Τουρκικά όπλα

Το δέχεται ο ιδιώτης πωλητής; Ένα κατάστημα πιθανότατα ναι
Εγώ (ως πωλητής) δεν θα το έκανα.
Εγω δυο φορες το εκανα ολα οκ αλλα το θεμα ειναι για να μη το δεχθει κατι γινετε σε γλυτωνει κιωλας αν ειναι οκ δεν εχει να φοβιθει κατι και επιδη ειμαι πολυ καχυποπτος το μονο που εχεις να φοβιθεις ειναι μη σου κανει τραμπα κανα ελαττωματικο εξαρτιμα
 
Η αποσταση δεν ειναι θεμα: acs αντικαταβολη με δηνατοτητα ελενχου πριν την παραλαβη και εισαι οκ
Εχω συνεργασια με την acs σαν επαγγελματιας.
Εννοεις οτι θα πας θα ανοιξεις το κουτι, θα περιεργαστεις το οπλο και αν δεν σου αρεσει , θα πεις :
¨ Δεν το θελω, στειλτε το πισω ¨ ???
Δεν το βλεπω....
 
Εχω συνεργασια με την acs σαν επαγγελματιας.
Εννοεις οτι θα πας θα ανοιξεις το κουτι, θα περιεργαστεις το οπλο και αν δεν σου αρεσει , θα πεις :
¨ Δεν το θελω, στειλτε το πισω ¨ ???
Δεν το βλεπω....
Για ρωτα δυο φορες το εχω κανει
 
Εδώ ένα ψιλόπράγμα των 30 ευρώ πουλάς και σου βγάζει την ψυχή ο κάθε μπαγλαμάς...
Όχι να στείλω όπλο ...
Και αν έχει στραβόκοιμηθεί αυτός , να το στέλνει πίσω.
Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.
Υπάρχουν καθαρές λύσεις.
Η το βλέπεις από κοντά, η στέλνεις κάποιον που έχεις εμπιστοσύνη να το δει, η του λες να το πάει σε οπλουργο και μιλάς με τον οπλουργο.
Αν θέλει ο πωλητής βέβαια...
 
Last edited:
Εχω συνεργασια με την acs σαν επαγγελματιας.
Εννοεις οτι θα πας θα ανοιξεις το κουτι, θα περιεργαστεις το οπλο και αν δεν σου αρεσει , θα πεις :
¨ Δεν το θελω, στειλτε το πισω ¨ ???
Δεν το βλεπω....
Για να έχει αποσταλεί το όπλο θα έχουν γίνει και τα χαρτιά της αγοραπωλησίας τα οποία είναι επίσημα έγγραφα με αυτά τι γίνεται μετά; Επίσης στα κούριερ απαγορεύεται η μεταφορα βάση πολιτικής σε πολλές εταιρείες... Τέτοιων ειδών άσχετος τι γίνεται πραγματικά.
 
Ξερετε τι θυμηθηκα τωρα?
Πουλαω ενα σκυλοκουτο...
Με παιρνει τηλ ενα παλικαρι απο Αθηνα.
Του λεω λεπτομερειες, μου λεει :
- Το θελω , στειλτο μου.
- Δεν ερχεσαι απο δω, κοντα εισαι , να το δεις, να πιουμε καφεδακι και ΑΝ σου αρεσει να το παρεις? παμε και κυνηγι αν θες.
- Ναι, ετσι θα το κανουμε, θα ερθω.

Τηλεφωνο :

- Δεν θα μπορεσω να ερθω, κανονισε μεταφορικη να μου το στειλεις, και πες μου το συνολικο ποσο.

Οσπου να παω μεταφορικη να ρωτησω, τηλεφωνο :

- Θα ερθω με εναν φιλο μου να το παρουμε, μη το δωσεις αλλου, δικο μου.
- Ελα οποτε θες, δικο σου.
- Μηπως εχεις και βαση?
- Εχω για κοτσαδουρα, θα στην δωσω δωρεαν.

Τηλεφωνο:

- Τελικα, δεν μπορει ο φιλος μου να ερθει, στειλτο μου.
- Και γιατι δεν ερχεσαι μονος σου ?
- Δεν χωραει στο αυτοκινητο μου το κουτι.
- Τι να σου πω, καλα θα ηταν να ερχοσουν να το εβλεπες κιολας.
- Δεν πειραζει, δωσε μου λογαριασμο, να σου βαλω τα χρηματα.


Ουτε λογαριασμο του εδωσα, ουτε ασχοληθηκα αλλα και αυτος ουτε ξαναπηρε να πει κατι.
Κουραστηκα τωρα και μονο που την σκεφτηκα την ιστορια.
 
Για να έχει αποσταλεί το όπλο θα έχουν γίνει και τα χαρτιά της αγοραπωλησίας τα οποία είναι επίσημα έγγραφα με αυτά τι γίνεται μετά; Επίσης στα κούριερ απαγορεύεται η μεταφορα βάση πολιτικής σε πολλές εταιρείες... Τέτοιων ειδών άσχετος τι γίνεται πραγματικά.
Μη μου τα λες εμενα αυτα.
Αλλος ειπε οτι γινεται, οχι εγω.
 
