Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Υπαρχει απο οτι εψαξα ενα σε γνωστο καταστημα με 66 ποντους καννες και 4-2 αστρα. Υπαρχει περιπτωση ναναι κομμενο?
Τι χρονολογίας ειναι αυτο.
Το δικό μου είναι 71cm οι καννες και το 2002!
Υπάρχει περίπτωση να είναι κομμένο, ώστεαπο 1-3 να έγινε 2-4 και κομμένο 5cm, ψαχνοταν φίλος που κυνηγά μπεκάτσα!
 
Τι χρονολογίας ειναι αυτο.
Το δικό μου είναι 71cm οι καννες και το 2002!
Υπάρχει περίπτωση να είναι κομμένο, ώστεαπο 1-3 να έγινε 2-4 και κομμένο 5cm, ψαχνοταν φίλος που κυνηγά μπεκάτσα!
Κατά την άποψή μου, δεν υπάρχει περίπτωση να κοπούν κάννες 71 πόντων 1*-3* κατά 5 πόντους, και να βγουν τσοκ 2*-4*. Σίγουρα θα βγούν 5*-5* (κύλινδρος και οι δυο)!!! Αποκλείεται τα Baikal, αλλά και οποιοδήποτε όπλο, με σταθερό τσοκάρισμα να έχουν τόσο "προοδευτικό" κωνικό τμήμα τσοκ, δηλ. μεγαλύτερο από 5 πόντους. Τα σταθερά τσοκ είναι πολύ πιο κοντά (κι επίσης δεν έχουν παράλληλο τμήμα μετά το κωνικό).
 
Κατά την άποψή μου, δεν υπάρχει περίπτωση να κοπούν κάννες 71 πόντων 1*-3* κατά 5 πόντους, και να βγουν τσοκ 2*-4*. Σίγουρα θα βγούν 5*-5* (κύλινδρος και οι δυο)!!! Αποκλείεται τα Baikal, αλλά και οποιοδήποτε όπλο, με σταθερό τσοκάρισμα να έχουν τόσο "προοδευτικό" κωνικό τμήμα τσοκ, δηλ. μεγαλύτερο από 5 πόντους. Τα σταθερά τσοκ είναι πολύ πιο κοντά (κι επίσης δεν έχουν παράλληλο τμήμα μετά το κωνικό).
Ευχαριστουμε Στέλιο για την απάντηση και να μαθαίνουμε κιόλας!!!
Αυτά που ανέφερα πρίν είναι απο κουβέντες και όχι από κάποιον γνώστη ή οπλουργο!
Οπότε το όπλο που ανέφερε ο Γιώργος @Georgebenellim1 παίζει να είναι "μαμά"!!!
 
Κατά την άποψή μου, δεν υπάρχει περίπτωση να κοπούν κάννες 71 πόντων 1*-3* κατά 5 πόντους, και να βγουν τσοκ 2*-4*. Σίγουρα θα βγούν 5*-5* (κύλινδρος και οι δυο)!!! Αποκλείεται τα Baikal, αλλά και οποιοδήποτε όπλο, με σταθερό τσοκάρισμα να έχουν τόσο "προοδευτικό" κωνικό τμήμα τσοκ, δηλ. μεγαλύτερο από 5 πόντους. Τα σταθερά τσοκ είναι πολύ πιο κοντά (κι επίσης δεν έχουν παράλληλο τμήμα μετά το κωνικό).
Είσαι σίγουρος ότι είναι κωνικά μέχρι το τέλος τα baikal το έχεις διαπιστώσει με αυλομετρο η από οπλουργο έχει ειπωθεί.
 
Παιδια καλησπερα σε ολους. Γνωριζετε αν μπορω να βρω πλαγιοκαννο baikal με 68 ποντους καννες και τσοκ 4-2 αστρα? Μιλαω για
καινουργιο οχι μεταχειρισμενο η τροποποιημενο.
Σε καινούριο υπάρχει αυτό σε 66εκ με τσοκάκια αλλά είναι μονοσκάνδαλο. Αν δεν έχεις θέμα με τη μονή σκανδάλη παίρνεις ένα τσοκ 2* και είσαι έτοιμος. Εκτός αν θες με σταθερά τσοκ και δισκάνδαλο.

https://www.kalkantzakos.com/Product/2632/mp43em1c-020302310,-dikanno-plagiokanno-baikal
 
Υπαρχει απο οτι εψαξα ενα σε γνωστο καταστημα με 66 ποντους καννες και 4-2 αστρα. Υπαρχει περιπτωση ναναι κομμενο?
Αυτό θα στο μαρτυρησουν οι σφραγίδες.......

Παντως παλια ειχαν έρθει κ κάποια πλαγιοκαννα Baikal με τσοκ 4-2 και 68cm κάννες...
Ήταν όμως πολυ σπάνια........
....Για τα εδώ δεδομένα.......

Ο Χατζιωτης παλαιοτερα είχε φέρει από Αγγλία μερικα Baikal ij43 με τσοκ 4-3 μαμά.......
Παλικάρια, το μπαικαλ το ποζε Σπόρτινγκ cal 12 το έχει κάποιος ;; θέλω πληροφορίες. :)

Δεν έχω πάει ποτέ σκοπευτήριο
Κυνήγι, με λίγα λόγια ένα όπλο για όλα.
Τριαντάφυλλε ασε το sporting τοτε...

Προτιμησε ένα δισκανδαλο για μέγιστη αξιοπιστια,με τσοκακια η χωρίς, ότι σε βολευει....
Από ότι θυμάμαι είσαι καρτεριτζης οπότε είναι μια χαρά......

Από άποψη αντοχης δεν χρειάζεται κάτι να πουμε κατι.....
Φαίνεται.......
 
Μπαίνεις εδω να διαβάσεις κ έχεις κ δυο Baikal κ κοιμάσαι???
Μα γαμω την που... να μου....

Δεν γίνονται αυτά ρε φίλε.... .pray to God..pray to God.
Το φίλο να βοηθήσω ήθελα ωρε ομορφόπαιδο, σκέφτηκα συνθετα και καφενειακα, αλλά το πιο απλό δε σκέφτηκα.......big smile.
 
Ρωτάω γιατί δεν έχει τη σχετική σφραγίδα πιστοποίησης..
Οι κάννες με σταθερά τσοκ σφραγίζονυαι με το σύμβολο που αναφέρεται στο συνοδευτικό βιβλιάριο ( "passport" ) του όπλου. Οι κάννες με εναλλάξιμα όχι. Δεν απαιτείται σφράγιση επειδή η καταλληλότητα φαίνεται στα ίδια τα τσοκ.
 
Οι κάννες με σταθερά τσοκ σφραγίζονυαι με το σύμβολο που αναφέρεται στο συνοδευτικό βιβλιάριο ( "passport" ) του όπλου. Οι κάννες με εναλλάξιμα όχι. Δεν απαιτείται σφράγιση επειδή η καταλληλότητα φαίνεται στα ίδια τα τσοκ.
αα ευχαριστώ, δεν το γνώριζα αυτό
 
Όλες οι κάννες με σύσφιξη 3* και πάνω ρίχνουν ατσάλινα. Τα στάνταρντ όμως . Τα high perfomance τα ρίχνουν όσες έχουν δοκιμαστεί στα 1320 bar και πάνω. Επίσης υπάρχουν και προορισμοί στα νούμερα των σκαγιων. Κάπου είχα αναρτήσει κατι, δε θυμάμαι που, αλλά μια αναζήτηση στο ίντερνετ θα τα βγάλει όλα. Ήταν απο ένα αγγλικό σαιτ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top