Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λοιπόν σήμερα με κρύο και υγρασία τα Nova Club πηγαίνανε κλασμένα, ξεπουπούλιασα όλη την πλάση, έριξα τρέξιμο του σκοτωμού (περισσότερα στο ανάλογο τόπικ). Τι να πάω να πάρω για αυτές τις μέρες ρε παιδιά... Δεν θυμάμαι τώρα, πρέπει να είχε S4 ή Sipe NobelSport στο μαγαζί του χωριού, αλλά μήπως είναι δυνατά για το δίκαννο φοβάμαι. με Α1 λένε για αυτό τον καιρό;
Έχω ρίξει rottweil και vendeta που είναι 34 γραμμάρια, με λίγο κρύο δεν μασάει καθόλου, εμένα είναι και με αυλό 18,1 απ όσο θυμάμαι είναι από τα πρώτα robust
 
Λοιπόν σήμερα με κρύο και υγρασία τα Nova Club πηγαίνανε κλασμένα, ξεπουπούλιασα όλη την πλάση, έριξα τρέξιμο του σκοτωμού (περισσότερα στο ανάλογο τόπικ). Τι να πάω να πάρω για αυτές τις μέρες ρε παιδιά... Δεν θυμάμαι τώρα, πρέπει να είχε S4 ή Sipe NobelSport στο μαγαζί του χωριού, αλλά μήπως είναι δυνατά για το δίκαννο φοβάμαι. με Α1 λένε για αυτό τον καιρό;
βαλε κι εσυ f2 να ησυχασεις. το ξαναγρσφω για ακομη μια φορα. πολλα νερα φετος τα sipe οπως και τα φετεινα speed πολυ αιμα στα πουλια. κατι εχει χαλασει στην nsi. τελευταιες πληροφοριες λενε οτι τ αδερφακια τσακωνονται.λες να θελουν να πουλησουν την εταιρεια???
 
Λοιπόν σήμερα με κρύο και υγρασία τα Nova Club πηγαίνανε κλασμένα, ξεπουπούλιασα όλη την πλάση, έριξα τρέξιμο του σκοτωμού (περισσότερα στο ανάλογο τόπικ). Τι να πάω να πάρω για αυτές τις μέρες ρε παιδιά... Δεν θυμάμαι τώρα, πρέπει να είχε S4 ή Sipe NobelSport στο μαγαζί του χωριού, αλλά μήπως είναι δυνατά για το δίκαννο φοβάμαι. με Α1 λένε για αυτό τον καιρό;
Το δικό σου λογικά είναι με 18,4 αυλό, και το εχω ξαναπεί οτι με 100% υγρασία τα έριχνε ένας κύριος δίπλα μου με benelli comfort και ξουρίζανε, ίσως πάρω κ εγώ κανένα κουτί.
 
Λοιπόν σήμερα με κρύο και υγρασία τα Nova Club πηγαίνανε κλασμένα, ξεπουπούλιασα όλη την πλάση, έριξα τρέξιμο του σκοτωμού (περισσότερα στο ανάλογο τόπικ). Τι να πάω να πάρω για αυτές τις μέρες ρε παιδιά... Δεν θυμάμαι τώρα, πρέπει να είχε S4 ή Sipe NobelSport στο μαγαζί του χωριού, αλλά μήπως είναι δυνατά για το δίκαννο φοβάμαι. με Α1 λένε για αυτό τον καιρό;
Δεν ξέρω σε ποιο χώρο είσαι, πολύ καλά σήμερα τράβαγε η granular σε μια βόλτα μέχρι την Αυλίδα, αλλά για ποιο σίγουρα ρωτά ποια φυσίγγια είναι γέμισμενα με tecna σε χαμηλά γραμμάρια τύπου σκοπευτικα η αν βρεις sellier and bellot θα δεις πολύ ωραία και καθαρά σκοτωματα.
 
