Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
επανηλθα κι εγω μαζι με τα κυνηγια;). Τελικα μετα απο δοκιμες ολο το καλοκαιρι κατεληξα σε B&P cartone 34gr μαλινη ταπα, το f2 classic 34γρ και για πιο δυσκολες καταστασεις super lambro 36γρ. πως τα βλεπεις φετος θα εχουμε τιποτα ?.xm.
 
Αν κανει καιρο... γαιτι αν εχει 36 βαθμους μεχρι οκτωβρη την κατσαμε. Η φωτο με την τρυγονα απιθανη,σπιτι σου ηρθε?
 
στο λαιμο ειναι ιδια ρε φιλε!!!θα εκοβα το κεφαλι μου οτι ειναι ειδος τρυγονιου.....
Μην μου προσβαλεις την αγαπημένη μου τρυγονα!!!Περιστεροειδη κ το ένα Περιστεροειδη και το άλλο,αλλά μέχρι εκεί,καμιά σχέση στα χρώματα κλπ...off topic.
 
δεν το συζητω καμια απολυτος. Αλλα βρε αδερφακι μου ψαροτικη φωτο. δεν εδωσα βαση στα φτερα... μολις την ειδα λεω τι στο καλο πηγε τρυγονι σπιτι του? .asking.
 
Φιλε Σταματη καλως ορισες! Για ποιο λογο θελεις σουπερ κιλ στην τσιχλα? Αν το λες απο αποψη τιμης υπαρχουν και πιο φθηνα πχ λαμπρο τορντο 30-32γρ και ειναι πολυ καλυτερα! Αν τωρα το θες γιατι δεν βρισκεις κατι αλλο ή απλα θες να τα δοκιμασεις παω πασο. Ειναι καλο φυσιγγι αλλα υπαρχουν πολυ καλυτερα στην κατηγορια του! Ισως οι πιο φανατικοι των σουπερ κιλ να εχουν αλλη γνωμη!
καλησπερα ποιο αλλο φυσιγγιο θα μου προτεινες αν κ τα λαμπρο τα 30αρια δεν τα εχω δοκιμασει.ελεγα να δω του κενταυρου ή του ζωτου αλλα ψαχνω να βρω καποιο με ακουιλα
 
καλησπερα ποιο αλλο φυσιγγιο θα μου προτεινες αν κ τα λαμπρο τα 30αρια δεν τα εχω δοκιμασει.ελεγα να δω του κενταυρου ή του ζωτου αλλα ψαχνω να βρω καποιο με ακουιλα
ποια του zotos λες Σταμάτη?? εγω εχω ριξει τα 28γρ στο σκοπευτήριο και μου φανήκαν πολύ καλα και σίγουρα πολύ γρήγορα.
Μια παρέα που παω για τσίχλες ρίχνει μονο zotos .. κατι 33 γρ νομίζω κικκινα αλλά πολλα τα γραμμάρια για μενα ..
 
cheddite tordo 32 γραμ. αν θελεις ακουιλα. αλλα εχει θεμα σε πολλη υγρασια και κρυο. αν ο καιρος ειναι μαλακος η κρυο χωρις πολλη υγρασια θεριζουν και ειναι και μαλακα
 
καλησπερα ποιο αλλο φυσιγγιο θα μου προτεινες αν κ τα λαμπρο τα 30αρια δεν τα εχω δοκιμασει.ελεγα να δω του κενταυρου ή του ζωτου αλλα ψαχνω να βρω καποιο με ακουιλα
Το καλύτερο απ όλα για τσίχλα είναι της Lambro το Euromix 5.90€. Βέβαια αν και δεν είμαι φαν των πτηνών, θα σου πρότεινα για ένα σχετικά "εύκολο" θηραμα όπως η τσίχλα να μην βάλεις ακριβό φυσιγγιο γιατί δεν αξίζει. Ένα φθηνό αλλά πάντοτε ποιοτικό φυσιγγι κάνει την δουλειά του. Δοκίμασε και τα ναβαρο 30 5.70€ είναι πολύ καλά. Αν θες κι αλλα μπορώ να σου πω λίστα ολόκληρη, αλλά πας στα 6μιση και 7€ και δεν συμφέρει.
 
