Φερ' το στα μέτρα σου...

Είναι κορυφή ο Βαγγέλης κατά την γνώμη μου.αυτο είναι το κοντάκι που μου έφτιαξε σε beretta A304..
Ξέρω από τα μέρη σας.η γυναίκα μου είναι από Θεσσαλονίκη και έρχομαι συχνά..


VwvvVHz.jpg


Vxm1J6E.jpg
Μπιπελο Γιαννη φοβερη δουλια. Οταν με το καλο ξεμπερδεψω με το δικαννο που το χω μεγαλο μερακι εχει σειρα μια Browning B80 με ατσαλινη βαση κ κανη απο Α 302 76εκατ 1* αντιαεροπορικο μεγαλου βελινεκους
 
Μπιπελο Γιαννη φοβερη δουλια. Οταν με το καλο ξεμπερδεψω με το δικαννο που το χω μεγαλο μερακι εχει σειρα μια Browning B80 με ατσαλινη βαση κ κανη απο Α 302 76εκατ 1* αντιαεροπορικο μεγαλου βελινεκους
Σε ευχαριστώ Σακη! Αντιαεροπορικό δεν λες τίποτα η b80 και ιστορικό όπλο με μηχανισμό αερίων beretta..σε τι δίκαννο φτιάχνεις κοντάκι; και εγω θα τον ξανάεπισκεφτω σύντομα για την benelli,γιατί την έχω κάνει καρνάβαλο για ένα έρθει κάπως στα μέτρα μου..θα μου φτιάξει και εκεί ένα κοντάκι να τελειώνω..
 
Ναι Νίκο! Πάνω στη βάση και πάνω στην κάνη έχει χτυπημένο BI.
Το BI αν ανατρέξεις στον παρακάτω πίνακα είναι έτος κατασκευής 1997.ετσι μπορείς να βρεις και στην δικιά σου.



33kyvx0.png

Μόλις ανακάλυψα πως η breda που έχω είναι του 1964. Έχουμε τίποτα ανάλογο για να βρω της auto5 (γιαπωνέζα);
 
Είναι κορυφή ο Βαγγέλης κατά την γνώμη μου.αυτο είναι το κοντάκι που μου έφτιαξε σε beretta A304..
Ξέρω από τα μέρη σας.η γυναίκα μου είναι από Θεσσαλονίκη και έρχομαι συχνά..


VwvvVHz.jpg


Vxm1J6E.jpg
Γιαννη ποσα ευρω αν επιτρεπεται:
 
Καλησπερα :)
να τα λεμε αυτα γιατι στα Γιαννενα μου ζητησαν 1500€ .hair.
250 μια χαρά είναι. Στα 1500 μάλλον θα το φτιάχνε η βασίλισα της Αγγλίας........η εκμετάλευση δεν έχει όρια

Γιάννη στα 250 περιλάμβανε και βάψιμο κλπ?
 
250 μια χαρά είναι. Στα 1500 μάλλον θα το φτιάχνε η βασίλισα της Αγγλίας........η εκμετάλευση δεν έχει όρια

Γιάννη στα 250 περιλάμβανε και βάψιμο κλπ?
Ειμαι ψιλοασχετος απο ξυλα γενικα βαψιματα και τετοια.το περασε λινελαιο απο οτι θυμαμαι και μου εδωσε μπουκαλακι λινελαιο να το περναω πρωι-βραδυ για καμια 20 αρια μερες..μου ειπε μια χαρα θα γινει δεν χρειαζετε τιποτα αλλο..λουστρο παντως δεν εβαλε ουτε ηθελα.
μια χαρα εγινε δεν εχω κανενα παραπανο.τα 250 και κατα την δικια μου γνωμη ειναι πολυ καλα..
θα φτιαξω και στην benelli τον Οκτωβρη που θα ανεβω πανω.το εχω ξαναπει..λογω υψους παντα μου φευγουν 80-100 ευρω σε μακρεματα-πελματα-προσθηκες παπαριες..πας εκει δινεις 250 και ξεμπερδευεις..πουλας και το παλιο κοντακι 80-100 ευρω και το κοστος ειναι μηδαμινο για μενα προσωπικα.στην beretta της μανας της το κοντακι το εβαλα αγγελια 80 ευρω και με πηραν 100 τηλεφωνα και 100 ευρω θα το πουλουσα ανετα.επισης ο ανθρωπος σε αυτη την τιμη βαζει και το πελμα αυτο που βλεπετε στη φωτο το οποιο ειναι μεν φτηνο αλλα ειναι μελετημενο και κανει μια χαρα την δουλεια του και το πιο βασικο δεν κολλαει στα ρουχα..250 € λοιπον κοντακι σε αυτογεμες ολα μεσα με λινελαιο το κοντακι το οποιο θεωρω και ομορφο.
 
Last edited:
Πριν λίγο είχα μια συζήτηση με φίλους για το κοντάκι μοντε καρλο με χτένι παράλληλο στην σκοπευτική γραμμή. Το έκανα στο πλάγιο και σχεδόν στο winchester με την ρυθμιζόμενη ράχη. Στο σκοπευτήριο είδα μια διαφορά προς το καλύτερο. Η διαπίστωση τους απο προσωπική εμπειρία είναι οτι είναι δύσκολο πολύ σε κυνηγετικές συνθήκες και δεν συγχωρεί λάθη. Στο κυνήγι δεν το έχω δοκιμάσει αλλά η λογική μου λέει ότι όπου και ελάχιστα πιο μπροστά ή πιο πίσω στο χτένι να επομίσεις το υψος του ματιου σου ως προς την σκοπευτική ευθεία θα είναι πάντα ίδιο.
Που είναι ο λάκκος στην φάβα και δεν μπορώ να το αντιληφθώ; .xm.
 
με αφορμη τον πινακα του γιαννη εριξα μια ματια στην σφραγιδα της γριας μου και ειναι οντως γριουλινι.εχει χτυπημενα στην κανη τα γραμματα AH.οποτε ετος κατασκευης 1981
1981;;; Δεν ξαναβγαινουν αυτα τα οπλα φιλε τελος!! Τοτε η beretta εφτιαχνε οπλα οχι γκαζοντενεκεδες..
Καλη ωρα σαν αυτο ,οπλαρα οχι αστεια..οπλα για μια ζωη:
https://www.car.gr/parts/view/10228720/
 
Back
Top