Λοιπόν σήμερα με κρύο και υγρασία τα Nova Club πηγαίνανε κλασμένα, ξεπουπούλιασα όλη την πλάση, έριξα τρέξιμο του σκοτωμού (περισσότερα στο ανάλογο τόπικ). Τι να πάω να πάρω για αυτές τις μέρες ρε παιδιά... Δεν θυμάμαι τώρα, πρέπει να είχε S4 ή Sipe NobelSport στο μαγαζί του χωριού, αλλά μήπως είναι δυνατά για το δίκαννο φοβάμαι. με Α1 λένε για αυτό τον καιρό;

Βασίλη πάρε τα B&P MB Classic σε οχτάρι.
Και αν βρεις τα Navaro 30 πάλι σε οχτάρι.
Μην πας σε πιο ψιλό σκάγι.
 
Βασίλη πάρε τα B&P MB Classic σε οχτάρι.
Και αν βρεις τα Navaro 30 πάλι σε οχτάρι.
Μην πας σε πιο ψιλό σκάγι.
Για τωρα συμφωνω απολυτα και στο νουμερο και στα φυσιγγια. Μολις ανεβει λιγο η θερμοκρασια 9αρια αλλα και 10 στο περπατητο ισον θανατος.
 
Λοιπόν σήμερα με κρύο και υγρασία τα Nova Club πηγαίνανε κλασμένα, ξεπουπούλιασα όλη την πλάση, έριξα τρέξιμο του σκοτωμού (περισσότερα στο ανάλογο τόπικ). Τι να πάω να πάρω για αυτές τις μέρες ρε παιδιά... Δεν θυμάμαι τώρα, πρέπει να είχε S4 ή Sipe NobelSport στο μαγαζί του χωριού, αλλά μήπως είναι δυνατά για το δίκαννο φοβάμαι. με Α1 λένε για αυτό τον καιρό;
Είδες που σου είπα ότι θα τα πάρεις τα express τελικά .big smile.τα a1μου αρέσουν με ξερους καιρούς νοτια... βάλε ariston να θεριζεις. ...τα φ2 σφαιρακλα είναι αλλά εδώ τα περνουμε 10 και ευρώ εντελώς overkill για τσίχλα
 
Θεό ναι 18,4 είναι ο αυλός του. ΜΒ και F2 μακάρι να τα είχε αλλά νομίζω B&P δεν φέρνει εδώ το μαγαζάκι, έχει ποικιλία αλλά όλες τις άλλες μάρκες (Δορκάς, Λαμπρο+Ναυπλιωτη, ΝομπελΣπορτ, J&B, LAKO, Gorilla) αυτές θυμάμαι έχει και πολλούς τυπους σχετικά από το καθένα. αυτές είναι οι επιλογές μου. και 7αρι λέω να πάρω, γτ δεν ξέρω ψιλοαπογοητευτηκα σήμερα από τα φυσίγγια. 90% έριξα με Nova Club #8 και κάτι λίγα J&B διασποράς που πήρα μία.
 
Είδες που σου είπα ότι θα τα πάρεις τα express τελικά .big smile.τα a1μου αρέσουν με ξερους καιρούς νοτια... βάλε ariston να θεριζεις. ...τα φ2 σφαιρακλα είναι αλλά εδώ τα περνουμε 10 και ευρώ εντελώς overkill για τσίχλα
Ε ναι ο μαλαξ δεν πήγα στα δοκιμασμένα, express32 βλέπω σίγουρα ένα κουτάκι 7αρι και από κει και πέρα θα δω τι άλλο.
 
Λίγο χοντρά μου φαίνονται τα 7αρια για την τσίχλα, ειδικά στο περπατητό, 8αρια είναι μια χαρά πιστεύω, αν κ εγώ χρησιμοποιώ στο περπατητο 9 91/2, εκτώς βέβαια και να έχεις υποψίες για μεγαλύτερα θηράματα εκεί που γυρίζεις;)
 
Όποιος καεί απ το κουρκούτι φυσάει και το γιαούρτι λένε στο χωριό μου, γι αυτό λέω και 7αρι. Τώρα θα δω εκείνη την ώρα που θα πάει το χέρι μου.
Μην πεσεις κατω απο το#8 Bill!!
Για μενα ουτε απο το #9....:)
Το φυσιγγι σου κανει νερα!!Οχι το σκαγι! ;)
 
