Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παυλο και σημερα τα ιδια με τα κιλλ...ολα τα πουλια ζωντανα!

καλημέρα Ηλία

δεν ξέρω πραγματικά τι σου συμβαίνει αλλά μόλις γύρισα από κοντινό καρτεράκι με αρκετή υγρασία ,,,,μονοτουφεκιά και φέρετρο Ηλία



είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα kill
 
καλημέρα Ηλία

δεν ξέρω πραγματικά τι σου συμβαίνει αλλά μόλις γύρισα από κοντινό καρτεράκι με αρκετή υγρασία ,,,,μονοτουφεκιά και φέρετρο Ηλία



είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα kill
Σημερα μου πηγανε και εμεναν πολυ καλα στο απογευματινο....αν και πηγα με το skb και οχι την 302
 
Πήγα χτες το απόγευμα με κάτι φιλαράκια να πάρω τπτ φυσίγγια για την κακοκαιρία που έρχεται .hunter.1αν και ήθελα να πάρω ένα κουτί Express32 και ένα Direct για τα μεν πρώτα δεν τα πήρα γτ με ψήσανε τα φιλαράκια και πήρα ένα κουτί Nova Club #8 (<<πάρτα τις κατεβάζαμε από ψηλά με αυτά στο καρτέρι>>.smashfrak.) και επειδή direct32 δεν είχε σε 32γρ μετά και με λογικά λεφτά είχε κάτι J&B διασποράς 32γρ τα πορτοκαλί, που τα έριχνε με το δίκαννο πιο παλιά ο πατέρας μου. 6,6 τα πρώτα και 6,8 τα δεύτερα. Στα J&B δεν μου άρεσε το αστεροειδές τους, χρειαζόταν πιο ψηλό βύσμα, το αστέρι είναι αρκετά βαθύ και η τρύπα στη μέση πιο μεγάλη από όσο θα έπρεπε κανονικά (δεν ξέρω κατά πόσο κακό είναι αυτό). ΠΣΚ θα φανούν στην πράξη.
Α, τα Gorilla Eco τα έχει εδώ 6,30. Επίσης η Δορκάς έχει βγάλει και Express Bior με μισόταπα.
 
Συνάδελφοι καλημέρα! Πήγα για ένα απογευματινό καρτέρι για τσίχλες με Μ2 τσοκ 3* και NSI SIPE. Όλες οι βολές ήταν μακρινές. Κατέβασα τρία.
Συνέβη το εξής παράξενο. Στα 2 έριξα, συνέχισαν να πετάνε κανονικά, και μετά από 5-10 μέτρα έμειναν ακίνητα και έπεσαν. ο χρόνος ήταν τόσος που πρόλαβα και κατέβασα το ντουφέκι. Λες και τελείωσε η μπαταρία... πώς εξηγείται αυτό?
 
Συνάδελφοι καλημέρα! Πήγα για ένα απογευματινό καρτέρι για τσίχλες με Μ2 τσοκ 3* και NSI SIPE. Όλες οι βολές ήταν μακρινές. Κατέβασα τρία.
Συνέβη το εξής παράξενο. Στα 2 έριξα, συνέχισαν να πετάνε κανονικά, και μετά από 5-10 μέτρα έμειναν ακίνητα και έπεσαν. ο χρόνος ήταν τόσος που πρόλαβα και κατέβασα το ντουφέκι. Λες και τελείωσε η μπαταρία... πώς εξηγείται αυτό?
Μου έχει τύχει και μένα με Euromix πιο παλιά. Λογικά το κόβω να μην τις πήρε σε ζωτικό σημείο, αλλά να έπεσαν εν τέλει από εσωτερική αιμορραγία μετά από λίγο. (λογικά θα είχαν σκάγια στην κοιλιά)
 
Μια ακομα εκδοχη ειναι τα διαμπερη τραυματα..
Παντως σε αναλογες περιπτώσεις θεωρω οτι δεν ειμαστε σωστα πανω στο πουλι ετσι ωστε να παρει τον απαιτουμενο αριθμό σκαγιων..
Οσα πουλια πεφτουν μακρια,κοψτε τους την μια φτερουγα η το ενα ποδι σαν "σημαδι" και οταν τα μαδησετε θα δειτε..
 
Συνάδελφοι καλημέρα! Πήγα για ένα απογευματινό καρτέρι για τσίχλες με Μ2 τσοκ 3* και NSI SIPE. Όλες οι βολές ήταν μακρινές. Κατέβασα τρία.
Συνέβη το εξής παράξενο. Στα 2 έριξα, συνέχισαν να πετάνε κανονικά, και μετά από 5-10 μέτρα έμειναν ακίνητα και έπεσαν. ο χρόνος ήταν τόσος που πρόλαβα και κατέβασα το ντουφέκι. Λες και τελείωσε η μπαταρία... πώς εξηγείται αυτό?
τα sipe φετος κανουν πολλα νερα.ασε που κανουν και πολυ μπαμ.αλλαξε σε f2 και δεν θα εχεις αυτα που επαθες.τα παθαμε κι εμεις με τα sipe γι αυτο στο λεω
 
Kαι περσι που εριξα δυο κουτακια nsi sipe ηταν δυναμιτες..Τα περισσοτερα απο τα θηραματα ηταν ζωντανα αλλα δεν ειχαν δυναμη να ποδαρωσουν..Αλλα κ τα νεκρα ειχαν πολυ αιμα..
Φταιω κ εγω ομως γιατι τα εριξα με "καλοσυνη"..

Δηλαδη πως; .asking.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top