Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Την εχει ο κολλητος κ εχω κυνηγησει με αυτη! Αλλα σε s.magnum 71cm καννη! Αυτη του καλκαντζακου σε 66cm μου φανηκε καλυτερη σε ζυγισμα!
πιο ισοροπημενη η 66αρα κ στα γουρουνια την εχω δει να θεριζει η τουφεκια τις καει
 
Εγω την πηρα πριν κατι μηνες παιδια...οποτε σκοπευτηριο μονο την εχω ριξει...αρκετα κουτια φυσιγγια και το πιο τιμιο στα λεφτα του...και βασικα τιμιο και 200-300 παραπανω να εκανε...οποτε παρτο με κλειστα ματια αν δε σε ενδιαφερουν οι παπατζες και τα φινιρίσματα
 
Καλο μηνα ομαδα!
Υπαρχουν διαφορες στην κανη της 153 κ 155 εσωτερικα εννοω, εχει μετριση κανεις αυλους? Με εναν δικο μου τροπο που εχω μετριση την κανη της 155 μοιαζει με την κανη της φαμπαρμ, ξεκιναει 18,5+ προχορωντας πριν της τρυπες εκτωνοσεις αεριων,γινεται 18,45+ κ μετα απο μερικους ποντους γινεται 18,4 κ φθανει μεχρι το τσοκ!
 
Εγω που τη μετρησα μου βγηκε 18,6 με δυο διαφορετηκα αυλομετρα
Η δικια μου μετριση ηταν με πατεντα, αλλα δεν νομιζω να εχω πεσει κ πολυ εξω, ποιο μεσα μετρισες καθολου?
Εχεις εντοπισει φυσιγια που τα παει καλυτερα?
 
Καλησπέρα , το παραπάνω δικανο ανήκει στον πατέρα μου . Είναι νομίζω του έτους 1982 . Κυνηγάει εξολοκλήρου με αυτό όλα τα κυνηγια του τα τελευταία 20 χρόνια . Το έχει στην κατοχή του απο καινούργιο και την χρόνια που Έχω αναφέρει . Μιας και to thread αφορά λάτρεις του baikal είπα να ανεβάσω ένα παλιό αλλά λειτουργικό όπλο . Δεν γνωρίζω αν είναι κάποιο ας πούμε limited μοντέλο αν υπάρχει κάποιος γνώστης που μπορεί να συμπληρώσει κάτι ακόμα θα ήταν ευχάριστο . Ευχαριστώ , να είστε καλά
 
Δεν το αλλάζει , είχε αλλα τέσσερα όπλα κατά την 40 ετη πορεία του αλλά μόνο αυτό τον κέρδισε . Για την ιστορία το όπλο αυτο στάλθηκε σαν δώρο σε εναν απο τους τότε μεγάλους εμπόρους όπλων της τότε εποχής και της περιοχής όπου διαμενουμε και το πούλησε στον πατέρα μου . Ναι το όπλο είναι ετσι ακριβως απο την μαμά του , δεν έχει πειραχτεί ούτε ψεγάδι τού . Θαρρώ ότι είναι ενα οικογενειακό κειμήλιο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top