Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
δυστυχως αν σου βγει η ρετσινια δεν φευγει ευκολα ... π.χ. προσωπικα θα πρεπει να ακουσω απο πολλουςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς οτι τα lambro πανε καλα , για να τα ξαναβαλω στο οπλο μου και παλι με δυσκολια, και μιλάμε για μια απο τις καλυτερες εταιρειες και παλι μας πουλησε ασχημα ...αν πιασουμε τον κυρ Μητσο της γειτονιας .... αιντεεεεεεεεεεεεεεε.
Ρε παιδια δεστε Ιταλια , Αγγλια , Ισπανια , Γαλλια , εχουν λιγες και καλες εταιριες ... Ελλαδα που ειμαστε μια σκατουλα , εχουμε ισα με 200 κατασκευαστες .. τι να λεμε τωρα
Παντα η ελληνικη οικονομια στηριζοταν στην βιοτεχνια αφου δεν εχει βαρια βιομηχανια. Αυτο δεν ειναι κακο ειχαμε πολλες πρωτιες σε εξαγωγες , και πιστεψε με υπαρχοθν και εξω πολλες εταιρειες φυσιγγιων αλλα δεν εξαγουν και δεν τις ξερουνε.
Εγω φετος στην Πρεβεζα που ειχε πολλους Ιταλους εβρισκα πολλα κουτια φυσιγιων παντελως αγνωστα
 
δυστυχως αν σου βγει η ρετσινια δεν φευγει ευκολα ... π.χ. προσωπικα θα πρεπει να ακουσω απο πολλουςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς οτι τα lambro πανε καλα , για να τα ξαναβαλω στο οπλο μου και παλι με δυσκολια, και μιλάμε για μια απο τις καλυτερες εταιρειες και παλι μας πουλησε ασχημα ...αν πιασουμε τον κυρ Μητσο της γειτονιας .... αιντεεεεεεεεεεεεεεε.
Ρε παιδια δεστε Ιταλια , Αγγλια , Ισπανια , Γαλλια , εχουν λιγες και καλες εταιριες ... Ελλαδα που ειμαστε μια σκατουλα , εχουμε ισα με 200 κατασκευαστες .. τι να λεμε τωρα
Υπαρχουν και στο εξωτερικό Τολη αρκετές βιοτεχνιες ειδικά Ιταλία, κάθε οπλοπωλειο βγάζει τα δικά του Armeria τάδε , όμως δεν είναι σαν τους δικούς μας και τι πυρίτιδα χρησιμοποιούν αναφέρουν και πολλές φορές καλύτερα από πιο εμπορικά ονόματα και σε λογικές τιμές.

Αν δεν κάνω λάθος ο Ναυπλιωτης είναι ένας από τους αντιπροσωπους της Nobelsport (αναφέρομαι σε αυτόν ως το πιο μεγάλο) δεν ξέρω τι συμβάσεις έχει ? αλλα γιατί δεν γεμίζει με υλικά από άλλους δηλαδή προτιμά την λογοκρισία και την στροφή της πελατειας του άλλου? γιατί αυτό έγινε.
 
nwu5ZHk.jpg
ελαααα εδώ είσαι;)
 
παυλο αυτο που μπορω να σου πω ειναι οτι τα 2 τελευταια κουτια που αγορασα ηταν με την καινουργια gm3 αλλα καψουλι και συγκεντρωτηρας ητανε ιδια με το παλιο tordo και να σου πω την αληθεια με τα καινουργια 9αρια ειχα καλυτερα αποτελεσματα απο τα προηγουμενα.το ιδιο και ο φιλος που τα ριχναμε μαζι. μου φανηκε οτι κοβανε ακομα πιο μακρια απο τα παλια. ευχομαι να το κρατησει ετσι

Ευρυπιδη μακαρι να μεινει αυτη η συνταγη για σενα. Αν εχετε μετρησει αναλογια πυριτιδασ παλια καινουργια θα ειχε μεγαλο ενδοιαφερον
 
nwu5ZHk.jpg
ελαααα εδώ είσαι;)
Ακριβώς πολλές εταιρείες κάνουν προσφορές όπως η φωτό που έχει βάλει ο Τζιμης παραπάνω, συσκευασία σε τετράδα 100 φυσίγγια από την B&P, Cheddite και άλλες ξένες . Αυτοί βέβαια εκτιμούν τους πελάτες τους .
 
