Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα στην παρεα.Θα ήθελα να προτείνω και εγω ενα φυσιγγι λιγο ακριβο για τσιχλα αλλα είναι φυσιγγι και πουλι.Ειναι το lambro A1 speciale 34 γρ. στα 7 ευρω το κουτι.Σε baikal 153 με 4αρι τσοκ απο 5 εως 35 μετρα δεν γλιτώνει τιποτα.Πραγματικα εχω μείνει άφωνος με αυτο το συνδυασμό παρολο που δεν αγοράζω ελληνικα φυσιγγια γενικα,προτιμω τα nobel sport.Αλλα το συγκεκριμένο ειναι οικονομικο τελικα γιατι παει σχεδον φυσιγγι και πουλι.
 
Ενα καλο 28αρι νομιζω οτι βολευει σε ολες τις περιπτωσεις, και σε αποστασεις εως 35 μετρα, φυσικα με σωστα τσοκ-νουμερο σκαγιων. Το 9½ παρολο που το εχω δουλεψει καμποσο στο σκοπευτηριο, για καποιο περιεργο λογο δεν το εχω γεμισει στην τσιχλα, εκτος εαν το εκανα νομιζοντας το για 9αρι. Δεν μου εδωσε ομως ποτε την αισθηση του ανεπαρκους, αλλα βεβαια μιλω παντα για καρτερι και οχι για περπατητο. Στα περπατητα ανετα θα εριχνα το θαυμασιο εκεινο ρελιαστο με C7 σε 9αρι
 
Το να γεμιζεις φυσιγγια ειναι αναγκη, δεν ειναι επιδειξη. Δεν μου κανει καρδια να αγορασω φυσιγγια για το κυνηγι, παρολο που ξερω πως υπαρχουν αρκετα αξιολογα. Ειναι αυτη η φαγουρα να κλειστεις σε ενα χωρο με υλικα τριγυρω σου, και να γεμιζεις ενω ταυτοχρονα σκεφτεσαι το που και πως θα ριξεις το καθε ενα. Δεν ξερω αν με τα αγοραστα γινεται αυτο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top