καλησπερα ποιο αλλο φυσιγγιο θα μου προτεινες αν κ τα λαμπρο τα 30αρια δεν τα εχω δοκιμασει.ελεγα να δω του κενταυρου ή του ζωτου αλλα ψαχνω να βρω καποιο με ακουιλα

Ακουιλα εχουν του ζωτου τα κιτρινα 32 γρ, νομιζω και η προσφορα του κατι πρασινα 30 γρ. στα 5 ευρω.ακουιλα εχουν τα περσσοτερα του καραμανιδη και νομιζω τα jordan τα κοκκινα.
 
Ακουιλα εχουν του ζωτου τα κιτρινα 32 γρ, νομιζω και η προσφορα του κατι πρασινα 30 γρ. στα 5 ευρω.ακουιλα εχουν τα περσσοτερα του καραμανιδη και νομιζω τα jordan τα κοκκινα.
καλησπερα τα μπλε του ζωτου τα εχω δοκιμασει κ ηταν μια χαρα για 30γρ. απλα ελεγα να δοκιμαζα φετος του καραμανιδη κ ψαχνω να δω καποια αλλη γνωμη κ πως τους φανηκαν.το βλεπω φετος να πεφτω σε δοκιμες
 
Χθεσινή αγορά. από εδώ στο νησί, 8,5 ευρω. τα NEO VELOX(ΔΟΡΚΑΣ), φωτιά κ΄λαύρα.......................
7,80€ τα βρίσκω εδώ. Καλή τιμή για την Σύρα τα 8,5€. Αλλά με το κωλοκλίμα που έχουμε ειδικά τώρα τον Σεπτέμβρη μπορεί να σε ξεφτυλίσουν τα τρυγόνια..όπως και να έχει καλή αρχή Δημήτρη!
 
Καλησπέρα Βασίλη. Κατά αρχή, μέσα από την καρδία μου εύχομαι σ'όλους τους συναδέλφους (κυνηγούς) καλά και ασφαλή κυνήγια. Έκανα το σχόλιο για την τιμή στα συγκεκριμένα φυσίγγια, παίρνοντας σαν δεδομένο τιμές πολύ πιο χαμηλές σε διαφορετικές μάρκες ακόμη και σε εισαγόμενα (επώνυμα).
 
Καλησπέρα Βασίλη. Κατά αρχή, μέσα από την καρδία μου εύχομαι σ'όλους τους συναδέλφους (κυνηγούς) καλά και ασφαλή κυνήγια. Έκανα το σχόλιο για την τιμή στα συγκεκριμένα φυσίγγια, παίρνοντας σαν δεδομένο τιμές πολύ πιο χαμηλές σε διαφορετικές μάρκες ακόμη και σε εισαγόμενα (επώνυμα).

Τοτε κακως τα πηρες...
Τι εχουν παραπανω και ειναι τοσο ακριβα;;
 
για τσίχλα έχω καταλήξει σε δύο φυσίγγια
1) Άριστον
2) lampro euromix
μαλακά και γρήγορα
Γραψε αν μπορείς εντυπώσεις απο το Αριστον. Ειχα εναν γνωστο που τα έψαχνε με μανια. Εχω ριξει πριν 2 3 χρονια μερικα σε νο 4 και ηταν φουρνελα!
 
το άριστον είναι αυτό που προτιμώ, χαμηλό λάκτισμα, λίγα ήταν τα πουλιά που πέφτανε ζωντανά, αρκετά γρήγορο, το ρίχνω από των Οκτώβρη στα μπασίματα μέχρι και το Γενάρη, νούμερο 8 και σε συνδυασμό με *** και **** και φέτος αυτά θα προτιμήσω, αν τύχει και δεν τα βρω για κάποιο λόγο παίρνω euromix
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top