Τουρκικά όπλα

Αυτο λεγεται υπευθυνοτητα, αλλα μαλλον ειναι σπανιο σε ζορικες καταστασεις και ξερω περιπτωση που επενεβει εισαγγελεας και με αυτοκινητο και με μηχανη.Επισης πριν χρονια, αυτοκινητο γνωστης Ιαπονεζικης εταιρειας, ειδηκο μοντελο, το πρωτο που εγινε εισαγωγη, το λιωσανε στην αλανα, γυρισανε το κοντερ, πλυσημο, καινουργια λαστιχα γιατι τα λιωσανε και φαινοτανε, και εννοηται ο πωλητης του εδωσε οδηγιες για στρωσιμο.
Ευχαριστώ, αλλά καταντήσαμε να είναι σπάνιο το φυσιολογικό.
 
Συγνώμη που γελάω αλλά έχω δει τέστ με αυτό το όπλο. Πέρασε και δεν ακούμπησε τη Benelli M4.... Το λες και όπλο με κινητό ουραίο, πήγαινε η εμπλοκή σύννεφο.
Από μένα ζητάς συγγνώμη; Από τους γείτονες ζήτα! Χαχαχα
 
Σαν πια μοιάζει…. Μοντεφελτρο 22 νομίζω .yel. View attachment 62612View attachment 62613
Μεχρι και στο κλειστρο εγραψαν inertia οπως η benelli. View attachment 62614
Οταν η πολεμικη τους βιομηχανια προσπαθουσε να φτιαξει το εθνικο τους τουφεκι το οποιο ηταν αντιγραφη ενος H&K νομιζω του G36, εφαγαν ακυρο απο την H&K λογω πατεντας. Εχω να ασχοληθω καιρο και τωρα δεν ξερω τι γινεται.
 
Μεχρι και στο κλειστρο εγραψαν inertia οπως η benelli. View attachment 62614
Οταν η πολεμικη τους βιομηχανια προσπαθουσε να φτιαξει το εθνικο τους τουφεκι το οποιο ηταν αντιγραφη ενος H&K νομιζω του G36, εφαγαν ακυρο απο την H&K λογω πατεντας. Εχω να ασχοληθω καιρο και τωρα δεν ξερω τι γινεται.

Ξέρεις αν Έχουν βάλει και αντικλικ σύστεμ ?
 
Μου αρεσει που λεει οτι η retay το εχει πατενταρει κιολας, τι πατενταρισε, την αντιγραφη?

Inertia plus is new semi automatic mechanism locking system developed by Retay. The Masai Mara's proprietary Inertia Plus Locking System™ locks the bolt under all conditions with little effort. It’s unstoppable, extremely quite in chambering and unrivaled in performance

Δεν ξερω αν ειναι το ιδιο ακριβως πραγμα μιας και δεν γνωριζω τι ειναι και το αλλο .

Παντως παρθενογεννηση δεν υπαρχει να ξερεις ;)
 
Μου αρεσει που λεει οτι η retay το εχει πατενταρει κιολας, τι πατενταρισε, την αντιγραφη?

Κάνα δυο τσαχπινιες πάντως που έχουν κάνει (ανεξάρτητα από το πρωτότυπο σχέδιο μπενελι) μου άρεσαν. Ωραία μαγκιά και το σύστημα απελευθέρωσης της σκανδαλοθηκης με μπουτον. Χωρίς τον κλασικό πιρο δηλαδή
 
Back
Top