Φυσίγγια για Τσίχλες

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Από τα (σχετικά ) οικονομικά το καλύτερο. Αμέσως μετά (κατά την προσωπική μου εμπειρία) το NSI Light 30 gr (με C7) καλύτερο, αλλά ακριβότερο.
Βέβαια έχω να το ρίξω 2 χρόνια.Μην πάρω κανένα στον λαιμό μου.Οταν τα είχα δοκιμάσει και τα έριχνα 2 σεζόν σχεδόν ήταν φοβερα
 
Από τα (σχετικά ) οικονομικά το καλύτερο. Αμέσως μετά (κατά την προσωπική μου εμπειρία) το NSI Light 30 gr (με C7) καλύτερο, αλλά ακριβότερο.

Βέβαια έχω να το ρίξω 2 χρόνια.Μην πάρω κανένα στον λαιμό μου.Οταν τα είχα δοκιμάσει και τα έριχνα 2 σεζόν σχεδόν ήταν φοβερα
Το nsi classica light 30γρ δεν εννοεί η πατρίδα;Αυτά τώρα λίγο καιρό δεν έχουμ βγει;
 
Με αυτά τα λεφτά προτιμώ να πάρω 32γρ.
Σε πρώτη εκτίμηση ναι. Λογικό είναι. Αλλά θέλει και ψάξιμο. Ουκ εν τω πολλώ το ευ.
Και το λέω εγώ που δεν έριχνα ποτέ λιγότερα από 32gr (πάντα σε 9άρια), μέχρι που μου έκατσε το πρώτο καλό 30άρι . Το Navaro που σε πλήρη αντίθεση με το 32άρι του ήταν μακράν καλύτερο. Μετά βρήκα και άλλα ακόμη καλύτερα.
Τώρα 32άρια για τσίχλες έχω μόνο σε 8άρια (και πολύ λίγα 7άρια) για πολύ άγριους καιρούς
 
Σημερα με την υπερβολική υγρασία που είχε και πέρναγε και όλα τα ρούχα πρωί,
Το NSI LIGHT 30 έδειξε να είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο απόδοσης σε κάποιες αποστάσεις που δεν τις πίστευα και χωρίς ζωντανά πουλιά.
Το μόνο ναι είναι ακριβό και δεν καταλαβαίνω γιατί η NOBELSPORT χρησιμοποιεί την C7 V πυρίτιδα ενώ έδινε εκπληκτικά αποτελέσματα στα 30 gr και η απλή C7. με 688 καψυλι και
βύσμα PISTON SKEET. 23mm
Κάτι θα ξέρουν φαίνεται.
 
Σημερα με την υπερβολική υγρασία που είχε και πέρναγε και όλα τα ρούχα πρωί,
Το NSI LIGHT 30 έδειξε να είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο απόδοσης σε κάποιες αποστάσεις που δεν τις πίστευα και χωρίς ζωντανά πουλιά.
Το μόνο ναι είναι ακριβό και δεν καταλαβαίνω γιατί η NOBELSPORT χρησιμοποιεί την C7 V πυρίτιδα ενώ έδινε εκπληκτικά αποτελέσματα στα 30 gr και η απλή C7. με 688 καψυλι και
βύσμα PISTON SKEET. 23mm
Κάτι θα ξέρουν φαίνεται.
Ναι, είναι εξαιρετικό!
Αν ήταν και λίγο φθηνότερο....
 
Καλημερα κι απο μενα στην παρεα.Μηπως γνωριζει καποιος φιλος,με ποια πυριτιδα ειναι γεμισμενα τα Ariston της Kalco?Ευχαριστω εκ των προτερων
Πόσο έχουν αυτά τώρα? Ήταν πολύ ακριβά θυμάμαι, πιο παλιά ήταν με g3000.
 
Καλημερα Κωστα.Φαρμακι ηταν παλια...δηλητηριο ειναι τωρα...9,50 Euro τα βλεπω στον Καλκαντζακο.Εχεις δικιο,παλια κι εγω θυμαμαι οτι ηταν με g3000.Αλλα με τετοια τιμη,δεν παιρνω καλυτερα τα MB Classic?Φτηνοτερα ειναι...
Τα chedite tordo Πόσο τα βρίσκεις?
 
Back
Top