Σιγά μην κάτσει το μαγαζί να κάνει αυτή την διαδικασία ειδικά για όπλο. Εδώ καλά καλά δεν το κάνουν για παπούτσια. Πόσο μάλλον σε αντικαταβολή. Δηλαδή το μαγαζί να ρισκάρει να χάνει τα λεφτά του σε αντικαταβολες αλλά ο πελάτης να τα θέλει όλα δικά του.

Γενικά είμαι της άποψης ότι όποιος έβγαλε το ο πελάτης έχει πάντα δίκιο είναι η μεγαλύτερη μ..α εβερ

Όσο αναφορά την μεταφορά, κανονικά απαγορεύεται, όχι μόνο τα όπλα, αλλά και τα αεροβολα.

Αλλά Ελλάδα είμαστε οπότε..
 
Ξερετε τι θυμηθηκα τωρα?
Πουλαω ενα σκυλοκουτο...
Με παιρνει τηλ ενα παλικαρι απο Αθηνα.
Του λεω λεπτομερειες, μου λεει :
- Το θελω , στειλτο μου.
- Δεν ερχεσαι απο δω, κοντα εισαι , να το δεις, να πιουμε καφεδακι και ΑΝ σου αρεσει να το παρεις? παμε και κυνηγι αν θες.
- Ναι, ετσι θα το κανουμε, θα ερθω.

Τηλεφωνο :

- Δεν θα μπορεσω να ερθω, κανονισε μεταφορικη να μου το στειλεις, και πες μου το συνολικο ποσο.

Οσπου να παω μεταφορικη να ρωτησω, τηλεφωνο :

- Θα ερθω με εναν φιλο μου να το παρουμε, μη το δωσεις αλλου, δικο μου.
- Ελα οποτε θες, δικο σου.
- Μηπως εχεις και βαση?
- Εχω για κοτσαδουρα, θα στην δωσω δωρεαν.

Τηλεφωνο:

- Τελικα, δεν μπορει ο φιλος μου να ερθει, στειλτο μου.
- Και γιατι δεν ερχεσαι μονος σου ?
- Δεν χωραει στο αυτοκινητο μου το κουτι.
- Τι να σου πω, καλα θα ηταν να ερχοσουν να το εβλεπες κιολας.
- Δεν πειραζει, δωσε μου λογαριασμο, να σου βαλω τα χρηματα.


Ουτε λογαριασμο του εδωσα, ουτε ασχοληθηκα αλλα και αυτος ουτε ξαναπηρε να πει κατι.
Κουραστηκα τωρα και μονο που την σκεφτηκα την ιστορια.
Αυτό το δώσε μου λογαριασμό να τα βάλω είναι ύποπτο έτσι κάνουν και αδειάζουν λογαριασμούς.
 
Μη μου τα λες εμενα αυτα.
Αλλος ειπε οτι γινεται, οχι εγω.
Μιλαω για ιδιωτη και μεταχειρισμενο προιων εχει γινει δυο φορες δε μιλαμε για καινουριο σφραγισμενο προιον εσυ παρε ετσι με αντικαταβολη απο ιδιωτη και αμα εχει μεσα κανα τουβλο και μια νεροσωλινα να δω πως θα βγαλεις ακρη μετα
 
Σιγά μην κάτσει το μαγαζί να κάνει αυτή την διαδικασία ειδικά για όπλο. Εδώ καλά καλά δεν το κάνουν για παπούτσια. Πόσο μάλλον σε αντικαταβολή. Δηλαδή το μαγαζί να ρισκάρει να χάνει τα λεφτά του σε αντικαταβολες αλλά ο πελάτης να τα θέλει όλα δικά του.

Γενικά είμαι της άποψης ότι όποιος έβγαλε το ο πελάτης έχει πάντα δίκιο είναι η μεγαλύτερη μ..α εβερ

Όσο αναφορά την μεταφορά, κανονικά απαγορεύεται, όχι μόνο τα όπλα, αλλά και τα αεροβολα.

Αλλά Ελλάδα είμαστε οπότε..
Κι εγώ έμαθα πρόσφατα ότι είναι παράνομο αλλά έτσι γίνονται όλες οι πωλήσεις που είναι από άλλο νομό . Έτσι είχα πάρει κι εγώ μια καραμπίνα αφού είχα στείλει τα χαρτιά υπογεγραμμένα με αντικαταβολή.
 
Μη μου τα λες εμενα αυτα.
Αλλος ειπε οτι γινεται, οχι εγω.
Το ξέρω Παναγιώτη και συμφωνώ. Το ότι γίνεται με έλεγχο πρώτα γίνεται αλλά και σε περίπτωση που δεν το θέλει το όπλο τελικά το χαρτί της αγοραπωλησίας που έχει συμπληρωθεί και ένα έχει ο πωλητής και ένα ο αγοραστής τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση🤔
 
Μιλαω για ιδιωτη και μεταχειρισμενο προιων εχει γινει δυο φορες δε μιλαμε για καινουριο σφραγισμενο προιον εσυ παρε ετσι με αντικαταβολη απο ιδιωτη και αμα εχει μεσα κανα τουβλο και μια νεροσωλινα να δω πως θα βγαλεις ακρη μετα
Τόλη ξεκάθαρα η περίπτωση που λες είναι απάτη και εκεί θα απευθυνθεί στην αστυνομία. Σε περίπτωση αγοραπωλησίας που ο αγοραστής το μετανιώσει για τον αβ λόγο τι θα γίνει με τα χαρτιά της πώλησης που έχουν συμπληρωθεί;
 
Back
Top