Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Πετρο καλοριζικος ο εργαλος και ευχομαι να ζησεις μαζι του δυνατες κυνηγετικες συγκινησεις!!!
Να ευχηθώ και στα δικά σου;;; ;);)

Εγω πάντως θα περίμενα για την 156. Αδράνεια και.... buy buy καπναδούρα!
 
τελικά απ' ότι είδα στο manual,όσο αφορά το πιστόνι αερίων, το σημείο αναφοράς είναι η γραμμούλα που έχει εκεί,δηλαδή πρέπει να είναι στο ίδιο ύψος με την εγκοπή, γυρνώντας δεξιά πας στις ελαφρύ γομώσεις, και λογικά η σπίρα θα κατέβει απ' το σημείο αναφοράς. Αν τα λέω σωστά τότε το όπλο μου είναι στις ελαφρύ γομώσεις ρυθμισμένο.. Πάντως προσοχή ,λέει στο manual, ποτέ μην γυρίσετε πάνω απο 2 ολόκληρες στροφές , ούτε προς την μία ούτε προς την άλλη κατεύθυνση. Εμένα δεν γυρνάει ακόμα μετά από τόσο ψέκασμα και λάδωμα..κλαψ..κλάψ..
 
Αδερφέ εμενα για να δουλεύει σωστά όλες τις γομώσεις, επρεπε να το φέρω ενα τρισεκατομυριο στροφες προς τα μέσα... Σχεδόν έχω κλείσει τα κενα από το ελατήριο πιστονιου.!!!
ΔΕΝ σε παροτρύνω να το κανεις, απλά σου λέω ότι σε διαφορετικά οπλα μπορει να ειναι αλλιως....
Τι μεθόδους εχεις δοκιμασει για να το ξελασκαρεις.?
 
Αδερφέ εμενα για να δουλεύει σωστά όλες τις γομώσεις, επρεπε να το φέρω ενα τρισεκατομυριο στροφες προς τα μέσα... Σχεδόν έχω κλείσει τα κενα από το ελατήριο πιστονιου.!!!
ΔΕΝ σε παροτρύνω να το κανεις, απλά σου λέω ότι σε διαφορετικά οπλα μπορει να ειναι αλλιως....
Τι μεθόδους εχεις δοκιμασει για να το ξελασκαρεις.?
ακόμα δεν έχω τουφεκίσει με το όπλο.. προσπαθώ να το γυρίσω με το τσοκόκλειδο..
 
Πάρε 1 λιτρο white spirit, 1 λιτρο κοκκινο λάδι αυτόματο ATF, και αναμειξε τα... Αν έχεις τρόπο να βουτηξεις την υποδοχη για το πιστονι στην καννη, όλη μεσα κάντο... Αλλιώς πάρε μια παλιά οδοντωβουρτσα, βαλε πράμα, τριβε, βαλε πραμα, τριβε... Αστο λίγο να διεισδύσει, και δοκιμασε να ξαναξεσφιξεις... Αν ο προηγουμενος κατοχος δεν καθαρισε εκεινο το σημειο, ετοιμασου να δεις την μαυρη νυχτα στα βουνα.!! :D
 
Πάρε 1 λιτρο white spirit, 1 λιτρο κοκκινο λάδι αυτόματο ATF, και αναμειξε τα... Αν έχεις τρόπο να βουτηξεις την υποδοχη για το πιστονι στην καννη, όλη μεσα κάντο... Αλλιώς πάρε μια παλιά οδοντωβουρτσα, βαλε πράμα, τριβε, βαλε πραμα, τριβε... Αστο λίγο να διεισδύσει, και δοκιμασε να ξαναξεσφιξεις... Αν ο προηγουμενος κατοχος δεν καθαρισε εκεινο το σημειο, ετοιμασου να δεις την μαυρη νυχτα στα βουνα.!! :D
.big smile. το όπλο είχε να καθαριστεί 5-6 χρόνια..
 
.big smile. το όπλο είχε να καθαριστεί 5-6 χρόνια..
Εξοπλίσου με υπομονή και επιμονή...
Φιλική συμβουλή, ΜΗΝ το καθαρήσεις στο σαλόνι, γιατί θα εκπληχθείς με το πόσο γρήγορα μαθαίνει και η κυρά να δουλεύει το όπλο..!!! .sarcastic.
 
φυσικά το έκανα πένα το εργαλείο,έβγαλα πολύ πράμα, στο μόνο που κόλλησα είναι το πιστόνι αερίων, βρε wd40 βρε polytron βρε q20 τίποτα..δεν λέει να κουνηθεί..την Κυριακή θα το τουφεκίσω και αν δεν λασκάρει θα δοκιμάσω την συνταγή σου..
 
Εχεις δικιο κ εμενα μου φανηκε περιεργο το "mp"για σοβιετικο οπλο..
Τωρα που κοιταξα καλυτερα της φωτο υπαρχει το σημα της toz πανω στην ριγα,και το mc 21-12 ηταν οντως μοντελο της toz..
To πελμα βακελιτη αλλα κ το χτυπημα baikal στην βαση...xm.
Να εγινε καποια συνεργασια η κατι αλλο......xm.
 
:):):) σήμερα έγινε το βάπτισμα πυρός με την 153 στον βάλτο, και μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα!!! αν και ανάποδη για μένα,δεν με ενόχλησε καθόλου, την δούλεψα με f2 classic 34gr , club 36gr , lambro steel 30gr και δικά μου ρελιαστά, τα χώνεψε όλα χωρίς πρόβλημα και χωρίς καμία εμπλοκή. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι.. .well done.
 
Στολίσαμε και φέτος..... :D:D:D Καλή χρονιά να μας έρθει....
25353843_983571411782390_2260324213235807524_n.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top