Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κανείς δεν απάντησε στην ερώτησή μου😩 εδώ. Ας ξαναρωτήσω σύντομα: Γνώμες για το AZUR 210 ή κάποιο αντίστοιχο Chapui??

ΥΓ: το AZUR 210 που θέλω είναι μεταχειρισμένο αλλά πολύ λίγο δουλεμένο. Τιμή κάπως τσουχτερή...
 
Last edited:
Κανείς δεν απάντησε στην ερώτησή μου😩 εδώ. Ας ξαναρωτήσω σύντομα: Γνώμες για το AZUR 210 ή κάποιο αντίστοιχο Chapui??
Εμείς με τα Baikal τι να σου απαντήσουμε ; Πρέπει να το έχει κάποιος . Πάντως αν είναι στα μέτρα σου κατοπιν παραγγελίας δείχνει καλή περίπτωση .Είναι ελαφρύ με ότι αυτό σημαίνει στο βάρος γόμωσης και στο πλήθος φυσιγγίων σε μια ημερήσια έξοδο .
 
Κανείς δεν απάντησε στην ερώτησή μου😩 εδώ. Ας ξαναρωτήσω σύντομα: Γνώμες για το AZUR 210 ή κάποιο αντίστοιχο Chapui??

ΥΓ: το AZUR 210 που θέλω είναι μεταχειρισμένο αλλά πολύ λίγο δουλεμένο. Τιμή κάπως τσουχτερή...
Ένα Chapuis που είχα επωμίσει σε μια έκθεση,μου είχε κάτσει πολύ καλά.
Πολύ όμορφα όπλα και κατά παραγγελία.Διαλέγεις και ατσάλι.
Δεν ξέρω, αν τα φέρνει ακόμη ο Ασπρογέρακας.
 
Κανείς δεν απάντησε στην ερώτησή μου😩 εδώ. Ας ξαναρωτήσω σύντομα: Γνώμες για το AZUR 210 ή κάποιο αντίστοιχο Chapui??

ΥΓ: το AZUR 210 που θέλω είναι μεταχειρισμένο αλλά πολύ λίγο δουλεμένο. Τιμή κάπως τσουχτερή...
Άσε το τσαπου,θα βρούμε όπλο.
 
Ένα Chapuis που είχα επωμίσει σε μια έκθεση,μου είχε κάτσει πολύ καλά.
Πολύ όμορφα όπλα και κατά παραγγελία.Διαλέγεις και ατσάλι.
Δεν ξέρω, αν τα φέρνει ακόμη ο Ασπρογέρακας.
Και εγώ είχα επωμισει παλαιότερα στο Σπύρο αλλά όταν είδα τη τιμή μου κάτσε ο καφές στο λαιμό και κόντεψα να πνιγώ.
 
Τα Browning και τα Winchester άστο καλύτερα! Μερικά είναι τόσο ατσουμπαλα που σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν το κάνουν επίτηδες!
Πιό χοντροκομμένη λαβή σαν της gold fusion εγώ προσωπικά δεν έχω συναντήσει,και πολύ μακρύ κοντάκι για εμένα με χοντρό χτένι,κατά τα άλλα καλά
Θέλω να το φτιάξω αλλά συνέχεια το αναβάλω τα τελευταία 20 χρόνια που την έχω
Screenshot_20221115-200230_Photos.jpg
 
Πιό χοντροκομμένη λαβή σαν της gold fusion εγώ προσωπικά δεν έχω συναντήσει,και πολύ μακρύ κοντάκι για εμένα με χοντρό χτένι,κατά τα άλλα καλά
Θέλω να το φτιάξω αλλά συνέχεια το αναβάλω τα τελευταία 20 χρόνια που την έχω
View attachment 60226
Καλύτερα να μην μου έρχεται το όπλο παρά η λαβή να είναι ατσούμπαλη.
Α303 ... ο ορισμός της ατσουμπαλίασης επίσης.
 
Καλύτερα να μην μου έρχεται το όπλο παρά η λαβή να είναι ατσούμπαλη.
Α303 ... ο ορισμός της ατσουμπαλίασης επίσης.
Ένα κοντάκι από Remington ήθελα να μπορούσα να της κοτσάρω
Δεν ξέρω για την V3 τι παίζει αλλά οι 1100 και 11-87 είχαν ότι καλύτερο σε εργοστασιακό έχω πιάσει για εμένα
 
Ένα κοντάκι από Remington ήθελα να μπορούσα να της κοτσάρω
Δεν ξέρω για την V3 τι παίζει αλλά οι 1100 και 11-87 είχαν ότι καλύτερο σε εργοστασιακό έχω πιάσει για εμένα
Ωραία κοντάκια,λαβές ,κανες(απ' ότι λένε) αλλά οοοοοολα τα άλλα πως τα κάνουν πτανα ρε τους μαδαφακες‼️
 
Αν θελουν απαντανε οσοι πουλησαν V3 γιατι πουλησαν?
Ο Leo και ο Aris εχουν πει.
Θελω να μαθω αν εσπασε κατι ή υπήρχε κάποια αστοχία υλικού πχ στο συγκροτημα του κλειστρου ας πουμε.
πιο δυσκολο ειναι να βρεις καποιον που την εχει κρατησει για βασικο του οπλο
 
Ωραία κοντάκια,λαβές ,κανες(απ' ότι λένε) αλλά οοοοοολα τα άλλα πως τα κάνουν πτανα ρε τους μαδαφακες‼️
Την πάπια θα την ήθελα λιγάκι πιο στενή στην 1187 αλλά δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα.

Λαβή η καλύτερη που έχω πιάσει ... μπορεί να είναι συνήθεια.
Πανέξυπνο σύστημα αφαίρεσης επανατατικού (με ένα κατσαβίδι) και πρόσβαση στο ελατήριο αποθήκης.
Βαρύ, ωραίο ζύγισμα (για αυτογεμές), καρτεράτο.
Ηλίθιο σύστημα προσαρμογής αποθήκης στην βάση (κόλλημα).
Ηλίθιο σύστημα αναστολέα φυσιγγίων πρεσσαριστός στην βάση.
Latch interseptor σε πείρο που τρώει διατμητικές τάσεις.
Αυλάκια στην βάση που γίνονται μαχαίρια, έχω σφαχτεί 2-3 φορές.
Πάφυλας το πάχος μεταξύ αυλακιού και εξ. επιφάνειας βάσης.
Ανεπίτρεπτα σπασίματα σε διάφορα εξαρτήματα που δείχνουν πρόβλημα στον σχεδιασμό.
Αυτές είναι οι δικές μου παρατηρήσεις.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top