Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τα ιδια οπλα ειναι με τη μονη διαφορα τα συνθετικα μερη,εγω ειμαι fun της καρυδιας και στην θεση σου δεν θα την αλλαζα,αυτα ομως ειναι γουστα:)
Όχι πάω για δεύτερη γιατί την ξύλινη την έχω δώσει στον πατέρα μου γιατί ήταν 66αρα κάνη!Αυτή που κοιτάω είναι 71
 
Πλεον και την sbe3!
Για καποιο λογο πιστευω οτι φετος θα τους παρει μεγαλο μεριδιο και η ν3 που στο Αμερικα παει σφερα.ΑΛΛΑ πιστευο ακραδαντα οτι ταBenelli costum ειναι δισκολο να τα πιασει βλητικα αλλο οπλο.Και αυτα που κικλοφ.στο Αμερικα ειναι ολλα costum.
 
Γενικα να ειναι πενα το οπλο!!φανταζομαι εσυ θα παρεις και διαφορα απ τον αλλον!!!σωστα???το δικαννο,το skb αν θυμαμαι καλα???
Ναι πολύ σωστά!Ναι εγώ θα πάρω και την διαφορά.. ελπίζω πως ανήκει και αυτή στις μπενελλι που δεν σκοτώνουν
 
Εχουν βάλει διασημότητες να χρησιμοποιούν την sbe3 νομίζω και για αυτο το λόγο! Οι αμερικανοί που γνκ αγοράζουν ντόπια προϊόντα την Benelli την βλέπουν καθόλου ως ντόπιο προϊόν;;
Μπα.. για φετος νομιζω οτι η ΡΕΜ. εχει κερδ. το παιχνιδι.Μακαρι να παει καλα γιατι αξιζει σαν οπλο.ΑΝ εχει κανει καμια μαλακια και βγει στο μελον πιστευω οτι θα ειναι και το τελος στα λειοκανα. δεν προκ. να την ξανα εμπ.Πιστευω οτι παιζει το τελ.της χαρτι.
 
Τοσο που φτανει να ερθει στα μετρα του χειριστη(σε φυσιολογικα πλαισια σωματοτυπου).

Σιγουρα αλλιως δεν θα αγοράζονταν κιολας! Ας το μάθει πιο συγκεκριμένα ομως, το λεω ειδικά για τον Ηλία που το θελει στα μέτρα του περισσότερο απο τον μέσο χειριστή!
 
Σιγουρα αλλιως δεν θα αγοράζονταν κιολας! Ας το μάθει πιο συγκεκριμένα ομως, το λεω ειδικά για τον Ηλία που το θελει στα μέτρα του περισσότερο απο τον μέσο χειριστή!
Με έβγαλες περίεργο με τα κοντάκια ή είναι η ιδέα μου;ha haaa
 
Παντος Κωνσταντινε το 80% απο τα βινεακια στο you tube με κην.υδροβιων στο Αμερικα εχουν Μπενελι Μ2 καιΣΒΕ2 εχουν οι Αμερικανοι καποια εξηγ. για αυτο? Η μιπος τα ΜΠΕΝΕΛΙCOSTUM ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΗΝΑΓΟΝΙΣΜΟΥ?Λεω εγω τορα.
Σίγουρα Γιώργο είναι τα δύο μοντέλα της εταιρίας που πουλάνε πιο πολύ εδώ, προσωπικά από ότι διαβάζω έχω χωρίσει στη μέση από την μία μεριά benelli, beretta, browning,mossberg,franchi και από την άλλη τις τουρκικές με αρκετές εταιρείες δικές τούς η με αμερικάνικο brand name. Οι πρώτες λοιπόν ανταγωνιζονται μεταξύ τους συν ότι έχουν να συναγωνιστουν με το υπόλοιπο μισό της αγοράς που είναι τα τουρκικά και κυρίως τις stoeger που πουλάνε παρα πολυ. Εκεί ανάμεσα πιστεύω θέλουν να χτυπήσουν η remington και η winchester με τιμή χαμηλότερη από τα ευρωπαικα με την ίδια ποιότητα όμως και να προτιμήσει ο κόσμος ένα μεγαλύτερο όνομα έναντι των τουρκικών. Ένας άλλος τρόπος προσωπικά που παρατηρώ την ζήτηση στην αγορά είναι από τις εταιρείες after market chokes για πιο μοντέλο υπάρχει μεγαλύτερη διαθεσιμότητα που σημαίνει ότι κάνει καλές πωλήσεις.
Η Benelli πιστεύω από την αρχή έχει βάλει μεγάλους στόχους γιαυτό έχει πετύχει σαν εταιρεία, ποιοτικά προϊόντα, εξέλιξη, μηχανισμός απλουστατος, σωστό marketing ,αξιοπιστία και δεν νομίζω να υπάρχει κυνηγός που επωμισε κάποιο μοντέλο της και να μην του άφησε ευχάριστη εντύπωση έχει αυτό το κάτι που δεν το χουν πολλά αυτογεμη. Τα πιο δημοφιλή τους κυνήγια υδροβια και αγριογαλλος και εκεί πέφτει και το ποιο πολύ βάρος σε φυσιγγια και όπλα, στα κυνηγομαγαζα και για τα δύο αυτά θηράματα τα διαθέσιμα φυσίγγια από όλες τις εταιρείες είναι 3" και 3 1/2 " , βαριές γομωσεις λοιπόν και απαιτούνται και τα ανάλογα όπλα, και εκεί πιστεύω παίζουν η m2 και η SBE με συνθετικα μέρη, comfort tech, με θαλαμες 3" και 3 1/2" αντίστοιχα, όπως και τα μοντέλα Custom Shop βασίζονται πάνω σε αυτά τα όπλα με παραλλαγές ανάλογα του κυνηγίου, πολύ έξυπνη πιστεύω κίνηση εκ μέρους τούς να προσφέρουν τέτοια εξιδηκευμενα μοντέλα.
Βέβαια οποιαδήποτε όπλο εύκολα μεταβάλλεται ανάλογα με τις επιθυμίες του κυνηγου αφού υπάρχουν πολλά ιδιωτικά οπλουργεια που αναλαμβάνουν δουλειές όπως, porting, κωνους ,βάψιμο όπλου.
 
Παρεληψα βέβαια να πω ότι στην πρώτη κατηγορία με τα ευρωπαικα μπαίνουν δυναμικά στο παιχνίδι η fabarm usa και η breda usa εταιρείες που δεν έβλεπες όπλα τους στα μεγάλα κυνηγομαγαζα και τώρα ο ανταγωνισμός μεγαλώνει ελπίζω να δούμε ωραία πράγματα και καινοτομίες στο μέλλον.
 
Μανο και αυτο το οπλο ερχεται στα μετρα!!!

Ναι Τάκη απλώς οχι τοσο εύκολα οσο το ξύλινο...

Αυτό δεν το σκέφτηκα Μάνο...Θα μιλήσω με ψυλλακη να τον ρωτήσω για αυτό το θέμα!
Αν σ αρέσει το όπλο όλα γίνονται αρκεί αν χρειαστεί να συμβιμβαστείς (λιγάααακι)ότι κυνηγετικά στήνεται πιο εύκολα απ ότι σκοπευτικά όπου οι απαιτήσεις είναι πέραν της ακρίβειας και της τελειότητας ;)
μιλάω για περίπτωση ακραίας περίπτωσης σωματότυπου....στις φωτό μια χαρά τον βλέπω τον Ηλία :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top