Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
εκανες μια πολυ καλη επιλογη και δεν προκειται να το μετανιωσεις ;)
Μακάρι Βαγγέλη, αλλα δυστυχώς κοντεύουν Χριστούγεννα και ζήτημα να χω ρίξει ενα κουτι φυσίγγια συνολικά για να βγάλω συμπεράσματα, με την κωλοχρονιά πάλι...
 
Στο 1,88 δεν είναι δυνατόν να σου ταιριάξει κανένα κοντάκι! Δηλαδή ποιας μάρκας τα κοντάκια τα θεωρείς τα πιο φιλικά;
Της browning, της Frankie κάποια ,και κάποια μοντέλα Remington .Σημαντικό ρόλο παίζει και η βάση για μένα που βοηθά καλύτερα να έχει τύπου σκαλοπατακι και υπερυψωμένη ρίγα θα μου πεις είναι και σε κάποιο benelli έτσι αλλά εκεί έχω θέματα με το cast of .Γιατί το μήκος είτε έτσι είτε αλλιώς όπως και το μέγεθος της λαβής αν είναι ξύλο τα μεγαλώνεις στην ςς είχα μεγαλώσει τη λαβή με πατέντα προς τα κάτω για να μου καλύπτει το χέρι παρόλο που ήταν πλαστικό.
 
Της browning, της Frankie κάποια ,και κάποια μοντέλα Remington .Σημαντικό ρόλο παίζει και η βάση για μένα που βοηθά καλύτερα να έχει τύπου σκαλοπατακι και υπερυψωμένη ρίγα θα μου πεις είναι και σε κάποιο benelli έτσι αλλά εκεί έχω θέματα με το cast of .Γιατί το μήκος είτε έτσι είτε αλλιώς όπως και το μέγεθος της λαβής αν είναι ξύλο τα μεγαλώνεις στην ςς είχα μεγαλώσει τη λαβή με πατέντα προς τα κάτω για να μου καλύπτει το χέρι παρόλο που ήταν πλαστικό.
Ας μην ξεχνάμε ότι οι ιταλικές εταιρείες φτιάχνουν τα κοντάκια για τον "mister average" με ύψος 1,78 και βάρος 80 κιλά. Εγώ εκτός από τα κιλά που μου περισσεύουν μερικά, μάλλον μοιάζω πολύ σε αυτόν τον κύριο, διότι σπάνια ιταλικό όπλο να μην μου έρθει σχετικά εύκολα με τις φλάντζες.

Τα Remington έχουν τη χρυσή συνταγή, ταιριάζουν σε πολύ περισσότερους σωματότυπους.

Τα Browning και τα Winchester άστο καλύτερα! Μερικά είναι τόσο ατσουμπαλα που σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν το κάνουν επίτηδες!
 
Ας μην ξεχνάμε ότι οι ιταλικές εταιρείες φτιάχνουν τα κοντάκια για τον "mister average" με ύψος 1,78 και βάρος 80 κιλά. Εγώ εκτός από τα κιλά που μου περισσεύουν μερικά, μάλλον μοιάζω πολύ σε αυτόν τον κύριο, διότι σπάνια ιταλικό όπλο να μην μου έρθει σχετικά εύκολα με τις φλάντζες.

Τα Remington έχουν τη χρυσή συνταγή, ταιριάζουν σε πολύ περισσότερους σωματότυπους.

Τα Browning και τα Winchester άστο καλύτερα! Μερικά είναι τόσο ατσουμπαλα που σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν το κάνουν επίτηδες!
Ο λόγος που δεν χρειάστηκα τρελές μετατροπές σε κοντάκια! 1,78 82 κιλά, όπως ακριβώς το είπες. Σε κάποια δεν άλλαξα ούτε φλάτζα!
 
Ας μην ξεχνάμε ότι οι ιταλικές εταιρείες φτιάχνουν τα κοντάκια για τον "mister average" με ύψος 1,78 και βάρος 80 κιλά. Εγώ εκτός από τα κιλά που μου περισσεύουν μερικά, μάλλον μοιάζω πολύ σε αυτόν τον κύριο, διότι σπάνια ιταλικό όπλο να μην μου έρθει σχετικά εύκολα με τις φλάντζες.

