Συγκρίσεις aftermarket chokes (δοκιμές-αγορές-προτάσεις)

Εκανα κάτι κακό γτ δε το πουλαω μηπως και μου το αλλάξει καπιό παιδι απο δω μέσα μεταξύ μας γτ να παει σε άσχετο μηπως επρεπε νατο βαλω σε άλλο ποστ ενωεις?
Σε ενδιαφέρει IM ασημένιο Briley έσω έξω crio plus στην θηκη του σε άριστη κατάσταση;
 
Εκτος απο airgunshop και mustdive φερνει κανένας αλλος ελλαδα τα carlson ported ?
Για μαξους θελω σε invector plus τα ported ευχαριστω

Ο Καλκατζακος, αν εισαι τυχερος και τα εχει σε αποθεμα, αλλιώς περιμενεις να στα φερει απο Αμερικη με την επομενη του παραγγελια, συνηθως 2-3 μηνες
 
Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί κάπου η παρακάτω ερώτηση αλλά όποιος ξέρει με σιγουριά ας μου πει...... φιλαράκι με M2 θέλει να πάρει kicks high Flyer XF αλλά να το χρησιμοποιήσει και με μολύβδινα σκάγια σαν τι δουλεύει στα μολύβδινα κάπου διάβασα σαν 1* και αλλού σαν 2.5* το θέλει για βολές 40+ πιστεύετε θα τον βολέψει η να πάει σε κάποιο Smoke γιατί εδώ δεν έχουμε και θέμα με ατσάλινα η μολύβδινα απλά θέλει το high Flyer σε περίπτωση που κυνηγήσει σε περιοχή που θέλει ατσάλινα
 
Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί κάπου η παρακάτω ερώτηση αλλά όποιος ξέρει με σιγουριά ας μου πει...... φιλαράκι με M2 θέλει να πάρει kicks high Flyer XF αλλά να το χρησιμοποιήσει και με μολύβδινα σκάγια σαν τι δουλεύει στα μολύβδινα κάπου διάβασα σαν 1* και αλλού σαν 2.5* το θέλει για βολές 40+ πιστεύετε θα τον βολέψει η να πάει σε κάποιο Smoke γιατί εδώ δεν έχουμε και θέμα με ατσάλινα η μολύβδινα απλά θέλει το high Flyer σε περίπτωση που κυνηγήσει σε περιοχή που θέλει ατσάλινα
Μια σύσφιξη κάτω.δηλαδη σαν άσσος θα δουλέψει στα μολυβδινα.μια χαρά είναι τα δουλεύει όλα πολύ καλά και τα ψιλά και τα χοντρα
 
Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί κάπου η παρακάτω ερώτηση αλλά όποιος ξέρει με σιγουριά ας μου πει...... φιλαράκι με M2 θέλει να πάρει kicks high Flyer XF αλλά να το χρησιμοποιήσει και με μολύβδινα σκάγια σαν τι δουλεύει στα μολύβδινα κάπου διάβασα σαν 1* και αλλού σαν 2.5* το θέλει για βολές 40+ πιστεύετε θα τον βολέψει η να πάει σε κάποιο Smoke γιατί εδώ δεν έχουμε και θέμα με ατσάλινα η μολύβδινα απλά θέλει το high Flyer σε περίπτωση που κυνηγήσει σε περιοχή που θέλει ατσάλινα
Εγώ εχω το high flyer full στο δικό μου άυλο βγαίνει 4,5/10 το xtra full δεν ξερω τι σύσφιξη βγαίνει όποτε υπολογίζεις ανάλογα ποσο θα του βγει άντε να φτάνει 6,5/10
 
Εγώ εχω το high flyer full στο δικό μου άυλο βγαίνει 4,5/10 το xtra full δεν ξερω τι σύσφιξη βγαίνει όποτε υπολογίζεις ανάλογα ποσο θα του βγει άντε να φτάνει 6,5/10
Άρα περίπου 2.5*..... πιστεύεις θα τον καλύψει για βολές 40-60 μέτρα με μολύβδινα η να πάει σε smoke....??
Μια σύσφιξη κάτω.δηλαδη σαν άσσος θα δουλέψει στα μολυβδινα.μια χαρά είναι τα δουλεύει όλα πολύ καλά και τα ψιλά και τα χοντρα
Το XF high Flyer με μολύβδινα για τι αποστασεις προορίζεται???
 
Άρα περίπου 2.5*..... πιστεύεις θα τον καλύψει για βολές 40-60 μέτρα με μολύβδινα η να πάει σε smoke....??
Εχω παρει και αρκετά μάκρυνα με το high flyer αφού όμως ειστε σε τόπο που δεν έχετε υδροβιότοπο καλυτερα να παρει το smoke!!
 
Εκτος απο airgunshop και mustdive φερνει κανένας αλλος ελλαδα τα carlson ported ?
εγω που τα εψαχνα την προηγουμενη εβδομαδα, δεν βρηκα πουθενα τις συσφιξεις που ηθελα.
δοκιμασα κ airgun κ mustdive κ kapoylitsas. σε 2-3 μηνες η καλυτερη μεχρι αγνωστο.
μονο τα ασημενια non-ported βρηκα κ τα πηρα.
 
Εχω παρει και αρκετά μάκρυνα με το high flyer αφού όμως ειστε σε τόπο που δεν έχετε υδροβιότοπο καλυτερα να παρει το smoke!!
Αχα δηλαδή δεν θα τον καλύψει με μολύβδινα σε αυτά τα μέτρα οπότε μάλλον για smoke πάει.......
 
Αχα δηλαδή δεν θα τον καλύψει με μολύβδινα σε αυτά τα μέτρα οπότε μάλλον για smoke πάει.......
Επειδή ο φίλος πάει και πολύ στα γουρούνια μήπως ένα buck kicker θα το βόλευε καλύτερα δεν ξέρω πως λειτουργεί με τα σκάγια...
 
πάτε εδώ -> https://www.brownells.eu/ το οποίο είναι Ευρωπαικό παράρτημα του Αμερικάνικου

ρωτάτε αν έχει το τσοκ (συνήθως έχουν μεγάλο στοκ) και το παραγγέλνετε,το αργότερο σε μια εβδομάδα είναι στην πόρτα σας !

Ουτε εκει τα εχει Παυλο! μονο ενα turkey εχει...
 
εγω που τα εψαχνα την προηγουμενη εβδομαδα, δεν βρηκα πουθενα τις συσφιξεις που ηθελα.
δοκιμασα κ airgun κ mustdive κ kapoylitsas. σε 2-3 μηνες η καλυτερη μεχρι αγνωστο.
μονο τα ασημενια non-ported βρηκα κ τα πηρα.

Ουτε εγω τα βρήκα γιαυτο ρωτησα εδω. Τα ασημένια που τα βρηκες ?
 
Μια χαρα λειτουργει με τα σκαγια το buck ειχα το Lf και τωρα το xfull
Δηλαδή σαν το smoke είναι η σύσφιξη του και όχι σαν το high Flyer σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας θα του προτείνω το buck kicker και από εκεί και πέρα η επιλογή δική του....
 
Back
Top