Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
καθαρή ατυχία το προβληματικό όπλο αλλά τυχαίνει
καθαρή κωλοφαρδία έχω αλλάξει πάνω από 50 όπλα οι 40 τουλάχιστον ήταν καραμπίνες....όπλο με πρόβλημα εμπλοκών ποτέ πέρα απο 5-6 από ελλατωματικό κάλυκα η ακαθαρισιά....μάρκες benelli 5 beretta 4 breda16 browning 6 franchi 8 winchester 2 :)
αγαπώ ότι γράφει στην κάννη BREDA(R) είχα 1 altair 13 aries2 και 2 aries 3M.....:)
Καλέ μου φίλε, έχεις κάνει γραπτή λίστα με όλα αυτά τα όπλα, και την έχεις πάντα στην τσέπη ;;;; .what. .xm.
Γιατί, αν τα θυμάσαι απ' έξω όλα, ένα προς ένα, τότε ... ...
.RESPECT. .RESPECT..congrats. .shake hands.
 
Δυστυχως ολα τα οπλα δεν ειναι παντα ιδια λειτουργηκα απο το εργοστασιο,και η δικια η Μοντεφλετρο δεν ηταν 121ΣΛ80,προβλημα αναστολεα-σκανδαλης στην αρχη,αλλα αυτο που μετραει ειναι να διορθωνεται.Κατα τα αλλα και εγω δεν ειχα προβληματα εμπλοκων,και ανετα θα επαιρνα Μπενελλι,και μαλιστα πηρα ενα τηλεφονο απο ενα ενδιαφερομενο για τη Μπερεττα να κανουμε ανταλλαγη με τη Ραφαελλο του,που δεν σκοτωνει.Αν ημουν ενεργος κυνηγος τη τραμπα θα την εκανα αυριο.Μαλιστα μου ειπε αν ξερω καννενα αλλων.
 
καθαρή ατυχία το προβληματικό όπλο αλλά τυχαίνει
καθαρή κωλοφαρδία έχω αλλάξει πάνω από 50 όπλα οι 40 τουλάχιστον ήταν καραμπίνες....όπλο με πρόβλημα εμπλοκών ποτέ πέρα απο 5-6 από ελλατωματικό κάλυκα η ακαθαρισιά....μάρκες benelli 5 beretta 4 breda16 browning 6 franchi 8 winchester 2 :)
αλλα στο τελος κερδισε η αμερικανα.....αχχαχαχαχαχα
 
H SBE 3 πάντως υποτίθεται ότι έχει αυτό τον μηχανισμό που ακόμα και αργά με το χερι να κλείσεις το κλειστρο θα κλειδώσει στην κανη. Τώρα για το ότι ρίχνει πάνω που λέει ο Παύλος δεν ετυχε να το διαβάσω κάπου Αλλά πιστεύω διορθώνεται
 
...Μέχρι την επόμενη!! Υ.Γ : Mάκη δε βλέπω στη λίστα fabarm!!
Σωστα,αφου σε εχει πιασει η τρελλα να αλλαζεις,τουλαχιστον δοκιμασε τα ολα!Στη Φαμπαρμ δεν μου αρεσει αυτο το κατεβασμα στα 18.4,φτιαξε ρε αδερφε μια καννη 18.9-18,5 η 19.0-18.6,αφου μπαινεις στο κοπο της κωνικης,και γιαυτο δεν την αγορασα και ποτε.Αυτο φαινεται και απο της χαμηλες αρχικες που ειχα δει στο Ιταλικο φορουμ μπουκομενα δουλευει.
 
γεια και χαρα σε ολους.. Έχω βρει μια κανη απο supersport 71 ποντους και ειμαι σε σκεψη να την παρω για γενικο κυνηγι και να να εχω καβατζα την 76 φουλ που εχει τωρα.. Το οπλο που μιλαμε ειναι η raffaello special η παλια.. Πιστευω οτι ταιριαζει σωστα; Και επειτα ποια η γνωμη σας.. :)
 
Aν μπορεις δοκιμασε την κανη πρωτα, κ αν σου αρεσει σε αποδοση χτυπα τη... Ισως ταλαιπωρηθεις λιγο με τα μετρα μονο, λογω υπερυψωμενης ριγας...
Καποιους τους ενοχλει και το Porting...
Οντως αυτο που λεει ο αρης εχει ενα πολυ μεγαλο δικιο για το porting εγω προσωπικα δεν μπορω να ριξω ουτε 2-3 τουφεκιες με οπλο που εχει porting διοτι μετα δεν ακουω τιποτα....
 
Οντως αυτο που λεει ο αρης εχει ενα πολυ μεγαλο δικιο για το porting εγω προσωπικα δεν μπορω να ριξω ουτε 2-3 τουφεκιες με οπλο που εχει porting διοτι μετα δεν ακουω τιποτα....
Eτσι, γι αυτο το λεω... Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου, αλλα ξερω ανθρωπους που τα εχουν πουλησει τα οπλα και γι αυτο το λογο...
 
Aν μπορεις δοκιμασε την κανη πρωτα, κ αν σου αρεσει σε αποδοση χτυπα τη... Ισως ταλαιπωρηθεις λιγο με τα μετρα μονο, λογω υπερυψωμενης ριγας...
Καποιους τους ενοχλει και το Porting...
Αρη να την δοκιμασω ειναι δυσκολο γιατι ειναι η αποσταση στη μεση.. Επειδη δεν προκειται να το δωσω το οπλο ηθελα να το κανω πιο προσαρμοσιμο με μια κανη.. Τα μετρα δεν τα εχω δει ακομα για να αλλαξουν.. Την ειχα παντα καψουρα την supersport αλλα αφου δεν μπορουμε να παρουμε το κορμι της σκεφτηκα να παρω την ψυχη μονο.. .big smile.καποιο παληκαρι που την εχει να μας πει τι εχει δει;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top