Μπιλυ εγω ξερεις ποια θα σου προτείνω. 28 γρ και σε νο 8 χειμωνα καλοκαιρι πλεον. Αν θελεις 34αρι παρε a1 speciale σε νο 8.
Για μενα μην κανεις υπερβολες, τσιχλα ειναι, οχι φασσα.
Εδω τωρα εχει κρυο και αρχισε το χιονι. Θα τα δοκιμασω αυριο και θα σας (ξανα) πω τη γνωμη μου
 
Η διαφορα του #8 απο το #9,ειναι καμια 100στη σκαγια στα 30 γρμ γομωση.Δεν τα λες και λιγα!
2 τετοια σκαγια απο σωστο φυσιγγι,θα βαλουν την τσιχλιτσα στην πουλιαστρα.Το #7 εχει καμια 150αρια λιγοτερα και λογικα στενοτερη
τουφεκια...
Συμπερασμα.....;)
 
Παιδιά επίσης τώρα που το θυμήθηκα, όσους συγκεντρωτήρες βρήκα από τα Νοβα, λείπανε σε όλους μονόπαντα τα 2 από τα 4 φτεράκια, δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει κάτι. Μέσα στο φυσίγγι (μπλε ημιδιαφανής) πράγματι μόνο 1-2 φτεράκια φαίνονται κομμένα.
Επίσης θυμήθηκα το μαγαζάκι έχει και NSI Classica λέτε; Νομίζω C7 έχουν.
 
Λοιπόν σήμερα με κρύο και υγρασία τα Nova Club πηγαίνανε κλασμένα, ξεπουπούλιασα όλη την πλάση, έριξα τρέξιμο του σκοτωμού (περισσότερα στο ανάλογο τόπικ). Τι να πάω να πάρω για αυτές τις μέρες ρε παιδιά... Δεν θυμάμαι τώρα, πρέπει να είχε S4 ή Sipe NobelSport στο μαγαζί του χωριού, αλλά μήπως είναι δυνατά για το δίκαννο φοβάμαι. με Α1 λένε για αυτό τον καιρό;
Προτείνω στα 28γρ κάποιο φυσίγγι σκοπευτικό σε Νο9 δεν ξέρω αν βγαίνουν και σε πιο ψιλό. Φίλος ρίχνει skeet 24αρια του λάμπρου Νο 9,5 συστηματικά τον τελευταίο καιρό και μου λέει μηδέν ανάκρουση, γρήγορο, άμεσα σκοτώματα, δεν καταλαβαίνει από καιρικές συνθήκες. Μάλιστα αν δεν κάνω λάθος βγάζει περισσότερα σκάγια από ένα 28αρι Νο8, πρέπει να δίνει πάνω από 500 σκάγια. Στα γράφω για να τα βλέπω και εγώ (πώς λένε στα λέω για να τα ακούω!)
 
Προτείνω στα 28γρ κάποιο φυσίγγι σκοπευτικό σε Νο9 δεν ξέρω αν βγαίνουν και σε πιο ψιλό
lambro sporting βγαινει σε 7,5 8 και 9,5. Φετος μου εκανε νερα μια μέρα και αγχωθηκα. Τα ξαναδοκιμασα και όλα καλα.
Παντως δεν είναι σαν το παλιό καλό 28αρι.
 
Παιδιά επίσης τώρα που το θυμήθηκα, όσους συγκεντρωτήρες βρήκα από τα Νοβα, λείπανε σε όλους μονόπαντα τα 2 από τα 4 φτεράκια, δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει κάτι. Μέσα στο φυσίγγι (μπλε ημιδιαφανής) πράγματι μόνο 1-2 φτεράκια φαίνονται κομμένα.
Επίσης θυμήθηκα το μαγαζάκι έχει και NSI Classica λέτε; Νομίζω C7 έχουν.
Πολύ καλό το κλασικ της Νόμπελ αλλά ακριβό για τσίχλα...κάνει τρελά σκοτωματα και θέλει ανοιχτά τσοκ γιατί πάει μπάλα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top