Απο οτι εχω καταλαβει δυσκολα αλλαζουν τα 34γρ στο διαμετρημα 12 στην τσιχλα..
Ετσι εξηγείται οτι τα ιταλικα 34αρια γεμιζονται κ με 10αρια..Ενω τα Ελληνικα σπανιζουν καπως..
Τάσο εγώ εκεί που κυνηγαγα οι περισσότεροι καληκες που έβρισκα απο τους ιταλους ήταν στα 34gr και 11νουμερο....
 
Απο οτι εχω καταλαβει δυσκολα αλλαζουν τα 34γρ στο διαμετρημα 12 στην τσιχλα..
Ετσι εξηγείται οτι τα ιταλικα 34αρια γεμιζονται κ με 10αρια..Ενω τα Ελληνικα σπανιζουν καπως..
Επι το πλειστον 34γρ δουλευουν 10-11 και οπως μου ελεγε και ο Χριστος ( vinci ) ψηλωμενα πουλια τα σακατευουν τραυματισμενα και τα χαναν τα βαρανε οπου νανε ..οι μακαροναδες...hunter.1
 
Επι το πλειστον 34γρ δουλευουν 10-11 και οπως μου ελεγε και ο Χριστος ( vinci ) ψηλωμενα πουλια τα σακατευουν τραυματισμενα και τα χαναν τα βαρανε οπου νανε ..οι μακαροναδες...hunter.1

To 33-34 gr ειναι στανταρντ για τους Ιταλους στα μπασιματα και ψηλωμενα πουλια. Το Ν11 σκαγια δεν καταλαβαινω που κολλαει
 
H αληθεια ειναι οτι καποτε το παρακανουν με τα πολυ ψιλα σκαγια..
Μεχρι το ν 12 φτανουν..και στα μικρα διαμετρηματα στο παραδοσιακο caccia di cappano φτανουν κ το ν13(αμβιβαλλω αν φαινονται..) οπως ειχα δει σε ταινία του lugari..
Λες κ αν θα εβαζαν χοντρυτερα υπηρχε περιπτωση να αστοχησουν σε καθιστη τσιχλα σε τετοιες αποστασεις..Τελοσπαντων..Σε καθε χωρα εχουν τις δικες τους κυνηγετικες προτιμησεις..
 
Mηπως το Ν11 τα δουλευουν περπατητο πιο πολυ..παντως τα 34gr N11 εχουν 1428 σκαγια!!!! Για μενα υπερβολη,και σιγουρα αν ντουφεκανε πανω απο 20 μετρα θα εχουν πολλα τραυματισμενα οπως ειπωθηκε και παραπανω απο το Χρηστο..αλλα μεχρι τα 20 μετρα δεν γλυτωνει τιποτα με ανοιχτο τσοκ..οι Ιταλοι φαινετε γιατι το εχω διαβασει αρκετες φορες να εχουν μοδα το Ν10-11-12 στα τσιχλοκοτσυφα.λαθος κατ'εμε ..φετος δουλεψα πρωτη φορα πολυ Ν8 στην τσιχλα και ηταν πολυ καλο.
 
μα στα 20-30 μετρα αν εισαι κεντρο θα μαζεψει 20-25 σκαγια το πουλι ...αντε φατο μετα, σιγουρα στα 35+ εχουν ψοφησει τα 11-12αρια , ασε που θα θελουν καν 2μετρο παραπανω προσκοπευση
Συμφωνω και εγω Τολη αλλα προφανως τα 34 γρ ν11 ειναι για αυτους που δεν ειναι κεντρο στα 20 μ.Αλλιως αν εισαι κεντρο και τα 28 γρ ν8-9 ειναι μια χαρα!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top