Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Απλα αναρωτιεμαι ρε παιδια γιατι απο οτι φαινεται ειναι ιδια φυσιγγια με το euromix πλεων,περα απο το ενα γραμμάριο κατω και τα 2 νουμερα σκαγια.πως γινεται το ενα να γαζωνει και το αλλο να μη αποδίδει?Επισης αλλοι τα βρισκουν κομπλε (παραδειγμα εσυ Ευριπίδη και ο βικτωρας)ενω ο ηλιας και καποια αλλα παιδια να το βρίσκουν χαλια.Μηπως τελικα δεν ειναι τοσο το φυσιγγι που παιζει ρολο αλλα το πως θα κατσει στον καθενα?αναλογα το τροπο σκοπευσης του και συνάρτηση πολλων αλλων παραγοντων?.xm.
 
Απλα αναρωτιεμαι ρε παιδια γιατι απο οτι φαινεται ειναι ιδια φυσιγγια με το euromix πλεων,περα απο το ενα γραμμάριο κατω και τα 2 νουμερα σκαγια.πως γινεται το ενα να γαζωνει και το αλλο να μη αποδίδει?Επισης αλλοι τα βρισκουν κομπλε (παραδειγμα εσυ Ευριπίδη και ο βικτωρας)ενω ο ηλιας και καποια αλλα παιδια να το βρίσκουν χαλια.Μηπως τελικα δεν ειναι τοσο το φυσιγγι που παιζει ρολο αλλα το πως θα κατσει στον καθενα?αναλογα το τροπο σκοπευσης του και συνάρτηση πολλων αλλων παραγοντων?.xm.
τωρα μιλας σωστα
 
Εριξα 5-6 την περασμενη κυριακη που ειχε ο πατερας μου και μου φανηκαν πολυ καλα.κατι γαλαζια ηταν και δεν ξερω καν με τι ειναι γεμισμενα.Λογικα τον ιδιο λεμε τον μιχαηλ στο καματερο.....
Καλα;ποσα γραμμαρια;
 
το tordo το οποιο τελικα ειναι φυσιγγαρα. σε 8 και 9 ειδικα ειναι απιστευτο. μονο στο παρα πολυ κρυο εχει καποια θεματακια. Ποιο tordo το παλιο η το καινουργιο.εμενα παντοσ το καινουργιο δεν μου αρεση καθολου και στην 302 και στην maxus χαλια μαυρα.
Το 30αρι η το 32αρι;
 
Φετινα lambro tordo 32 δεν έχω δοκιμάσει..Πάντως τα περσινά και τα λίγο παλαιότερα θεριζαν..Για μένα είναι από τα καλύτερα ελληνικά 32αρια κ όχι μόνο..
Θα πάρω δυο κουτάκια κ φέτος να δω τι λένε κ θα γράψω εντυπώσεις..
Αν και αυτό δεν πρέπει να μας λέει κατι
Το έχουμε πει ενα εκατομμύριο φορές ότι το καλό η όχι φυσίγγι είναι κάτι πολύ προσωπικό..
Για αυτό δεν ακούμε κανέναν..Μόνο τον εαυτό μας και το όπλο μας..:)
 
Μια χαρα ηταν Ηλια!χαρακτηριστικά δεν γνωριζω γιατι δεν τα αγόρασε ο πατερας μου.Του τα εδωσαν
Κωστα ενα φυσιγγακι στανταρ για να μην εχεις θεμα ειναι το mb32 b&p και το gorilla το κοκκινο....λιγο τσιμπιμενα απο τιμη αλλα για τρια κουτακια φυσιγγια δεν λεει και κατι....θα τα γλυτωσεις απο δευτερα και τριτα φυσιγγια!
 
Φετινα lambro tordo 32 δεν έχω δοκιμάσει..Πάντως τα περσινά και τα λίγο παλαιότερα θεριζαν..Για μένα είναι από τα καλύτερα ελληνικά 32αρια κ όχι μόνο..
Θα πάρω δυο κουτάκια κ φέτος να δω τι λένε κ θα γράψω εντυπώσεις..
Αν και αυτό δεν πρέπει να μας λέει κατι
Το έχουμε πει ενα εκατομμύριο φορές ότι το καλό η όχι φυσίγγι είναι κάτι πολύ προσωπικό..
Για αυτό δεν ακούμε κανέναν..Μόνο τον εαυτό μας και το όπλο μας..:)
.well done.
 
Κωστα ενα φυσιγγακι στανταρ για να μην εχεις θεμα ειναι το mb32 b&p και το gorilla το κοκκινο....λιγο τσιμπιμενα απο τιμη αλλα για τρια κουτακια φυσιγγια δεν λεει και κατι....θα τα γλυτωσεις απο δευτερα και τριτα φυσιγγια!
Ενταξει το mb δεν το βρισκω πολυ ακριβο σε σχεσει με τα αλλα.στα 6.50 ειναι καλα πιστευω.το gorilla που υπαρχει στην αθηνα?
 
