Baikal Team Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αλλά με 18.2-3 ,απλές θαλάμες, δισκάνδαλα 99%, και 3-1 (σχεδόν πάντα).
Αυτά τα λέμε γιατί ως επί το πλείστον τέτοια όπλα έφερναν εδώ....

Πχ Baikal ij 54 18,2 αυλό και 72,5cm καννες το πιο συνηθισμένο..
Εδώ το βλέπουμε με 18,5 αυλο και 75cm κάννες..
https://www.gunmarket.gr/aggelies-oplwn-pwlhsh-agora/ad/kynigetika,21/baikal-ij-54,1477.html

Ο Πλαστουργός είχε βρει ij 58 με 68cm καννες και 4*-2* τσοκ αντί του κλασσικού 1*-3* 72,5cm...

Δεν μπορώ να το με σιγουριά αλλά κάτι μου λέει πως στο εξωτερικό τα σοβιετικά θα κυκλοφορούσαν κ με άλλες παραλλαγές......

Γεια στα χέρια σου ρε μαστροΓιαννη, το μεταμόρφωσες το οπλακι μου.Υπεροχη δουλειά μπραβο
Τώρα δεν απομένει παρά να δω κ την δικη σου δουλειά....
Τον άλλο μήνα πιάνεις εργασία..........
 
Δεν μπορώ να το με σιγουριά αλλά κάτι μου λέει πως στο εξωτερικό τα σοβιετικά θα κυκλοφορούσαν κ με άλλες παραλλαγές......
Είχα βρει πριν χρόνια την επίσημη σελίδα της baikal, κάποια στιγμή "έπεσε" και δε τη ξαναβρήκα.
Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν το 2007.
Είχε μέσα ΟΤΙ ΘΕΣ!
Το sporting με porting, ij27(Mp27) με ραβδωτούς συνδιασμούς ή ραβδωτό- λείο, κάννες σε ότι μήκη θες,ότι τσοκ θες,σταθερά ή εναλλασσόμενα,ότι θαλάμες θες κτλ
Μέχρι και πιστόλια αρθρωτά!
Εννοείται ότι στην Ελλαδίτσα ερχόντουσαν τα πιο "απλά" με τους λιγότερους συνδιασμούς!
Ακομα και σήμερα...
Που είναι το νέο ποζέ? Αυτό με τους ώμους Beretta? Και για το τελευταίο, έχω την υποψία ότι ασχέτως πολιτικών-πολεμικών εξελίξεων, δε θα ερχόταν,όπως δεν έχουν έρθει και πολλά άλλα!
 
Είχα βρει πριν χρόνια την επίσημη σελίδα της baikal, κάποια στιγμή "έπεσε" και δε τη ξαναβρήκα.
Αν θυμάμαι καλά πρέπει να ήταν το 2007.
Είχε μέσα ΟΤΙ ΘΕΣ!
Το sporting με porting, ij27(Mp27) με ραβδωτούς συνδιασμούς ή ραβδωτό- λείο, κάννες σε ότι μήκη θες,ότι τσοκ θες,σταθερά ή εναλλασσόμενα,ότι θαλάμες θες κτλ
Μέχρι και πιστόλια αρθρωτά!
Εννοείται ότι στην Ελλαδίτσα ερχόντουσαν τα πιο "απλά" με τους λιγότερους συνδιασμούς!
Ακομα και σήμερα...
Που είναι το νέο ποζέ? Αυτό με τους ώμους Beretta? Και για το τελευταίο, έχω την υποψία ότι ασχέτως πολιτικών-πολεμικών εξελίξεων, δε θα ερχόταν,όπως δεν έχουν έρθει και πολλά άλλα!
https://en.kalashnikovgroup.ru/catalog/grazhdanskoe-strelkovoe-oruzhie
Αυτή πρέπει να είναι η σελίδα της Baikal, ανήκει στο group Kalashnikov concern.
Το mp155 profi είναι ωραίο όπλο κρίμα να λείπει από Ελλάδα.
 
Το θέμα με τα ρωσικα είναι η υποστήριξη. Τώρα είμαστε στη σωστή πλευρά της ιστορίας (που όμως δεν την ξέρουμε γιατί δεν έχει γραφτεί ακόμα).
Ελλάδα 2.0, με ερμαφρόδιτα, υβρίδια και πολιτική ορθότητα.
 
Το θέμα με τα ρωσικα είναι η υποστήριξη. Τώρα είμαστε στη σωστή πλευρά της ιστορίας (που όμως δεν την ξέρουμε γιατί δεν έχει γραφτεί ακόμα).
Ελλάδα 2.0, με ερμαφρόδιτα, υβρίδια και πολιτική ορθότητα.
Είμαστε πάντα σε μια "σωστή πλευρά" !
Ρωσίας, Αμερικής, Γαλιάς, Ιταλίας κτλ εκτός από τη πλευρά της έρμης Ελλάδας!
 
Το θέμα με τα ρωσικα είναι η υποστήριξη. Τώρα είμαστε στη σωστή πλευρά της ιστορίας (που όμως δεν την ξέρουμε γιατί δεν έχει γραφτεί ακόμα).
Ελλάδα 2.0, με ερμαφρόδιτα, υβρίδια και πολιτική ορθότητα.
Να προσθέσω και "διασφάλιση ασφαλείας";;
Για να μη ξεχνιόμαστε!😉
 
Καθίστε μη γίνει κανένα μπαμ απέναντι μας και θα δείτε τη διασφάλιση ασφαλείας όταν θα μπλέξουμε με τους τουρκαλαδες να δω ποιος θα ανακατεύει πάλι μοναχοί ως συνήθως .
Έχει κανονιστεί αυτό. Έχουν μοιραστεί όλα. Μ΄αυτούς δεν θα γίνει τίποτα. Το σίγουρο είναι η πείνα και ο άνευ προηγουμένου έλεγχος (συνταγματικά θεσμοθετημένος) που έχουν ήδη αρχίσει. Θα δούμε ωραία έργα προσεχώς.
 
Ρωσόφιλοι να ρωτήσω κάτι....
Το στόχαστρο στη Σβετλάνα έχει πάχος 2.8
Απ' ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει στην αγορά 2.8 ανταλλακτικό (μια βιδωτη μικρή οπτική,θα ήθελα ιδανικά).
Διαβάζω ότι προσαρμόζουν με κόλλα στόχαστρο 2.6mm, των 3mm δε βιδώνει δηλαδή,ούτε με λίγο ζόρι?
Διαβάζοντας κι εγώ αυτά ,πήρα σήμερα 2 ορειχάλκινα 2,6 και 3 για να δω πως θα το κάνω.
Περιέργως βίδωσε κανονικά το 2,6 μέχρι που τερμάτησε και έσφιξε κανονικά
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top