Σκοπευτικά Φυσίγγια Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σπυρο λες να εχει καμιά σπουδαία διαφορα από το ν7 ?
Σύμφωνα με την Ιταλική διαμετρο Τασο...Στα 32 γρ. έχεις γύρω στα 42 σκαγια παραπάνω...
Νο 7 (2,5χιλ)...32Χ11 σκ/γρ= 352
Νο 7,5 (2,4 χιλ)...32Χ12,3 σκ/γρ=394 περίπου
12% περίπου διαφορα, πιστευω αξίζει να τη δοκιμάσεις στον κυνηγότοπο...
η ΜΒ χρησιμοποιει σκαγια με την ισπανικη κλιμακα , εχουν δηλαδή όλα τα φυσίγγια της σε σχεση με τα αντιστοιχα Ιταλικα Nobel sport λιγο πιο ψιλα σε διαμετρο σκαγια
.xm. Για να πω την αλήθεια Δημήτρη, σε φυσίγγια της B&P δε εχω τσεκάρει τα σκάγια και αυτό δεν το ξερα...
Σε όλα της τα φυσίγγια ασχέτως νούμερου Δημήτρη;
α

από ότι ξερω ναι σε όλα , παντα λιγο ψιλοτερα σκαγια από την Nonel sport
Αν χρησιμοποιει Ισπανικής διαμέτρου σκάγια σε όλα τα Νο, απο Νο 7 και πάνω είναι ψιλότερα και στα πιο χοντρα του Νο 7 χονδρυτερα...
 
Last edited:
Εδω Κέρκυρα ο Ζωχιος παραγει σπόρτινγκ 28γρ σε νούμερο 7.5 με πυρίτιδα f2.
Για το γαλάζιο λες Γιαννη?
Πολύ καλό στο κυνήγι που το' ριξα...
Σε ποια τιμή τα δίνει Γιάννη ;;
Απ' οτι θυμαμαι Χρήστο, πέρσι το καλοκαίρι το είχε γύρω στα 5,90...
Για κούτα φυσικά ισχύουν άλλες τιμές...
βρε πολύ τον διαφημίζεται τον Ζωχιο εσείς οι Κερκυραίοι :)
Αν δεν τιμήσεις το σπίτι σου....sarcastic.
Αλλα δεν χρειαζεται να τον διαφημίσουμε εμείς ρε Τόλη, τα κιχλοκαρτερα του νησιού, και όχι μόνο, είναι η καλύτερη διαφήμιση...;)
 
Σε ποια τιμή τα δίνει Γιάννη ;;
Χρήστο φετινή τιμή 5.80€, στη κούτα έχει καλύτερη τιμή.
βρε πολύ τον διαφημίζεται τον Ζωχιο εσείς οι Κερκυραίοι :)
Τόλη έχει μεγάλη ποικιλία με φανατικούς πελάτες στο νησί αλλά και εκτός νησιού. Ειδικά το διασποράς του ( το μπλέ, 32γρ) και το κόκκινο (32γρ) έχουν γράψει ιστορία στα τσιχλικαρτερα του νησιού από πολλά χρόνια όπως και το καφέ (36 γρ) στα φασσοκαρτερα της Ηπείρου. Τα σπόρτιγκ με f2 τα βγάζει σε νούμερα 7.5,8,9. καθώς επίσεις και τραπ και σκητ 24γρ.
 
Καλημέρα σε όλους
λίγο καθυστερημένα αλλά 28άρι φυσίγγι σε 7,5 που ζήτησαν κάποιοι βρήκα εδώ
http://www.gkioulekas.com.gr/home.php?cat=588
Δεν τα έχω δοκιμάσει θα πάρω προσεχώς...
Τα εχω δοκιμασει τα 28αρια σε οκτω νουμερο μου ειχαν ταιριαξει πολυ καλα και με μηδενικη αισθηση ανακρουσης
 
γιασας παιδες,,εγω εδω και δυο χρονια ερηχνα στο σκοπευτηριο και στα ορτυκια τα ymperial n9,5 ,,τα βγαζη και 7,5 και 8,,,,, 28γραμ,,,παρα πωλη καλο φυσιγκι χωρις λακτησμα και αρκαιτα γρηγοροοοο και βεβαια η κανη του οπλου πεντακαθαρηηηηη,,,τωρα επηδη μιλαω με τον γκιουλεκα μαλλων δεν θα τα φερη φετως,,,ετσι δωκιμασα φετως του ζαραλη τα pryns 28γραμ n8 και βγαζουνε πωλη ωραιες τουφεκιες ,αυτα ριχνω στο σκοπευτηριο και θα συνεχησω και στα ορτυκια,,και η τιμητους 5,50 ευρω το κουτι και τουλαχιστων τα περνουνε τα λεφταμας ελληνικες εταιριεςςς.lazy.
 
Τιμη ναι πηρα και εγω τηλ ισχυει. Συνταγη με τι γεμιζει ; καποιος που ξερει ας μας πει.
 
παιδια RM ποιος φερνει τωρα? Εμενα παντως μ αρεσαν περισσοτερο απο του κενταυρου και για 0,5 euro δεν πολυσκαω ..ασε που εχουν κ κουτια :-) , απο Παρδαλακη τα επερνα , εφερνε και ο Alectoris
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top