Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Στολίσαμε και φέτος..... :D:D:D Καλή χρονιά να μας έρθει....
25353843_983571411782390_2260324213235807524_n.jpg
.bravo..bravo..bravo.
 
Καλησπέρα μπαικαλακηδες! Παιδιά μια σύντομη ερώτηση..ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται η αυτοματη ασφάλεια σε mp43?..και βασικά αν είναι κάτι που το κάνεις και μόνος σου με δύο τρια απλά πράγματα.....Δεν με ενοχλούσε μέχρι τώρα αλλα τις προάλλες μπήκε μετά το πρώτο φυσίγγι μόνη της η ασφάλεια δύο φορες...οπότε για να αποφύγω επανάληψη τέτοιου σκηνικού λέω να απενεργοποιήσω τον αυτοματισμό της...
 
Καλησπέρα μπαικαλακηδες! Παιδιά μια σύντομη ερώτηση..ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται η αυτοματη ασφάλεια σε mp43?..και βασικά αν είναι κάτι που το κάνεις και μόνος σου με δύο τρια απλά πράγματα.....Δεν με ενοχλούσε μέχρι τώρα αλλα τις προάλλες μπήκε μετά το πρώτο φυσίγγι μόνη της η ασφάλεια δύο φορες...οπότε για να αποφύγω επανάληψη τέτοιου σκηνικού λέω να απενεργοποιήσω τον αυτοματισμό της...
Ευκολο ειναι αρκει να βγαλεις το κοντακι,εχει ενα ''σιδερο'' που ειναι συνδεμενο στο λεβιε ανοιγματος,καθε φορα που γυρνας το λεβιε να ανοιξει το οπλο αυτο το ''σιδερακι'' σπρωχνει την ασφαλεια πισω...το βγαζεις και τελειωσε.
 
Καλησπέρα μπαικαλακηδες! Παιδιά μια σύντομη ερώτηση..ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται η αυτοματη ασφάλεια σε mp43?..και βασικά αν είναι κάτι που το κάνεις και μόνος σου με δύο τρια απλά πράγματα.....Δεν με ενοχλούσε μέχρι τώρα αλλα τις προάλλες μπήκε μετά το πρώτο φυσίγγι μόνη της η ασφάλεια δύο φορες...οπότε για να αποφύγω επανάληψη τέτοιου σκηνικού λέω να απενεργοποιήσω τον αυτοματισμό της...
Ευκολο ειναι αρκει να βγαλεις το κοντακι,εχει ενα ''σιδερο'' που ειναι συνδεμενο στο λεβιε ανοιγματος,καθε φορα που γυρνας το λεβιε να ανοιξει το οπλο αυτο το ''σιδερακι'' σπρωχνει την ασφαλεια πισω...το βγαζεις και τελειωσε.
Στέφανε εδώ θα δεις το λαμακι που λέει ο Ηρακλής #266 και το ειχα αφαιρέσει και εγώ .
 
Καλησπέρα μπαικαλακηδες! Παιδιά μια σύντομη ερώτηση..ξέρει κανείς πως απενεργοποιείται η αυτοματη ασφάλεια σε mp43?..και βασικά αν είναι κάτι που το κάνεις και μόνος σου με δύο τρια απλά πράγματα.....Δεν με ενοχλούσε μέχρι τώρα αλλα τις προάλλες μπήκε μετά το πρώτο φυσίγγι μόνη της η ασφάλεια δύο φορες...οπότε για να αποφύγω επανάληψη τέτοιου σκηνικού λέω να απενεργοποιήσω τον αυτοματισμό της...
συμπληρωματικά στέφανε .. τώρα βρήκα κάποιες εφαρμογές της glanol που εχω κάνει ..#522 ,#515
αν πατήσεις την λέξη "glanol" στην αναζήτηση του φόρουμ θα δεισ πολλές περιπτώσεις που εχει χρησιμοποιηθεί ..
δεν λέω οτι εναι η καλύτερη κρέμα αλλα για τα λεφτά της και για την δουλειά που την θες είναι τέλεια . δεν θεσ κάτι ακριβότερο !
 
Καλησπέρα, τις προάλλες ειχα και εγω το ίδιο θέμα με την αυτόματη ασφάλεια, ρίχνοντας την 1η τουφεκιά, έπεφτε η ασφάλεια, και μέχρι πατήσω τη σκανδάλη για να καταλάβω οτι ασφάλησε,και να την ξαναβγάλω, πάει, πεταξε το πουλάκι...
Έψαξα μερικα παλιά θέματα και είδα πως ειναι μια σχετικά απλή διαδικασια, που απλά πρεπει να αφαιρέσω το λαμάκι, αλλα ανοίγοντας το όπλο ειδα πως δεν υπαρχει το λαμάκι που πρέπει να αφαιρεθεί.
Δεν ξέρω εαν τα μοντελα απο καποια χρονια και πριν(η μετα) εχουν διαφορετικό τρόπο ενεργοποίησης της ασφάλιας,παντως το συγκεκριμένο ειναι μοντέλο του 1997.
IMG_20171222_001120.jpg
 
Καλησπέρα στην παρέα. Που μπορώ να βρω πέλμα από βακελίτη για το δίκαννο Baikal super pose μοντέλο 1998 με τους αυτόματους εξωλκείς; Έχω φάει τον τόπο και βρίσκω μόνο σε καφέ χρώμα που έχουν τα βίζουλα από κάτω που μπαίνουν μέσα στο κοντάκι, και είναι κατά 5mm ποιο κοντό. Το δικό μου είναι μαύρο (άσχετο) και είναι φλατ από κάτω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Και καλά Χριστούγεννα σε όλους!
 
Καλησπέρα στην παρέα. Που μπορώ να βρω πέλμα από βακελίτη για το δίκαννο Baikal super pose μοντέλο 1998 με τους αυτόματους εξωλκείς; Έχω φάει τον τόπο και βρίσκω μόνο σε καφέ χρώμα που έχουν τα βίζουλα από κάτω που μπαίνουν μέσα στο κοντάκι, και είναι κατά 5mm ποιο κοντό. Το δικό μου είναι μαύρο (άσχετο) και είναι φλατ από κάτω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! Και καλά Χριστούγεννα σε όλους!
Το πελμα απο βακελιτη και οτι αλλο σκληρο πλαστικο ειναι αχρηστα για την προστασια του κοντακιου στα πεσιματα,σε περιπτωση πτωσης θα σπασει και ο βακελιτης και το κοντακι....μονο ελαστικο το οποιο θα αποροφα και μερος του λακτισματος της τουφεκιας.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top