Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ψάχνω για καμμιά πάπια σε λογική τιμή κι όχι πιο ακριβή από ολόκληρο το όπλο... .sarcastic.

χρήστο αν δεν βιάζεσαι , ο φίλοσ που ειχε αγοράσει το baikal μου , έχει παραγγείλει κοντακι και παπια καινούρια , οπότε λογικά αφου πούλησε το κοντάκι θα δώσει και την πάπια (ειναι περιποιημένη ) μόλις του έρθουν τα πράγματα . θα του το πώ αν σε ενδιαφέρει.
δες εδώ την αγγελία για το κοντάκι που φαίνεται και η πάπια
http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Κοντάκι-αγγλέ-για-baikal-ανταλλάσσεται-ή-πωλείται.464/
 
χρήστο αν δεν βιάζεσαι , ο φίλοσ που ειχε αγοράσει το baikal μου , έχει παραγγείλει κοντακι και παπια καινούρια , οπότε λογικά αφου πούλησε το κοντάκι θα δώσει και την πάπια (ειναι περιποιημένη ) μόλις του έρθουν τα πράγματα . θα του το πώ αν σε ενδιαφέρει.
δες εδώ την αγγελία για το κοντάκι που φαίνεται και η πάπια
http://www.hunterslife.gr/forums/threads/Κοντάκι-αγγλέ-για-baikal-ανταλλάσσεται-ή-πωλείται.464/

Χρήστο δεν βιάζομαι καθόλου. Περιμένω να μου πεις όποτε μάθεις κάτι. Το θέμα είναι να ταιριάζει σίγουρα με το δικό μου IZH 27Μ...
Ευχαριστώ πολύ
 
Βεβαια το δικο μου ΙΖ27 ειναι αγορα το 1987 made in ussr και δεν ειχε βιδα στη παπια, και δεν ξερω απο ποια χρονια και μετα μπηκε η βιδα στη παπια
 
Στο IZ27 η παπια δεν εχει βιδα οπως στο MP27
Σωστός ο Πέτρος !!:)
Χρήστο δεν βιάζομαι καθόλου. Περιμένω να μου πεις όποτε μάθεις κάτι. Το θέμα είναι να ταιριάζει σίγουρα με το δικό μου IZH 27Μ...
Ευχαριστώ πολύ
Χρήστο ποιο κάτω θα δεις τις διαφορές για κοντάκι και παπια baikal των οπλών που κατασκευάστηκαν πριν το 1998 και μετα το 1998
Η πάπια του φίλου είναι απο όπλο του 2014 άρα η πρώτη περίπτωση

 
Λοιπον αγαπητοί μπαικαλακηδες σήμερα παραλαβα στα χερακια μου Carlson s blued choke skeet το οποίο το πήρα για χρηση στο σκοπευτηριο και όχι μονο έχοντας μείνει πολύ ευχάριστημ.απο το lm.εννοείται οτι θα δοκιμαστεί την Κυριακή πρωτα ο θεός όπως επίσης πολλά διαφορετικά φυσίγγια στον πίνακα των οποίων τα αποτελεσματα θα δείτε στο σχετικό topic.βικτωρα ακούς? πρωι πρωι την Κυριακή γιατί έχουμε δουλειαααααααα
Αναμένουμε για τις εντυπώσεις σου Ευριπίδη.
Θέλω και εγώ να πάρω το LM και το M για πρώτη φάση και μετά το IM.
Γιατί από ότι βλέπω τα μαμίσια τσοκ του Baikal δεν δίνουν τις συσφίξεις που πρέπει..xm.
Για αυτά εδώ μιλάω... http://www.airgunshop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=2989
 
Όχι εγώ έχω πάρει τα μαύρα τα εσω εξω.δες αυτά που γράφει blued choke tubes.έχω πάρει light mod.με το οποίο αύριο θα δεις πολλές φωτ.απο πολλά διαφορετικά φυσίγγια mod.και τώρα τελευταια skeet.αν ανοίξει το κυνήγι θα πάρω ενα imp.mod.
 
Κοίταξε.σε οτι όπλα είχα παντα παίρνω μαύρα γιατί είναι αχρωμιωτα.σε μια μπερετα που είχα πήρα ενα lm μαυρο briley κι ενα νίκελ παντα light mod.το μαυρο μου έδωσε καλύτερες κατανομές.σίγουρα όμως κι αυτά που θες θα σου βελτιώσουν τις κατανομές στο όπλο πανω απο 60-70% γιατί όντως τα δικά του απο το 4αρι και μετα είναι άστα να πάνε.περιμενε αύριο τ απόγευμα να δουμε
 
Κοίταξε.σε οτι όπλα είχα παντα παίρνω μαύρα γιατί είναι αχρωμιωτα.σε μια μπερετα που είχα πήρα ενα lm μαυρο briley κι ενα νίκελ παντα light mod.το μαυρο μου έδωσε καλύτερες κατανομές.σίγουρα όμως κι αυτά που θες θα σου βελτιώσουν τις κατανομές στο όπλο πανω απο 60-70% γιατί όντως τα δικά του απο το 4αρι και μετα είναι άστα να πάνε.περιμενε αύριο τ απόγευμα να δουμε
μπράβο Ευριπίδη, σε περιμένουμε πώς και πώς !!
θα ειχε πολύ ενδιαφέρον να δουμε και σύγκριση με τα μαμα τσοκ (στην ίδια ή περίπου ίδια διάμετρο στομίου αν μπορείς να μετρήσεις ).
το λέω γιατι αν θυμάμαι καλά με κάποιους υπολογισμούς που ειχα κάνει οτι το light mod ειναι κοντα στο 0,24 τησ σύσφιξης σε σχέση με τον αυλό του όπλου , οπότε νομίζω 4 άστρα !
**εδω εχω ανεβάσει τον πίνακα που ειχα κάνει , ίσος σε βοηθάει Baikal Team
 
Last edited:
Τα carlsons έχουν ως σημείο αναφοράς αυλο 18.5 χιλιοστών.
Το έξτρα φουλ που είχα δει θυμαμαι είχε εσωτερική διάμετρο 17.5
Δηλαδη συσφιξη 9/10 του χικιοστου.
 
Αυτό που είδα εγώ είναι σε προηγούμενες δοκιμές είναι οτι όντως το light.mod.δουλεύει πιο κλειστά και απο τα 4 άστρα και απο mod.αυτό με τα 4 άστρα το περίμενα παρ όλο που το μαμά είναι παρα πολύ καλό.αυτό που δεν μπορω να εξηγήσω είναι πως δουλεύει πιο κλειστά και με περισσότερα κέντρα απο το mod.ίσως κάποιος που ξερει περισσότερα πράματα στη βλητική απο μένα να μας το εξηγησει
 
Να κανω μια ερωτηση λιγο χαζη!!!
Αν δεν ειχαν χαμηλη τιμη τα baikal καινουρια πιστευετε οτι η τιμη του μεταχειρισμενου δεν θα ηταν πιο πανω απο τα 250 - 350 που πωλουνται τωρα;;
Το αναφερω αυτο γιατι προσφερουν πολυ περισσοτερα απο την αξια τους. Και επειδη με την αναζητηση για ενα s/p που εκανα αυτες τις μερες ειδα οπλα που λογω ονοματος ή προελευσης πωλουνται σε τιμες παραπανω απο την αξια τους. Για τα δικα μου δεδομενα παντα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top