Φυσίγγια HuntersLife βάρος γόμωσης

Τι γόμωση φυσιγγίων σας ενδιαφέρει;

  • Σκοπευτικά 28gr

    Votes: 37 29,4%
  • Κυνηγετικά 30gr

    Votes: 50 39,7%
  • Κυνηγετικά 32gr

    Votes: 66 52,4%
  • Κυνηγετικά 36gr

    Votes: 18 14,3%

  • Total voters
    126
31gr κ ειναι ολοι καλυμενοι...

Κωστη μου ευχομαι να βρειτε ακρη.....Κομματι δυσκολο το βλεπω.

Εχετε να κανετε....με διαφορετικες προτιμησεις γραμμαριων , Νο σκαγιων , διαφορετικους τοπους
και διαφορετικες συνθηκες κυνηγιου , διαφορετικα οπλα , καθε ενας εχει τις δικες του προτιμησεις σε
πυριτιδα , και χιλια δυο αλλα....ΠΧ . Ποιο ειναι αυτο το σεταπ που δουλευει σε ολους τους καιρους...???
Στους+ 2-3 και μηδεν βαθμους και στους μειον τα 31 γραμμαρια που θα τα ριξεις ριξεις καλε μου φιλε ??
Και θα αγανταρει η πυριτιδα και τα γραμμαρια σκαγιων ??
Εκ των πραγματων και για να μην υπαρχουν παραπονα....πρεπει τα φυσιγγια να κλειστουν με διβασικη
πυριτιδα - sipe -s4 . Ποιος βιοτεχνης εχει σε αποθεμα τετοιες πυριτιδες ???
Πολυ καλη προσπαθεια....δυσκολο να υλοποιηθει ετσι το βλεπω. !!!
Παλικαρια απλα την γνωμη μου ειπα....και ευχομαι να μην παρεξηγηθω.
 
Αν υπάρχει s4 η γομωση σε καλυκα chedite 1.50 με 31γρ νουμ 9 και τάπα gualadi 27 ρελιασμενος στα 57.8 είναι πολύ καλή .Και μια ακόμη με g3000 chedite 12mm με 2000 1.75 g3000 32/32.5gr νουμ 9 με Καλδάρα 25 η piston skeet 22 57.8 ρελιασμενο αυτό το έχω δοκιμασει με 95% υγρασία και σε θερμοκρασία σε δεύτερο χρόνο μέχρι -10. Με 302/super sport /benelli cento .Τα συγκεκριμένα είναι πάντως καιρού
 
Λοιπόν, μιας και το έχουμε ρίξει πολύ στην θεωρία, προτείνω δύο γομωσεις με PSB1, καψυλι CX2000 και συγκεντρωτηρα Θώδη, οι οποίες δοκιμασμένα δουλεύουν εξαιρετικά και διαχρονικά. 1,60Χ30 & 1,65Χ32. Μαλακές και φονικοτατες. Ας πάρουμε τιμές για να πάρουμε μία ιδέα. Γίνεται;
Μέσα
 
Κωστη μου ευχομαι να βρειτε ακρη.....Κομματι δυσκολο το βλεπω.

Εχετε να κανετε....με διαφορετικες προτιμησεις γραμμαριων , Νο σκαγιων , διαφορετικους τοπους
και διαφορετικες συνθηκες κυνηγιου , διαφορετικα οπλα , καθε ενας εχει τις δικες του προτιμησεις σε
πυριτιδα , και χιλια δυο αλλα....ΠΧ . Ποιο ειναι αυτο το σεταπ που δουλευει σε ολους τους καιρους...???
Στους+ 2-3 και μηδεν βαθμους και στους μειον τα 31 γραμμαρια που θα τα ριξεις ριξεις καλε μου φιλε ??
Και θα αγανταρει η πυριτιδα και τα γραμμαρια σκαγιων ??
Εκ των πραγματων και για να μην υπαρχουν παραπονα....πρεπει τα φυσιγγια να κλειστουν με διβασικη
πυριτιδα - sipe -s4 . Ποιος βιοτεχνης εχει σε αποθεμα τετοιες πυριτιδες ???
Πολυ καλη προσπαθεια....δυσκολο να υλοποιηθει ετσι το βλεπω. !!!
Παλικαρια απλα την γνωμη μου ειπα....και ευχομαι να μην παρεξηγηθω.
Συμφωνο 100%
 