Τα Remington έχουν τη χρυσή συνταγή, ταιριάζουν σε πολύ περισσότερους σωματότυπους.

Τα Browning και τα Winchester άστο καλύτερα! Μερικά είναι τόσο ατσουμπαλα που σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν το κάνουν επίτηδες!
Οι Ιταλοί στα κοντάκια και οι Ιάπωνες στα αυτοκινητα αν και τα έχουν βελτιώσει κάπως.Οι Αμερικάνοι πάντα μπροστά στα περισσότερα.
 
Κι εγώ παρόλο που είμαι 1,68 δεν έχω επωμίσει όπλο και να μη μου κάτσει στο μάτι!!!!Το μήκος βέβαια πάντα το έφερνα στα μέτρα μου αλλά οι φλάντζες είναι υπεραρκετές για να το φέρω ακριβώς πάνω μου!!!Αν είχα και σταθερή επώμιση στο κυνήγι όλα θα ήταν τέλεια... αλλά όταν μου πετάγονται ξαφνικά μπροστά.hair. μου οι φάσσες απ'την αγωνία μου μπορεί να επωμίσω από το μπράτσο μέχρι και γω δεν ξέρω που!!!
 
Έβαλες πολύ καλά όπλα ήδη στη λίστα. Είναι γνωστά τα πλεονεκτήματα του καθενός. Θα σου πώ την δική μου εμπειρία απο αγορές όπλων στο παρελθόν. Όποτε ξεκινούσα με σκοπό να πάρω κάποιο συγκεκριμένο έπαιρνα τελικά άλλο. Έγινε πάνω απο 4 φορες το ίδιο πράγμα, με αποκορύφωμα την τελευταία φορά που έλεγα απο μέσα μου μλκ αυτή τη φορά θα πάρεις την a400 upland το έλεγα 2 χρόνια κι όταν πήγα στο μαγαζί κι έπιασα τα όπλα πήρα την be diamond ( καμία σχεση το ένα με το άλλο). Δεν λέω οτι τα έκανα όλα σωστά, αλλα διάλεξα βασει της αίσθησης που μου δινε στα χέρια κι οταν την ανέβαζα στον ώμο. Εκεινη τη στιγμή η ανάκρουση αεροβόλου η πολύ καλη κάννη της α400 και το ομορφο φινιρισμα της έκαναν ενα παφ κι εξαφανίστηκαν απ το μυαλο μου. Τώρα καλώς ή κακώς θα φανεί οσονούπω!
Μόνο αυτά τα 4 θα που έγραψα θα πιάσω αποκλειστικά.Γτ είναι ταβάνι τα 1800 και δεν θέλω και να πονοκεφαλιασω.Στην βραση κολλάει το σίδερο.Επωμισα μου έκανε το πήρα.
 
Ας μην ξεχνάμε ότι οι ιταλικές εταιρείες φτιάχνουν τα κοντάκια για τον "mister average" με ύψος 1,78 και βάρος 80 κιλά. Εγώ εκτός από τα κιλά που μου περισσεύουν μερικά, μάλλον μοιάζω πολύ σε αυτόν τον κύριο, διότι σπάνια ιταλικό όπλο να μην μου έρθει σχετικά εύκολα με τις φλάντζες.

Τα Remington έχουν τη χρυσή συνταγή, ταιριάζουν σε πολύ περισσότερους σωματότυπους.

Τα Browning και τα Winchester άστο καλύτερα! Μερικά είναι τόσο ατσουμπαλα που σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν το κάνουν επίτηδες!
Αν τους κανω μυνηση για μπουλιγκ εναντιων των κοντων λες να πιασω την καλη;
.sarcastic.
 
Μόνο αυτά τα 4 θα που έγραψα θα πιάσω αποκλειστικά.Γτ είναι ταβάνι τα 1800 και δεν θέλω και να πονοκεφαλιασω.Στην βραση κολλάει το σίδερο.Επωμισα μου έκανε το πήρα.
Σωστος. Όπλο παίρνεις, όχι σπίτι. Κι αν μετά δε σου κάνει, τον πούλο και άλλο. Η ζωή είναι μικρή.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top