Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

Καλησπερα στην παρεα, με αφορμη την τελευταια φασσα της χρονιας προχθες, η οποια ηταν εξωφρενικα μακρια καθισμενη σε ενα δεντρο πηγα την επομενη μερα και μετρησα την αποσταση με αποστασιομετρο και ηταν 80 μετρα. Οπλο Rem 1100 G3 τσοκ kicks xfull και φυσιγγι dorkas condor no5 ποσα σκαγια ειχε δεν ξερω περιμενω την νεκροψια γιατι την εδωσα σε φιλο μαζι με αλλες τεσσερις. Εριξα σημερα ομως το condor στα 81 μετρα να δω πως εγινε αυτο το τρελο πραγμα και επεσε η κυρια τοσο μακρια, δεν περιμενα να εχω βεβαια συγκεντρωση σε αυτα τα μετρα αλλα υπαρχουν ομαδουλες σκαγιων 2 και 3 μαζι που μαλλον εκαναν την ζημια. Ολες οι γνωμες σεβαστες οπως παντα
RYcECZA.jpg
 
Το περιεργο ειναι οτι επεσε ξερη, το συγκεκριμενο φυσιγγι το ειχα ριξει σε νο6 αλλα δεν με ενθουσιασε, ειχα ομως κι ενα κουτι νο5 που το δοκιμασα τις τελευταιες μερες και ειχε φοβερη αποδοση. Βασικα περιμενα οτι θα της εκανα αερα τοσο μακρια αλλα επεσε, ετυχε;πετυχε; μολις τη μαδησει ο φιλος θα μου πει ποσα σκαγια ειχε.
 
Καλησπερα στην παρεα, με αφορμη την τελευταια φασσα της χρονιας προχθες, η οποια ηταν εξωφρενικα μακρια καθισμενη σε ενα δεντρο πηγα την επομενη μερα και μετρησα την αποσταση με αποστασιομετρο και ηταν 80 μετρα. Οπλο Rem 1100 G3 τσοκ kicks xfull και φυσιγγι dorkas condor no5 ποσα σκαγια ειχε δεν ξερω περιμενω την νεκροψια γιατι την εδωσα σε φιλο μαζι με αλλες τεσσερις. Εριξα σημερα ομως το condor στα 81 μετρα να δω πως εγινε αυτο το τρελο πραγμα και επεσε η κυρια τοσο μακρια, δεν περιμενα να εχω βεβαια συγκεντρωση σε αυτα τα μετρα αλλα υπαρχουν ομαδουλες σκαγιων 2 και 3 μαζι που μαλλον εκαναν την ζημια. Ολες οι γνωμες σεβαστες οπως παντα
RYcECZA.jpg
Για αυτα τα μετρα και με φυσιγγι εμποριου ειναι τουμπανο.. Τι συγκεντρωτηρα εχει το condor;
 
Για αυτα τα μετρα και με φυσιγγι εμποριου ειναι τουμπανο.. Τι συγκεντρωτηρα εχει το condor;
Δεν ξερω να σου απαντησω αλλα εχει ενα κυκλακι χαμηλα
Σε χαρτι 1 χ 1 η ντουφεκια στα 80 μετρα εχει 30 σκαγια.......
Αν υποθεσουμε πως εχουμε περη τα 260 σκαγια στο φυσιγγη φανταστητε κυκλο που εχουμε.....
Στα ποσα μετρα εννοεις τι κυκλο εχουμε?
 
Last edited:
Το Δεκέμβρη με φυσίγγι ιδιογομωσης σε νο4 3,1χιλ με τσοκ φρένου από εκει που ήμουν μέχρι εκει που τουφεκισα τη Φασσα ήταν 136 βήματα( σε τραβέρσα στο πλάι ήταν 2 πουλιά) την πήραν 2 σκάγια ενα στη φτερούγα στην κλειδωση και ενα στο στήθος αυτο που μπήκε στο στήθος ούτε ενα εκατοστό δεν μπήκε μέσα της σε τέτοιες αποστάσεις ειναι και θέμα τύχης για να παρει το πουλί κάποια ομάδα σκαγιών αλλα και αν την παρει πρέπει να εχει την απαραίτητη κινητική ενέργεια για να πεσει το πουλί!!.asking.
 
Αλεξανδρε αν τα μετρα στις δοκιμες σου καθε φορα ειναι με κορδελα μετρημενα, θα σου πω ενα πραγμα κ χαραξε το καλα στο μυαλο σου φιλε... ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ... ;)
Τα μετρα Αρη ειναι μετρημενα με αποστασιομετρο και με κορδελα στο μερος που κανω τις δοκιμες και δεν εχω σκοπο να το πουλησω το καραμπινακι μου γιατι το εχω συγκρινει με διαφορα οπλα και εχει τρομερη τουφεκια. Ειναι βαρυ αλλα δεν με ενοχλει καθολου.well done.
 
Το περιεργο ειναι οτι επεσε ξερη, το συγκεκριμενο φυσιγγι το ειχα ριξει σε νο6 αλλα δεν με ενθουσιασε, ειχα ομως κι ενα κουτι νο5 που το δοκιμασα τις τελευταιες μερες και ειχε φοβερη αποδοση. Βασικα περιμενα οτι θα της εκανα αερα τοσο μακρια αλλα επεσε, ετυχε;πετυχε; μολις τη μαδησει ο φιλος θα μου πει ποσα σκαγια ειχε.

Αυτή ο ομάδα που βρίσκεται ακριβώς πάνω από το cd και σε Ν 5 φαντάσου να την πήρε το συγκεκριμένο γκρουπ. Το ποσοστό που βγάζει το όπλο σου σε αυτά τα μέτρα ειναι 11%. Απίθανο? Κι όμως ;)
 
Αυτή ο ομάδα που βρίσκεται ακριβώς πάνω από το cd και σε Ν 5 φαντάσου να την πήρε το συγκεκριμένο γκρουπ. Το ποσοστό που βγάζει το όπλο σου σε αυτά τα μέτρα ειναι 11%. Απίθανο? Κι όμως ;)
Πανω στο cd εχει δυο σκαγια και ενα ακριβως διπλα που ευκολα μπορουν να πετυχουν τη φασσα στο πλαι οπως καθοταν, εχω μεγαλη καψουρα αυτο το οπλο αλλα και το kicks με τα σκοτωματα που κανει
 
Εννοώ τα 4 ακριβώς από πανω
Ναι το καταλαβα και συμφωνω και οπως φαινεται στη φωτο η τουφεκια κρατησε κεντρο, ημουν κι εγω μαλλον κεντρο και επεσε το πλι...τωρα που τελειωνει το κυνηγι θα τουφεκαμε το δικο μας το πλι...
 
Ναι το καταλαβα και συμφωνω και οπως φαινεται στη φωτο η τουφεκια κρατησε κεντρο, ημουν κι εγω μαλλον κεντρο και επεσε το πλι...τωρα που τελειωνει το κυνηγι θα τουφεκαμε το δικο μας το πλι...

Χαχαχχαχα συμφωνώ .sarcastic.
 
Back
Top