Χωρίς Να θέλω να δυσαρεστήσω κανένα η psb1 θα κλάση μέντες σε περιβάλλον με υγρασιες πχ στα νησιά αφήνουμε στην άκρη την s4 sipe γιατί μαλλον της χαιρετάμε…μας μένη μόνο η mb32 αυτή μονο μπορι να καληψη πολλούς κυνηγούς και συνθήκες
 
Αν υπάρχει s4 η γομωση σε καλυκα chedite 1.50 με 31γρ νουμ 9 και τάπα gualadi 27 ρελιασμενος στα 57.8 είναι πολύ καλή .Και μια ακόμη με g3000 chedite 12mm με 2000 1.75 g3000 32/32.5gr νουμ 9 με Καλδάρα 25 η piston skeet 22 57.8 ρελιασμενο αυτό το έχω δοκιμασει με 95% υγρασία και σε θερμοκρασία σε δεύτερο χρόνο μέχρι -10. Με 302/super sport /benelli cento .Τα συγκεκριμένα είναι πάντως καιρού

Γιαννη στο πρωτο σεταπ με ς4. Εαν το σεταπ γινει 688-1,45χ31- Ζ2Μ24 -N9-N8,5 -N8- 68,5 - 57χιλιοστα
τελικο υψος ρελιασματος...
1ον. Το 57 χιλιοστα δεν ''διαλεγει οπλα''....ουτε καιρους
2ον. Δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το 1,50χ31.
3ον. Και το σημαντικοτερο...0,50 στα 1000 κερδιζεις μισο κιλο πυριτιδα , και στα 20.000 φυσιγγια 10
ολοκληρα κιλα....δλδ πεφτει αρκετα το κοστος!!!
Το σεταπ ειναι του φιλου του ΛΑΜΠΗ απο την Κυπρο. Το δοκιμασα σε στοχο και στον κυνηγοτοπο με
παρα πολυ καλα αποτελεσματα.
Επισεις χαρησα και λιγα τετοια φυσιγγια σε ενα καλο εδω απο το φορουμ , και εμεινε ευχαριστημενος!!

Στον στοχο στα 30μετρα μου εδωσε με 3*αστρα με το ΒΟΙΤΟ V1,5-396m/s και 86,5% συγκεντρωση.
Με + 13 βαθμους θερμοκρασια και 90% υγρασια.
Οποιος το θεωρει υπερ συγκεντρωτικο αναλογα τα μετρα που κυνηγαει διαλεγει και τσοκ.
Το σεταπ ειναι ''σκουπα'' μεχρι και τα 35 μετρα με 4* αστρα.

Το μονο ''μειον'' του σεταπ , για κλεισει σωστα και να εχει αυτες τις αποδοσεις ....στο κλεισιμο θελει
χρηση 3του απλου σταδιου.

ΥΓ. Συγνωμη για το ''σεντονι'' και αν χαλαω το θεμα......Για να βοηθησω το εκανα.
 
Σχετικά με τις τιμές!

Άλλη τιμη σου κάνει μια επιχείρηση αν της κανεις τζίρο 10000 φυσιγγια σε μια μέρα και άλλη αν τον ίδιο τζίρο τον κανεις σε 1 μηνα

Άλλη τιμη σου κάνει για υπάρχον στοκ σε πρώτη ύλη, αλλη τιμη για πρώτη ύλη που δεν την έχει στοκ και θα την παραγγείλει ειδικα για εσενα.

Και μια διευκρίνηση!

Από όλη αυτή την φάση, ΔΕΝ εχω προσωπικό κέρδος έμμεσο ή άμεσο
 
Back
Top