Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Επειδή αύριο και μεθαύριο έχω την εντύπωση ότι μαζί με τις κοινές τσίχλες θα μπουν και οι μεγάλες αλλά και φάσσες,πήρα σήμερα ένα κουτί NSI Classica σε νούμερο 7,5 και ένα B&P F2 34gr σε νούμερο 7.Για να είμαι καλυμμένος σε ότι εμφανιστεί μπροστά μου...
 
Επειδή αύριο και μεθαύριο έχω την εντύπωση ότι μαζί με τις κοινές τσίχλες θα μπουν και οι μεγάλες αλλά και φάσσες,πήρα σήμερα ένα κουτί NSI Classica σε νούμερο 7,5 και ένα B&P F2 34gr σε νούμερο 7.Για να είμαι καλυμμένος σε ότι εμφανιστεί μπροστά μου...
Γιώργο μακάρι να τα ρίξεις όλα. .hunter.
 
Να σαι καλά Γιάννη.Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί....
Εύχομαι όλοι μας να έχουμε μια καλή κυνηγετική ημέρα διότι και ο καιρός θα είναι σύμμαχος.
 
Επειδή αύριο και μεθαύριο έχω την εντύπωση ότι μαζί με τις κοινές τσίχλες θα μπουν και οι μεγάλες αλλά και φάσσες,πήρα σήμερα ένα κουτί NSI Classica σε νούμερο 7,5 και ένα B&P F2 34gr σε νούμερο 7.Για να είμαι καλυμμένος σε ότι εμφανιστεί μπροστά μου...
Ένα καλύτερο από το άλλο Γιωργο
 
Εγώ το έχω δουλέψει σε όλες τις κλιματολογικές συνθήκες και δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα.
Ιδίως τις ημέρες με παγωνιά με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο.
 
Επειδή αύριο και μεθαύριο έχω την εντύπωση ότι μαζί με τις κοινές τσίχλες θα μπουν και οι μεγάλες αλλά και φάσσες,πήρα σήμερα ένα κουτί NSI Classica σε νούμερο 7,5 και ένα B&P F2 34gr σε νούμερο 7.Για να είμαι καλυμμένος σε ότι εμφανιστεί μπροστά μου...
Αυτά Γιώργο εδώ τα βρίσκουμε 6,50€.Εκει πόσο τα πήρες ;
 
Αυτά Γιώργο εδώ τα βρίσκουμε 6,50€.Εκει πόσο τα πήρες ;

To ποιοτικοτερο για μενα 34αρι στην αγορα στα 6.50€. Ποσοι αραγε ελληνες κατασκευαστες φυσιγγιων προσφερουν 34 γρ σε τετοια τιμη?
 
To ποιοτικοτερο για μενα 34αρι στην αγορα στα 6.50€. Ποσοι αραγε ελληνες κατασκευαστες φυσιγγιων προσφερουν 34 γρ σε τετοια τιμη?
Σιγουρα κανεις.Αυτα τα 2 εως 4 γρ πανω απο το κανονικο
ειναι με χρυσα σκαγια και γεμιζονται ενα ενα σκαγι σαν το παλιο ουισκι.
 
Επειδή αύριο και μεθαύριο έχω την εντύπωση ότι μαζί με τις κοινές τσίχλες θα μπουν και οι μεγάλες αλλά και φάσσες,πήρα σήμερα ένα κουτί NSI Classica σε νούμερο 7,5 και ένα B&P F2 34gr σε νούμερο 7.Για να είμαι καλυμμένος σε ότι εμφανιστεί μπροστά μου...
Σήμερα πέρασε ένα μπουλούκι καμιά 15αριά ψηλά από πάνω μου, το 1ο που βλέπω φέτος, όποτε Γιώργο καλά προνόησες...
To ποιοτικοτερο για μενα 34αρι στην αγορα στα 6.50€. Ποσοι αραγε ελληνες κατασκευαστες φυσιγγιων προσφερουν 34 γρ σε τετοια τιμη?
+1
εδώ όμως το βρίσκω 7,60 ευρώ:(
 
Το Λάμπρο Βεργίνα πρώτη φορά το εριξ α σήμερα, εξαιρετικό φυσίγγιο, δεν το είχα χρησιμοποίηση στο παρελθόν και το είδα προχθες σ'ενα μαγαζί με τιμή 5,60 μου φάνηκε καλή τιμή και έτσι το πήρα για δοκιμή. Οσα πουλιά τουφεκισα σε αποστάσεις 20-25 πραγματικά τα τιναζε, πιστεύω ότι και σε μεγαλύτερα θηράματα δε θα υστερεί. Πολλή καλό επίσης και Λάμπρο tordo 30γρ.
 
3aeNAo5.jpg

lqmsIrD.jpg
 
Το Λάμπρο Βεργίνα πρώτη φορά το εριξ α σήμερα, εξαιρετικό φυσίγγιο, δεν το είχα χρησιμοποίηση στο παρελθόν και το είδα προχθες σ'ενα μαγαζί με τιμή 5,60 μου φάνηκε καλή τιμή και έτσι το πήρα για δοκιμή. Οσα πουλιά τουφεκισα σε αποστάσεις 20-25 πραγματικά τα τιναζε, πιστεύω ότι και σε μεγαλύτερα θηράματα δε θα υστερεί. Πολλή καλό επίσης και Λάμπρο tordo 30γρ.
Για Φάσσες σε Νο 6,ειδικά αυτή την εποχή που είναι ''μαλακός'' ακόμα ο καιρός, λογικά θα ''γαζώνει''.
 
Για Φάσσες σε Νο 6,ειδικά αυτή την εποχή που είναι ''μαλακός'' ακόμα ο καιρός, λογικά θα ''γαζώνει''.
Εξαιρετικό φυσηγγι Σπύρο και μαλακό (τουλάχιστον με το 725) πιστεύω ότι όπως ειπες και στις φασσες με μαλακό καιρό θα είναι αποδοτικό όπως και στα κιχλοκότσυφα σε βαρυχειμωνιά. Θα το δοκιμασω φέτος και στη μπεκατσα όποτε βάζω συγκεντρωτίρα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top