Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιατί το είχα αφήσει σε εναν απατεώνα να μου κάνει το κοντάκι αγκλέ. Το γάμησε τελείως (βασικά μου έβαλε άλλα ξύλα και όχι τα δικά του) και δουλειά πουτάνα. Γίναμε κωλοτρυπίδα, είπε οτι θα μου πάρει άλλα ξύλα καινούργια, που δεν το έκανε ποτέ, τα αγόρασα εγώ στο τέλος. Απο τότε έβλεπα το όπλο και μου την έδινε και στο τέλος το έδωσα για να μη το βλέπω.
Αγόρασες καινούργια ξύλα και το πουλήσεις 200 ευρώ ; Πόσο τα πήρες;
 
200 τα πήρα. Μπήκα μέσα αλλά δε μπορούσα να το βλέπω. Έτσι λειτουργώ Παναγιώτη. Είμαι περίεργος σ' αυτά.
Πώ ρε φίλε κι εγώ μερικές φορές μου είναι αδύνατον να προσπεράσω κάποια πράγματα , προσπαθώ πάντως.Κριμα γιατί έχουμε καταλάβει το πάθος σου για τα όπλα και θα μπορούσες να το είχες κρατήσει.
 
Μα έχω 5 όπλα από τα οποία τα 4 τα κυνηγώ δεν θέλω ένα παραπάνω,αυτό που μου κόλλησε είναι να κάνω το μονοσκανδαλο baikal ,δισκανδαλο .Το όπλο δουλεύει καλά απλώς θα ήθελα να έχω ποιο εύκολη και άμεση επιλογή κάννης .
Καλημερα,Παναγιωτη τα καινουργια baikal αξιζουν σε σχεση με τα παλια(ussr)?Δηλαδη αξιζει να αγορασει καποιος η' θα θελει μετατροπες?
 
Καλημερα,Παναγιωτη τα καινουργια baikal αξιζουν σε σχεση με τα παλια(ussr)?Δηλαδη αξιζει να αγορασει καποιος η' θα θελει μετατροπες?
Και βέβαια αξίζουν , μπορεί από σοβιετική Ένωση να έγινε Ρωσία τα Baikal όμως κατασκευάζονται από το ίδιο εργοστάσιο ,σήμερα είναι και πιο περιποιημένα εμφανισιακά .Για εμένα αυτό που πρέπει να κοιτάξει ο αγοραστής είναι να το πάρει με τσοκακια.Το 1-3σταθερο το θεωρώ λόγο να μην το πάρεις .Από μετατροπές το μόνο που ίσως χρειαστεί να το φέρεις στα μέτρα σου και ένα καλύτερο πέλμα .
 
Και βέβαια αξίζουν , μπορεί από σοβιετική Ένωση να έγινε Ρωσία τα Baikal όμως κατασκευάζονται από το ίδιο εργοστάσιο ,σήμερα είναι και πιο περιποιημένα εμφανισιακά .Για εμένα αυτό που πρέπει να κοιτάξει ο αγοραστής είναι να το πάρει με τσοκακια.Το 1-3σταθερο το θεωρώ λόγο να μην το πάρεις .Από μετατροπές το μόνο που ίσως χρειαστεί να το φέρεις στα μέτρα σου και ένα καλύτερο πέλμα .
ευχαριστω πολυ
 
Και βέβαια αξίζουν , μπορεί από σοβιετική Ένωση να έγινε Ρωσία τα Baikal όμως κατασκευάζονται από το ίδιο εργοστάσιο ,σήμερα είναι και πιο περιποιημένα εμφανισιακά .Για εμένα αυτό που πρέπει να κοιτάξει ο αγοραστής είναι να το πάρει με τσοκακια.Το 1-3σταθερο το θεωρώ λόγο να μην το πάρεις .Από μετατροπές το μόνο που ίσως χρειαστεί να το φέρεις στα μέτρα σου και ένα καλύτερο πέλμα .
Αυτό που μπορείς να κάνεις στο 1-3 είναι να το ανοίξεις στο 2-4 η στο 3-4. Και κάνει για τα πάντα.
 
ειναι δαπανηρο αυτο?και οταν γινει συμπεριφερονται συμφωνα με το ανοιγμα που τους δωσαμε?
Δεν το έχω κάνει. Έχω ακούσει όμως ότι δεν είναι ακριβό πολύ και ότι πετυχαίνει. Βέβαια παίζει μεγάλο ρόλο και η ικανότητα του οπλουργου. Έχω ακούσει και περιπτώσεις που ο άλλος κόβει την κάννη μέχρι να φτάσει η σύσφιξη εκεί που θελει, που για μένα είναι κομπογιαννιτικο.
 
τοτε για τα παντα πας στο 2-4 αυστηρως .εκει εχεις ολες της αποστασεις και για ολα τα κυνηγια με το καταλληλο πυρομαχικο.
Ναι και αυτό το ζευγάρι είναι πολύ δημοφιλές . Βασικά με ότι νιώθει αυτοπεποίθηση ο καθένας. Εγώ πχ με τα στενά έχω άγχος γιατί δεν είμαι καλός σκοπευτής.
 
ειναι δαπανηρο αυτο?και οταν γινει συμπεριφερονται συμφωνα με το ανοιγμα που τους δωσαμε?
Αυτό δεν το ξέρεις και μόνο αν το έχεις ήδη να προσπαθήσεις να το κάνεις.Οχι όμως με κόψιμο αλλά με άνοιγμα και λείανση με ειδικά εργαλεία για αυτή τη δουλειά .Το κόψιμο είναι απαξίωση του όπλου .Στα ακριβά αγγλικά όπλα κάνουν ρύθμιση των τσοκ με κόψιμο;;;Αν πάρεις το όπλο με τσοκακια θα πληρώσεις 70€παραπανω ,πόσο παίρνουν για άνοιγμα των τσοκ οι οπλουργοι και γιατί να μπεις σε τέτοια διαδικασία σε καινούργιο όπλο.Και το σπουδαιότερο με εναλλασσόμενα τσοκ μπορείς να κάνεις και τον πιο απιθανο συνδιασμό από 1-1,5-5 μέχρι ότι θέλεις.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top