Φυσίγγια για μπεκάτσα

Ο ελικοειδή ς τα ανοίγει Πιο πολύ στα 10μ,περίπου 70 και ανάλογα το σετ απ.

ΟΚ...Μηπως γνωριζεις ποιο εμπορικο ειναι ετσι στημενο ...με ελικοειδη...να το αγορασω και να το
δοκιμασω ??
Αυτο που πιστευεις οτι δινει το μεγαλυτερο ανοιγμα να μου πεις !!
 
ΟΚ...Μηπως γνωριζεις ποιο εμπορικο ειναι ετσι στημενο ...με ελικοειδη...να το αγορασω και να το
δοκιμασω ??
Αυτο που πιστευεις οτι δινει το μεγαλυτερο ανοιγμα να μου πεις !!
Αφού στο είπα πριν πιο εμπορικό ειναι😉

Τώρα δεν ξέρω αν έχει να προτείνει κάποιο άλλο ο outlander
 
ΟΚ...Μηπως γνωριζεις ποιο εμπορικο ειναι ετσι στημενο ...με ελικοειδη...να το αγορασω και να το
δοκιμασω ??
Αυτο που πιστευεις οτι δινει το μεγαλυτερο ανοιγμα να μου πεις !!
Gorilla elix disp και Lambro direct είναι δύο φυσίγγια που μιλάνε για μεγάλη διασπορά σε μικρές αποστάσεις
https://www.gorillashoots.gr/elix34.php
 
Αυτ
Gorilla elix disp και Lambro direct είναι δύο φυσίγγια που μιλάνε για μεγάλη διασπορά σε μικρές αποστάσεις
https://www.gorillashoots.gr/elix34.php
Αυτά Γιώργο είναι με αποκεντρωτηρα, αυτα που γεμίζω εγώ με αποκεντρωτηρα ανοίγουν περίπου 1 μέτρο στα 10 μέτρα με 4* ή και 3*
 
ΟΚ...Μηπως γνωριζεις ποιο εμπορικο ειναι ετσι στημενο ...με ελικοειδη...να το αγορασω και να το
δοκιμασω ??
Αυτο που πιστευεις οτι δινει το μεγαλυτερο ανοιγμα να μου πεις !!
Alpha game elite, dis double, zotos πράσινο, Jordan,super kill double.
 
Εγώ Μιχάλη ποτε δεν κατάλαβα γιατί πρεπει ενας μπεκατσοκυνηγος να προσπαθει να επιδιώξει την μέγιστη δυνατή διασπορά....
Επειδή μπορεί να μην έχεις άλλη ευκαιρία....σε πυκνά μέρη θα σου δώσει μια σκιά..... θέλεις την μεγαλύτερη δυνατή διασπορά με καλή κατανομή χωρίς κενά που θα διορθώσουν την ατσαλη και γρήγορη επωμιση....
 
Αυτ
Αυτά Γιώργο είναι με αποκεντρωτηρα, αυτα που γεμίζω εγώ με αποκεντρωτηρα ανοίγουν περίπου 1 μέτρο στα 10 μέτρα με 4* ή και 3*
Έχεις δίκιο, ο Νίκος διευκρίνησε για ελικοειδή αλλά επειδή έγραψε για μέχρι 15 μέτρα ανέβασα αυτά που υπόσχονται μεγάλη διασπορά σε τέτοιες αποστάσεις
Λάθος δικό μου
 
Τα μόνα διασποράς που ανοίγουν στα 15 μέτρα είναι με αποκέντρωτηρα, όπως τα labro direct...όλα τα υπόλοιπα ανοίγουν από 40 μέχρι 60 πόντους το πολύ, ανάλογα τα τσοκ κ τον τύπο του διασπορεα που έχουν... Ο ελικοειδής είναι ο αμέσως πιο σκορποσκαγιαστρας μετά τον αποκέντρωτηρα κ ακολουθούν οι σταυροειδεις με τα πτερύγια... Οι σταυροειδεις με πτερύγια, όπως ο gualandi, πολλές φορές με λίγο πιο σφιχτό τσοκ, με 4 η 3 άστρα ας πούμε, μπορεί να ανοίξει κ λίγο περισσότερο από τον κύλινδρο αναλόγως κ του στησίματος...
Γενικά θέλουν ψάξιμο τα διασποράς.... Όποιος νομίζει πάντως ότι είναι για τουφεκιές 10 η 15 μέτρων, απλά δεν τα έχει δοκιμάσει ποτέ σε χαρτί... Με εξαιρέση πάντα τα αποκεντρωτικα...
 
