Τουρκικά όπλα

Καλησπέρα και χρονια πολλά είχε κάποιος συνάδελφος super pose cz woodcock delux να μας πει εντυπώσεις;
Τσέχικα δεν είναι τα CZ;
Δεν γνωρίζω για τα σούπερ ποζέ της, αλλά τα πιστόλια και τα τυφέκια της cz είναι απ' τα καλύτερα στον κόσμο...
 
Μαλλον τουρκικα πλεον...τουλαχιστον τα κυνηγετικα αν δεν κανω λαθος...
Νομίζω τα λειοκαννα της CZ φτιάχνονται στην Τουρκία. Τα πιστόλια της και τα ραβδωτα μάλλον φτιάχνονται αποκλειστικά στην Τσεχία
...και τα όπλα της που είναι για την Αμερικάνικη αγορά φτιάχνονται στην Καλιφόρνια...τι μπέρδεμα Θεέ μου!!
 
Παναγιωτη δικο σου το οπλο στις φωτο γιατι βλεπω γιορτινο τραπεζομαντιλο...?και αν ναι πες λεπτομερειες και εμπειριες,ρωταω απο φιλολογικο ενδιαφερον...
Από το συγκεκριμένο είμαι ευχαριστημένος γι'αυτό και προσπάθησα να το φέρω στα μέτρα μου (αριστερόχειρας).Λογο που έχω κι άλλα όπλα δεν του έχω κάνει πολλα κυνήγια. Παρόλο που είναι 3400 περιμένω τα περπατητα από Ιανουάριο να το δω με τα brain τσοκ ,τα μαμά είναι μια χαρά.IMG_20220329_085627.jpgIMG_20220316_110924.jpgIMG_20220226_164812.jpg
 
Από το συγκεκριμένο είμαι ευχαριστημένος γι'αυτό και προσπάθησα να το φέρω στα μέτρα μου (αριστερόχειρας).Λογο που έχω κι άλλα όπλα δεν του έχω κάνει πολλα κυνήγια. Παρόλο που είναι 3400 περιμένω τα περπατητα από Ιανουάριο να το δω με τα brain τσοκ ,τα μαμά είναι μια χαρά.View attachment 63862View attachment 63863View attachment 63864
αυτος ο νεροσωληνας πανω δεξια που ειναι θαμμενος καννη απο benelli ειναι?
 
Χτες πήγα Καλκατζακο και ζήτησα να δω μια huglu veyron καραμπίνα αερίων . Υστερεί (εμφανισιακά) από premioum brand όπλο στη βαφή και στη λείανση εσωτερικά. Μου έδωσε την εντύπωση στιβαρού και σωστά κατασκευασμένου. Τους είπα και το έλυσαν τα παιδιά και το είδα αρκετά καλά. Έρχεται πολύ καλα στην επωμιση.
Δίνει 5 τσοκ εσωτερικά και ένα εσω έξω mod, 3 πέλματα, 5 φλατζες, μια προέκταση αποθήκης +2 και βαλίτσα. Κάνει 490€ το πλαστικό που είδα.
Αν θα το αγόραζα;
Μάλλον ναι.
 
Χτες πήγα Καλκατζακο και ζήτησα να δω μια huglu veyron καραμπίνα αερίων . Υστερεί (εμφανισιακά) από premioum brand όπλο στη βαφή και στη λείανση εσωτερικά. Μου έδωσε την εντύπωση στιβαρού και σωστά κατασκευασμένου. Τους είπα και το έλυσαν τα παιδιά και το είδα αρκετά καλά. Έρχεται πολύ καλα στην επωμιση.
Δίνει 5 τσοκ εσωτερικά και ένα εσω έξω mod, 3 πέλματα, 5 φλατζες, μια προέκταση αποθήκης +2 και βαλίτσα. Κάνει 490€ το πλαστικό που είδα.
Αν θα το αγόραζα;
Μάλλον ναι.
Εσύ;; ΑΠΟΚΛΕΊΕΤΑΙ
 
