Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κανονικά το όπλο αυτό -Beretta Es100- ρίχνει από τα 28γρ και πάνω βάσει του κατασκευαστή. Λογικό είναι να ρίχνει και τα 24 γρ σε καλές συνθήκες, με κρύο όμως ή κάποιο άλλο σκάλωμα (πιέσεις του εκάστοτε φυσιγγιού) είναι λογικό επίσης να κάνει τις εμπλοκούλες της!
Δε με χαλάει καθόλου που θεωρητικα δεν ρίχνει τα 24αρια.Απο 28 και πάνω στην τσίχλα είσαι σουπερ.Εξαλου κυνηγετικό είναι το όπλο και όχι σκοπευτικό...
 
μου το έστειλε σήμερα ο Τζίμης,νέο φυσίγγι από την OSCAR GOLD ανάμικτο 8-9 και 9-10 με granular
https://el-gr.facebook.com/wwwOSCAR.GOLD.gr/
Γουστάρω που οι Ελληνικές εταιρείες επιτέλους έχουν μεγαλύτερη ποικιλία τώρα σε κάτω από 32 γραμμάρια, το συγκεκριμένο φαίνεται ενδιαφέρον δίπλα νούμερα σκαγιών, πυρίτιδα granular περιμένουμε δοκιμή Μακαρε και από τα άλλα παιδιά για εντυπώσεις.
 
Γουστάρω που οι Ελληνικές εταιρείες επιτέλους έχουν μεγαλύτερη ποικιλία τώρα σε κάτω από 32 γραμμάρια, το συγκεκριμένο φαίνεται ενδιαφέρον δίπλα νούμερα σκαγιών, πυρίτιδα granular περιμένουμε δοκιμή Μακαρε και από τα άλλα παιδιά για εντυπώσεις.
έχω πολλά γεμισμένα για φέτος ;)
ο Τζίμης ομως θα τα δοκιμάσει σίγουρα
 
κι οταν παω μη ξεχασω τυρι ρυζι καφε γαλα φυσιγγια
.very funny..very funny.

εδώ σε εχω .....
Η διαφορά είναι ότι στη διαφήμιση ο πιτσιρικάς ξεχνούσε το τελευταίο ενώ για τον Ευριπίδη το τελευταίο θα είναι μόνο που θυμάται... .sarcastic.
 
εγω παιδες πρωσοπικα δουλευω στην τσιχλα 28γρ ν8 sporting,,και αντε 30γρ,,η τσιχλα δεν ειναι κανενα ιδιετερω πουλι που θελη πωλα γραμαρια για να πεση απλα θελη να κανης πωλη μελετιμενες τουφεκιες και οχι στον θεοοοοο και μετα μας φτενε τα φυσιγκια και τα τσοκ του οπλου,,και ειδικα στο καρτερι θελουμε ενα φυσιγκι με ταχυτητες καλεςςςς και με μια προσκοπευση καλη μπηκε γυλεκοοοο, αυταααα.terror..RESPECT.
 
εγω παιδες πρωσοπικα δουλευω στην τσιχλα 28γρ ν8 sporting,,και αντε 30γρ,,η τσιχλα δεν ειναι κανενα ιδιετερω πουλι που θελη πωλα γραμαρια για να πεση απλα θελη να κανης πωλη μελετιμενες τουφεκιες και οχι στον θεοοοοο και μετα μας φτενε τα φυσιγκια και τα τσοκ του οπλου,,και ειδικα στο καρτερι θελουμε ενα φυσιγκι με ταχυτητες καλεςςςς και με μια προσκοπευση καλη μπηκε γυλεκοοοο, αυταααα.terror..RESPECT.


Φίλε Σάκη σωστά αυτά που λες αλλά δεν είσαι στην Αθήνα που προσπασπαθεις να βρεις χρόνο μια άντε 2 φορές την εβδομάδα να πας για κυνήγι ( πολλές φορές και καμία ) και πρέπει να κάνεις 100 χιλιόμετρα για να τουφεκισης και άμα τουφεκισης αν δεν έχεις και καλά φυσίγγια για ψυχολογικούς κυρίως λόγους άστα να πάνε

Και εγώ εδώ με 28 grsportingβαρώ πουλιά ,αλλά νιώθω πολύ πιο άνετα με τα b&Pπου βάζω τελευταία ,στην Λευκάδα όταν πάω για τσίχλες βάζω ότι βρω ότι έχει στο χωριό ότι έχει ξεμείνει από τον πατερά μου κτλ έξαλλου μπορώ μέσα σε 10 λεπτά να είμαι στον κυνηγότοπο και μετά να πίνω τσιπούρα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top