Κωστα ενα φυσιγγακι στανταρ για να μην εχεις θεμα ειναι το mb32 b&p και το gorilla το κοκκινο....λιγο τσιμπιμενα απο τιμη αλλα για τρια κουτακια φυσιγγια δεν λεει και κατι....θα τα γλυτωσεις απο δευτερα και τριτα φυσιγγια!
δειτε τωρα διαφορα για να καταλαβετε. 3 φορες εχω παρει mb classic και το 70% των πουλιων μου πεφτουνε ζωντανα. αρα δεν φταιει το φυσιγγι. ειναι καθαρα τι ταιριαζει στον καθενα.αλλο παραδειγμα ειναι οτι ανεκαθεν με το ευρωμιξ δεν μπορουσα να σκοτωσω γαιδαρο στα 2 μετρα οταν ολοι ελεγαν οτι ειναι απ τα καλυτερα φυσιγγια.εμενα 5 φυσιγγια μου εκατσαν καλα gm3 fast nsi που δεν υπαρχει πλεον tordo nsi που κι αυτο τελος tordo cheddite πολυ ακριβο πλεον ariston και tordo πορτοκαλι. απο τη στιγμη που ακριβυνε το ariston περασα στο ποφυοκαλι που το φερνουν και περισσοτερα μαγαζια και παζαρευεις και τη τιμη
 
εμενα παντως η 302 το παει μαμιωντας και μιλαω για το καινουργιο. οι φωτο που εχω βαλει το δειχνουν. τι να πω ρε παιδια. τα πουλια πεφτουν με το 9αρι σε ολες τις αποστασεις τις λογικες ετσι και ολες ξερες
Πρεπει να εισαι και ντουφεκος;)
 
Κωστα ενα φυσιγγακι στανταρ για να μην εχεις θεμα ειναι το mb32 b&p και το gorilla το κοκκινο....λιγο τσιμπιμενα απο τιμη αλλα για τρια κουτακια φυσιγγια δεν λεει και κατι....θα τα γλυτωσεις απο δευτερα και τριτα φυσιγγια!
Βάλε και το Eco της Gorilla στα 31 gr. Το ρίχνω φέτος μέχρι να πιάσουν τα κρύα (από το άλλο ΣΚ γυρίζω πάλι στο κόκκινο). Δίνει άμεσες καταβολές όπως το red αλλά με λίγο πιο ανοιχτή κατανομή και μαλακότερη τουφεκιά.
 
Γαλαζια ημιδιαφανη με στάμπα μια πάπια απ έξω?
Αρε τασαρα απεξω ολα τα ξερεις!
Ο γαμπρός μου αγωρασε 2κουτια tordo32 &2fast εσφαξα ενα απο περιέργεια καψουλι 686 συγκ......gt.πυρητιδα gm3 1,55.φετινα..και ταfast σχεδόν τα ίδια αλλάζει μονο τον συγκετρωτιρα σε jiovanni.με τι σκέψη εχει δυο ιδια φυσηγγια δεν ξερω.xm.:cool:
Εχει συγκρινει κανεις το lambro καφε με το fast s4;

Απλα αναρωτιεμαι ρε παιδια γιατι απο οτι φαινεται ειναι ιδια φυσιγγια με το euromix πλεων,περα απο το ενα γραμμάριο κατω και τα 2 νουμερα σκαγια.πως γινεται το ενα να γαζωνει και το αλλο να μη αποδίδει?Επισης αλλοι τα βρισκουν κομπλε (παραδειγμα εσυ Ευριπίδη και ο βικτωρας)ενω ο ηλιας και καποια αλλα παιδια να το βρίσκουν χαλια.Μηπως τελικα δεν ειναι τοσο το φυσιγγι που παιζει ρολο αλλα το πως θα κατσει στον καθενα?αναλογα το τροπο σκοπευσης του και συνάρτηση πολλων αλλων παραγοντων?.xm.
Λουκα εγω δοκιμασα και τα δυο που λες και κοντεψα να σπασω το οπλο απο τα ξεπουπουλιασματα. Ειναι πως θα κατσει στον καθενα καθαρα.
 
Ενταξει το mb δεν το βρισκω πολυ ακριβο σε σχεσει με τα αλλα.στα 6.50 ειναι καλα πιστευω.το gorilla που υπαρχει στην αθηνα?
Θα σε φτιαξω εγω γιατι πλεον μονο θα το γυρισω σε αυτα....φοβερη διατρηση και συγκεντρωση ντουφεκιας...συν οτι δεν εχουν θεμα με τον καιρο!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top