Τα μόνα διασποράς που ανοίγουν στα 15 μέτρα είναι με αποκέντρωτηρα, όπως τα labro direct...όλα τα υπόλοιπα ανοίγουν από 40 μέχρι 60 πόντους το πολύ, ανάλογα τα τσοκ κ τον τύπο του διασπορεα που έχουν... Ο ελικοειδής είναι ο αμέσως πιο σκορποσκαγιαστρας μετά τον αποκέντρωτηρα κ ακολουθούν οι σταυροειδεις με τα πτερύγια... Οι σταυροειδεις με πτερύγια, όπως ο gualandi, πολλές φορές με λίγο πιο σφιχτό τσοκ, με 4 η 3 άστρα ας πούμε, μπορεί να ανοίξει κ λίγο περισσότερο από τον κύλινδρο αναλόγως κ του στησίματος...
Γενικά θέλουν ψάξιμο τα διασποράς.... Όποιος νομίζει πάντως ότι είναι για τουφεκιές 10 η 15 μέτρων, απλά δεν τα έχει δοκιμάσει ποτέ σε χαρτί... Με εξαιρέση πάντα τα αποκεντρωτικα...
Οι διευρυμένοι ποιά διασποράς πάνε καλύτερα μιάς και έχεις όπλο με διευρυμένο αυλό;
Γιατί πολλά έχουν γραφτεί και έχουμε μπερδευτεί
 
Alpha game elite, dis double, zotos πράσινο, Jordan,super kill double.

ΟΚ...Και κατ'αρχην σε ευχαριστω....Βεβαια δεν σου κρυβω οτι εχω τις επιφυλαξεις μου εαν ενα απο ολα
αυτα θα μου δωσει 70 εκατοστα ανοιγμα στα 10 πραγματικα μετρα...
Για 10 μετρα λεω....Η αρχικη μου ερωτηση ηταν τι ανοιγμα μπορουν να δωσουν τα εμπορικα μεχρι τα
15 μετρα.
Ακομα δεν εχω βρει εμπορικο με τετοιο ανοιγμα ( 70 εκατοστα στα 10 μετρα ) ...στα 15 μετρα το εχω δει...
στα 10 μετρα οχι...
Πιστευεις οτι θα το δω σε ενα απο τα φυσιγγια που γραφεις ??
Σε ρωταω γιατι ξερεις....και για να μην ''πεταω'' λεφτα .
Ασφαλως και ξερεις τι διαφορα εχουν τα 10 με τα 15 μετρα !!!
 
ΟΚ...Και κατ'αρχην σε ευχαριστω....Βεβαια δεν σου κρυβω οτι εχω τις επιφυλαξεις μου εαν ενα απο ολα
αυτα θα μου δωσει 70 εκατοστα ανοιγμα στα 10 πραγματικα μετρα...
Για 10 μετρα λεω....Η αρχικη μου ερωτηση ηταν τι ανοιγμα μπορουν να δωσουν τα εμπορικα μεχρι τα
15 μετρα.
Ακομα δεν εχω βρει εμπορικο με τετοιο ανοιγμα ( 70 εκατοστα στα 10 μετρα ) ...στα 15 μετρα το εχω δει...
στα 10 μετρα οχι...
Πιστευεις οτι θα το δω σε ενα απο τα φυσιγγια που γραφεις ??
Σε ρωταω γιατι ξερεις....και για να μην ''πεταω'' λεφτα .
Ασφαλως και ξερεις τι διαφορα εχουν τα 10 με τα 15 μετρα !!!
Έχεις μπελ τσοκ η Seminole? Η κανένας φίλος σου?
 
Οι διευρυμένοι ποιά διασποράς πάνε καλύτερα μιάς και έχεις όπλο με διευρυμένο αυλό;
Γιατί πολλά έχουν γραφτεί και έχουμε μπερδευτεί
Εγω το ίδιο διασπορας με έλικα χρησιμοποιώ και στο πλάγιο με 18.4 και στη μάξους με 18.7. Και στα 2 όπλα κάνει ακριβώς το ίδιο.
 
Back
Top