Φυσίγγια HuntersLife βάρος γόμωσης

Τι γόμωση φυσιγγίων σας ενδιαφέρει;

  • Σκοπευτικά 28gr

    Votes: 37 29,4%
  • Κυνηγετικά 30gr

    Votes: 50 39,7%
  • Κυνηγετικά 32gr

    Votes: 66 52,4%
  • Κυνηγετικά 36gr

    Votes: 18 14,3%

  • Total voters
    126
Γιαννη στο πρωτο σεταπ με ς4. Εαν το σεταπ γινει 688-1,45χ31- Ζ2Μ24 -N9-N8,5 -N8- 68,5 - 57χιλιοστα
τελικο υψος ρελιασματος...
1ον. Το 57 χιλιοστα δεν ''διαλεγει οπλα''....ουτε καιρους
2ον. Δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το 1,50χ31.
3ον. Και το σημαντικοτερο...0,50 στα 1000 κερδιζεις μισο κιλο πυριτιδα , και στα 20.000 φυσιγγια 10
ολοκληρα κιλα....δλδ πεφτει αρκετα το κοστος!!!
Το σεταπ ειναι του φιλου του ΛΑΜΠΗ απο την Κυπρο. Το δοκιμασα σε στοχο και στον κυνηγοτοπο με
παρα πολυ καλα αποτελεσματα.
Επισεις χαρησα και λιγα τετοια φυσιγγια σε ενα καλο εδω απο το φορουμ , και εμεινε ευχαριστημενος!!

Στον στοχο στα 30μετρα μου εδωσε με 3*αστρα με το ΒΟΙΤΟ V1,5-396m/s και 86,5% συγκεντρωση.
Με + 13 βαθμους θερμοκρασια και 90% υγρασια.
Οποιος το θεωρει υπερ συγκεντρωτικο αναλογα τα μετρα που κυνηγαει διαλεγει και τσοκ.
Το σεταπ ειναι ''σκουπα'' μεχρι και τα 35 μετρα με 4* αστρα.

Το μονο ''μειον'' του σεταπ , για κλεισει σωστα και να εχει αυτες τις αποδοσεις ....στο κλεισιμο θελει
χρηση 3του απλου σταδιου.

ΥΓ. Συγνωμη για το ''σεντονι'' και αν χαλαω το θεμα......Για να βοηθησω το εκανα.
Συμφωνώ αλλά ποιος θα κόψει κάλυκες στα 58.5 και ποιος θα αλλάξει στροφείο.
 
Psb1 1.75 nobelspprt 686 32gr ταπα 24 καρδαρα
7 ευρώ.
Πως σας φαίνεται αυτή η τιμή?
Καλή η κακή?

Δυνατο σεταπ.....Δεν το εχω δουλεψει στην υγρασια του Νησιου....Ωστοσο δεν πιστευω να κιοτεψει!!!!
Εαν λαβουμε υπ'οψιν μας οτι το CX2000-1,75X33-GT21-N7 -57 εβγαλε V1,5-416m/s...
Λογικα το 175χ32 εχει το V1,5- 420m/s+ οποτε δυσκολα θα κιοτεψει και σε κρυο και σε υγρασια!!
 
Σίγουρα οι διβασικες καλύπτουν τις περισσότερες ανάγκες, όμως αν αναλογιστουμε ότι στο εμπόριο φυσιγγια με τις συγκεκριμένες πυρίτιδες, είναι και τα ακριβότερα, δεν θα βγει φτηνό.
Ψάχνουμε ένα οικονομικό πλην τίμιο φυσίγγι, νομίζω ότι τα 7 ευρώ είναι πολύ καλή τιμη
 
T2-CX2000-Drago 1,65X32N9-aquila 22-58*.
H πυρίτιδα είναι λίγο τσιμπημενη για να καλύψει και τόπους δύσκολους.
Τ2-Cx2000-Drago 1,55X32N9-Aquila 22-58* ειναι η συνταγή του cheddite tordo το οποίο αυτή τη στιγμή κάτω από 8,5€ δεν το βρίσκεις και κατά την άποψη μου είναι ένα από τα καλύτερα τσιχλοφύσιγγα για όλο το χρόνο. Αν λοιπόν μπορούμε να το γεμίσουμε ως έχει σε μια τιμή χαμηλότερη τότε αξίζει με χίλια! Πάντα με το δικό μου σκεπτικό ότι φθηνό δεν σημαίνει και καλό κατ' ανάγκην.
 
Psb1 1.75 nobelspprt 686 32gr ταπα 24 καρδαρα
7 ευρώ.
Πως σας φαίνεται αυτή η τιμή?
Καλή η κακή?
Χωρις να ειμαι ειδικος.Φορτωμενο σε πυριτιδα το βλεπω και καλη τιμη.Εγω παντως δεν βρισκω(προς το παρον)32αρι σ αυτη την τιμη.
 
Ρε μάγκες δεν θα αγοράσετε και κάνα σπίτι. Πάρτε 5 κουτιά δυο φίλοι θα σας βγει από ένα 20 αρικο το πολύ . Λες και ότι κυκλοφορεί εκεί έξω είναι θάνατος .

Φτιάξτε ένα σεταπ 30 γραμμ ή 32 γραμ να πάρουμε και να δοκιμάσουμε . Άμα δεν κάνει Κλάιν μαιν δηλ δεν θα χάσω και το πρωτάθλημα . Γράψτε σεταπ να ψηφίσουμε και να παραγγείλουμε μετά . Άμα κάποιος θέλει ειδικό φυσίγγι ας πάρει αυτά που ρίχνει . Αν θέλει να συμβάλει στο όλο εγχείρημα για την καυλα καλοδεχούμενος .
 
@George Ant. Ευχαριστούμε για την πρωτοβουλία σου !!!

Ενδιαφέρεται κανείς - εκτός εμού - για σκοπευτικά πρακτικής (28gr, νο5 ή 6, γρήγορα με χαμηλή ανάκρουση και υψηλές συγκεντρώσεις - συνταγές δυστυχώς δεν γνωρίζω).
me too!
 
Psb1 1.75 nobelspprt 686 32gr ταπα 24 καρδαρα
7 ευρώ.
Πως σας φαίνεται αυτή η τιμή?
Καλή η κακή?
Καλή η τιμή αλλά το χει ρίξει κανείς αυτό το σετ απ.Και πες αριθμό φυσιγγίων για να πάρουμε αυτή τη τιμή .Ξαναγράφω η τιμή είναι πολύ καλή για την εποχή αρκεί να είναι σωστά τα υλικά .και θα ήθελα να μάθω το τελικό ύψος κλεισμένο το φυσίγγι με αυτή τη δοσολογία έχω λόγο που ρωτάω.Γθατι έχουν γίνει κάτι ζημιές που έχω πληροφορηθεί από φυσίγγια κάποιου .
 
Last edited:
Back
Top