Αν γνωριζαμε τι μας εχουν κανει οι Γερμανοι(και οχι μονο γιατι αν αρχισω δεν θα εχει τελειωμο...) οχι μονο δεν θα επρεπε να αγοραζουμε γερμανικα προιοντα(και αγγλικα και γαλλικα και ιταλικα και αμερικανικα...) αλλα τους περιμενουμε στα αεροδρομια κανοντας τους τεμεναδες για να μας αφησουν κανα ευρω που θα επρεπε να κατεβαινουν και να τους σφ@ζουμε στο γονα...Τους εχθρους μη τους φοβασαι τους φιλους να φοβασαι...Οσο για τους φιλους μας τους τουρκους η απαντηση ειναι απλη "ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ".Και για να μη θεωρηθω πολεμοκαπηλος και εθνικιστης κλπ τονιζω οτι για τους τουρκους που θελουν να ειναι φιλοι και αδελφια ολα μια χαρα για τους αλλους που θελουν οθωμανικες αυτοκρατοριες και τετοια την απαντηση την εδωσα πριν.Ζητω και συγνωμη απο τη διευθυνση του φορουμ αν θελουν να με μπαναρουν απολυτως σεβαστο...
Τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό νομιζω …
 
καλημερα στα παιδια ,διαβαζω κριτικες για τα τουρκικα οπλα,τουρκικα προιοντα,δλδ τουρκικη οικονομια,καποιοι τα αγοραζετε κιολας,μην αρχισετε τις ιστοριες για πολιτικα παιχνιδια κλπ κλπ...απειλειτε ευθεως η χωρα ΣΑΣ,τα παιδια μας επανδρωνουν τα οπλα μας,και εχουν απεναντι εναν πολεμοχαρη γαμημενο καθεστως με υπερμετρο αναθεωρητισμο....η συρια,το ιρακ,η κυπρος,η αρμενια δεν ειναι πολιτικα παιχνιδια..ειναι εισβολες,,,,και διαβαζω εσας να μιλατε υπερ των τουρκικων προιοντων με ξεπερναει,καλυτερα μην ξανακυνηγησω παρα να σκεφτω να αγορασω τα σκουπιδια που υπαρχουν στην αγορα,απο αυτους...μου κουνηθηκε το μυαλο με καποιες αποψεις μερικων..εχει τοσα οπλα,τουρκικα?ελεος?με τους γαμημενους.....ουτε καν νημα δεν επρεπε να υπαρχει..οχι και αναλυσεις..μου σηκωσατε τα γραδα πρωι πρωι...
Μια χαρά καθεστώς έχουν … τώρα για τα όπλα τους δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά …. Όλα τα αλλά να χαμε να λέγαμε .
 
Αυτός ο κύριος προέτρεπε με τα γραπτά του ανθρώπους να αγοράζουν Χαλυβδόφυλλα.
Για όσους κατάλαβαν.
Αυτός ο κύριος παίρνει κάθε βδομάδα όσα παίρνουν κάποιοι σε ένα χρόνο για να λέει ανακρίβειες τις περισσότερες φορές , πιστεύει κανείς ότι τέτοιου στυλ τύποι έχουν κάποιο θεό η κάποια πατρίδα?
 
Αυτός ο κύριος παίρνει κάθε βδομάδα όσα παίρνουν κάποιοι σε ένα χρόνο για να λέει ανακρίβειες τις περισσότερες φορές , πιστεύει κανείς ότι τέτοιου στυλ τύποι έχουν κάποιο θεό η κάποια πατρίδα?
... το χρήμα Γιάννη είναι πάνω απ' τα παιδιά τους ....
Στο δόγμα του χρήματος ... εκεί πιστεύουν και προσκυνούν !

topic.
 
Αυτός ο κύριος προέτρεπε με τα γραπτά του ανθρώπους να αγοράζουν Χαλυβδόφυλλα.
Για όσους κατάλαβαν.
Δεν φαντάζεσαι τι γελιο ρίχνω καθε σαββατόβραδο που καθομαι και τον παρακολουθώ ( δεν αντέχω πάνω απο μια ωρα βέβαια ) ... απίστευτος , μοναδικος , τέτοιο γέλιο τι να λεμε τώρα , να πηγαίνεις για ύπνο με το χαμόγελο στα χείλη ... .sarcastic.
 
Back
Top