Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κατ αρχήν τα μεταλα του ρώσου δεν τα βρίσκεις σε όπλο αυτής της κατηγοριας και ουτε βέβαια τα κλειδιά του.αυτά τα όπλα ανα τα χρόνια έχουν φαει τέτοια μαμησια στους κυνηγότοπους και αντέχουν ακόμα σε 2 και 3 γενιές κυνηγών οι οποίοι αρκετές φορες δεν τα συντηρούν και καθόλου
 
Γι αυτο ακριβως αναφερομαι που γραφεις.
Βλεπω σε προσφορα το betinsoli στα 999€ καινουριο με τα ιδια προβληματα(πχ διπλοτουφεκιες) και ο ρωσσος στην κανονικη του τιμη δεν πλησιαζει καν στο bettinsoli.
Πλησιάζει στο sporting
.yelling..yelling..yelling.
 
Γιατι βρε Ευριπιδη; Εμενα εχει χωνεψει καμποσα φυσιγγια απο το 98 εως το 2000 και ποτε δεν παραπονεθηκε
 
Μάλλον είσαι τυχερός.στου μιχελα συνέχεια τα πάνε με προβλήματα για φτιαξιμο.απο διπλοτουφεκιες μέχρι οτι άλλο θες και το μεγαλυτερο ποσοστο τα δίνουνε λόγω πολλών και συχνών προβλημάτων.το έχω πει αρκετές φορες το μονο πρόβλημα του ρώσου λόγω ρηχής πατουρας εξολκεα είναι οτι δεν μπορω να ρίξω φυσίγγια με χαμηλό παφυλα
 
Εμενα παντως αν δεν μου επεφτε να χτυπηθει η κανη λιγο, δεν θα το αλλαζα. Και μιλαμε για οπλο που πηγαινε παντου, και τοτε εριχνε και τουφεκιες, γιατι ειχε πουλια στα μπασιματα και στα τρυγονια
Ωραίος.για να το λες δεν διαφωνω
 
To ταλαιπωρουσα οσο μπορει να ταλαιπωρηθει ενα κυνηγετικο οπλο. 32γρ καλοκαιρι-χειμωνα, οχι σκοπευτηριο. Τοτε ομως τα απογευματινα δουλευανε καλα, και επαιζε φυσιγγια
 
Εγω αυτα τα bettinsolli δεν τα χωνεψα ποτε( αν και δεν ειχα).
Επαιζε ομως πολυ προωθησει παλιοτερα αν δειτε σε παλιες παραγωγες ταινιων που εδειχνε τον κυνηγο να δενει το οπλο του πριν την εξορμηση.
Αραγε ο αντιπροσωπος των ρωσσων εχει κανει ποτε τετοια προσφορα σε παραγωγους ταινιων ωδτε να προβληθει αλλα και να αξιολογηθει το προϊον;
 
Σημερα πηρα το baikal IZ27 που το ειχα παει πριν 40 ημερες στον Κυριο Αλεξιου για βαφη, πελμα, μαλακωμα στις σκανδαλες κλπ. Το οπλο εχει κλεισει 28 χρονια ζωης σε ολων των ειδων τα κυνηγοτοπια, οποτε ειχε αρκετες φθορες εξωτερικα και οξυδωσεις.Πραγματι εμεινα υπερευχαριστημενος απο το αποτελεσμα και θα ελεγα οτι εχει φτασει στο 85-90% ενος καινουργιου!!! Ενας καταπληκτικος οπλουργος, ανθρωπος, και με πολυ μερακι στη δουλεια του.Σημερα αφησα και το IZ26 για βαφες κλπ και σε ενα μηνα περιπου θα παω να το παρω, η δε απαντηση του μολις το ειδε ηταν ασε με να το κανω με τη ψυχη μου τετοια οπλα σπανιζουν..........Επισης κοντυνα και το κοντακι της Benelli 1.5 cm, δειτε τις φωτο.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ το χρηστο (manthoscc) που μου τον συστησε

IMG_20160409_160516.jpg
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top