα δεν γίνεται να συνδυαστούν σε ένα όπλο αν και θα μπορούσε αλλά δεν το έχει κάνει κάποιος ακόμη.Η μπενελι έχει πλησιάσει έχοντας τα περισσότερα.
 
Οποίο μου κάτσει επί τόπου θα τυλιχτεί σε λαδόκολλα για το σπίτι.

Η αλήθεια είναι ότι κρυφος μου πόθος είναι η fabarm αλλά την φοβάμαι μην μου κάτσει καμιά στραβή μετα.Και γάντι να μου κάτσει στα μέτρα δεν ξέρω αν θα την προτιμήσω για αυτό τον λόγο.Οποτε ελπίζω με τις άλλες 2
Καλα δες και επωμισε πρωτα την l4s και μας λες μετα. Μη φοβασαι για εμπλοκες, ειναι καλο το οπλο.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top