Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα σας,έχω μια απορία σχετικά με τα τσοκ της 155 magnum,εκεί που εφάπτεται το τσοκ με τον αυλό έχει μια μικρή διαφορά σαν σκαλοπάτι. Δηλαδή σαν να είναι ο αυλος μεγαλύτερος από το τσοκ, το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος;
 
Καλησπέρα σας,έχω μια απορία σχετικά με τα τσοκ της 155 magnum,εκεί που εφάπτεται το τσοκ με τον αυλό έχει μια μικρή διαφορά σαν σκαλοπάτι. Δηλαδή σαν να είναι ο αυλος μεγαλύτερος από το τσοκ, το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος;
Η φουστα,δηλαδη ο κυκλος του τσοκ που βιδωνει στην καννη θα πρεπει να ειναι πιο φαρδυς απο τκν κυκλο του εσωτερικου της καννης.
Αυτο ωστε οταν μεταβει η γομωση απο την καννη στο τσοκ να γινει αβιαστα.
ΑΝ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΟΥ ΤΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ .

Βγαλε μια φωτο απο το στομιο να δουμε πως ειναι
 
Η φουστα,δηλαδη ο κυκλος του τσοκ που βιδωνει στην καννη θα πρεπει να ειναι πιο φαρδυς απο τκν κυκλο του εσωτερικου της καννης.
Αυτο ωστε οταν μεταβει η γομωση απο την καννη στο τσοκ να γινει αβιαστα.
ΑΝ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΤΟΥ ΤΣΟΚ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΗΣ ΚΑΝΝΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ .

Βγαλε μια φωτο απο το στομιο να δουμε πως ειναι
Έτσι ακριβώς ειναι,η φούστα είναι πιο φαρδιά απο την κάνη αρα δεν υπάρχει πρόβλημα ,Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, φωτογραφία θα βγαλω το απόγευμα που θα παω στο σπίτι
 
Έτσι ακριβώς ειναι,η φούστα είναι πιο φαρδιά απο την κάνη αρα δεν υπάρχει πρόβλημα ,Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, φωτογραφία θα βγαλω το απόγευμα που θα παω στο σπίτι
Την εχεις καιρο την mp155;
 
Ναι φίλε αλλά έτσι είναι το σωστό με τα τσοκ,το είχα παρατηρήσει από την πρώτη μέρα που το πήρα .Πάντως είναι πολύ ευχαριστημένος από το όπλο
Γιαυτο ρωταω να δω τι λεει σαν οπλο, μαζευω γνωμες!!!.sarcastic. Καλοτουφεκο να ειναι!
 
Γιαυτο ρωταω να δω τι λεει σαν οπλο, μαζευω γνωμες!!!.sarcastic. Καλοτουφεκο να ειναι!
Εν τω μεταξυ εχει ο Καλκαντζακος μια Baikal mp153 σε κατασταση καινουργης με 66cm καννη για οποιον ενδιαφερεται στα 390€ ! Ειχα περασει κ την επωμισα....! Ας οψονται τα οικονομικα αλλιως θα την χτυπαγα!!
 
Εν τω μεταξυ εχει ο Καλκαντζακος μια Baikal mp153 σε κατασταση καινουργης με 66cm καννη για οποιον ενδιαφερεται στα 390€ ! Ειχα περασει κ την επωμισα....! Ας οψονται τα οικονομικα αλλιως θα την χτυπαγα!!
Όπλο επιτυχία Αλέξανδρε η mp-153....!!
 
Την εχει ο κολλητος κ εχω κυνηγησει με αυτη! Αλλα σε s.magnum 71cm καννη! Αυτη του καλκαντζακου σε 66cm μου φανηκε καλυτερη σε ζυγισμα!
Σίγουρα θα έχει....
Αρχίζω να το αντιλαμβάνομαι κι εγώ σιγά σιγά με το super poze μου, που είναι κι αυτό 66cm..... ;)
 
Εν τω μεταξυ εχει ο Καλκαντζακος μια Baikal mp153 σε κατασταση καινουργης με 66cm καννη για οποιον ενδιαφερεται στα 390€ ! Ειχα περασει κ την επωμισα....! Ας οψονται τα οικονομικα αλλιως θα την χτυπαγα!!
Την 153 την έχει ο αδερφός μου με 71 πόντους ,το όπλο δεν ξέρει τι θα πει εμπλοκή,έχει ρίξει σε μια μέρα καμία 30 κουτιά φυσίγγια σε ένα γάμο χωρίς εμπλοκή και χωρίς τον μειωτηρα,σαν ΑΚ 47 έριχνε
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top