Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φυσιολογικη εξελιξη με τις τιμες των benelli δεν εχει να κανει με την ποιοτητα των οπλων αλλα με το γεγονος οτι το μεγαλο selling point της, o μηχανισμιος αδρανειας τou civolani εχασε την αποκλειστικοτητα του γιατι ληξε η ισχυς της πατεντας του. Ετσι καθε εταιρεια επωνυμη η μη μπορεουν ελευθερα να τον αντιγραψουν. Γινεται οτι γινεται και στην τιμη των φαρμακων μολις κυκλοφορησουν τα γενοσημα
 
Μόνο την rafaello δεν έχει ξεφτιλησει ακόμα η benelli από άποψη τιμής,μα να πουλάει όλες τις καραμπίνες μισοτιμης;κάτι βρωμάει!

ουδεν σχολιον γιατι θα πω κακιες
δεν νομίζω,στην rafaello προηγούμενη σειρα της power bore δεν υπάρχει στοκ :)
 
Πολύ πιθανό να είναι και αυτό Μάκη....αν και θεωρώ την rafaello ανώτερο όπλο,αλλά μπορεί και να κάνω λάθος!
ναι και για μένα είναι ανώτερο σε design και ευκολία χρήσης.....αλλά αλλά αλλά........οι montefeltro όσες έπεσαν στα χέρια μου είχαν καλύτερο grip στο κοντάκι από τις rafaello σύμφωνα με τα δικά μου στάνταρ ;)
 
Επισης το business model της benelli δεν αφηνει να κρατηθουν οι τιμες των οπλων σε υψηλα επιπεδα. Ειναι παρα πολλα τα μοντελα στην αγορα και καυε χρονο λανσαρεται και καινουργιο με διαφορες μονο στο design. Καποια στιγμη φτανεις το οριο της τιμης που μπορεις να ζητησεις για ενα οπλο και καποια στιγμη το καινουργιο βελτιωμενο πωλειται φθηνοτερα απο το παλιο αβελτιωτο.
 
ναι και για μένα είναι ανώτερο σε design και ευκολία χρήσης.....αλλά αλλά αλλά........οι montefeltro όσες έπεσαν στα χέρια μου είχαν καλύτερο grip στο κοντάκι από τις rafaello σύμφωνα με τα δικά μου στάνταρ ;)
Σε αυτό μιας που το ανεφερες εχεις απόλυτο δίκιο. Ειχα την elite (λουσατη rafaello δηλαδη) το οπλο ηταν αψογο ποιοτικα αλλα η λαβή δε μου αρεσε ούτε μενα. Είχα πιάσει vinci και m2 και είχαν καλύτερο grip
 
Εγω παντος με αυτα που βλεπω αν θελω να παρω οπλο...μονο 10ετιας μεταχειρ... Δεν εχω καμια εμπιστοσηνη στα καινουρια.
παιρνεις baikala και αποδέχεσαι ότι έχει ατέλειες και δεν τρέμεις μην σου γρατζοθνιστεί.
Με αυτά που βλέπω τώρα που ψάχνω αρχίζω και λέω ότι το IZ27 που έχω είναι αντοχής.....
 
παιρνεις baikala και αποδέχεσαι ότι έχει ατέλειες και δεν τρέμεις μην σου γρατζοθνιστεί.
Με αυτά που βλέπω τώρα που ψάχνω αρχίζω και λέω ότι το IZ27 που έχω είναι αντοχής.....
αντε μπραβο.τωρα μπαινεις στο σωστο δρομο
.pop.
 
πολύ καλή πρόταση .well done.
Προσφορα Benelli

PROMO%20VINCI%20%26%20MONTEF.%20NEW.jpg
Ρε πους@@@@@ ποτε θα βγαλει προσφορα τη super vinci η το sbe2 να του ριξεις και μια 300αρα ευρο και να κανεις το απολυτο παπιοντουφεκο
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top