Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
γεια και χαρα σε ολους.. Έχω βρει μια κανη απο supersport 71 ποντους και ειμαι σε σκεψη να την παρω για γενικο κυνηγι και να να εχω καβατζα την 76 φουλ που εχει τωρα.. Το οπλο που μιλαμε ειναι η raffaello special η παλια.. Πιστευω οτι ταιριαζει σωστα; Και επειτα ποια η γνωμη σας.. :)
ποσο την βρηκες την κανη ?
 
Eτσι, γι αυτο το λεω... Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου, αλλα ξερω ανθρωπους που τα εχουν πουλησει τα οπλα και γι αυτο το λογο...
Αρη εχεις χασει ένα μεγαλο μερος της ακοης σου να ξερεις , παντα με βαμβακι στα αυτια φιλε τουλάχιστον , καλυτερο ολων οι ωτασπίδες ταπες στα αυτια , τυπου Cens
 
Αρη να την δοκιμασω ειναι δυσκολο γιατι ειναι η αποσταση στη μεση.. Επειδη δεν προκειται να το δωσω το οπλο ηθελα να το κανω πιο προσαρμοσιμο με μια κανη.. Τα μετρα δεν τα εχω δει ακομα για να αλλαξουν.. Την ειχα παντα καψουρα την supersport αλλα αφου δεν μπορουμε να παρουμε το κορμι της σκεφτηκα να παρω την ψυχη μονο.. .big smile.καποιο παληκαρι που την εχει να μας πει τι εχει δει;
Επειδή την είχα την super sport μια κλασική κάννη benelli έχει με έσω έξω 5 τσοκ,από εκεί και πέρα σε θέμα απόδοσης τσεκαρισμενη με άλλες benelli δεν είχε διάφορες!!!να ξέρεις το όπλο σου θα γίνει αρκετά μπροστοβαρο!!!σκέψου το καλά πριν κάνεις κινηση;)
 
Επειδή την είχα την super sport μια κλασική κάννη benelli έχει με έσω έξω 5 τσοκ,από εκεί και πέρα σε θέμα απόδοσης τσεκαρισμενη με άλλες benelli δεν είχε διάφορες!!!να ξέρεις το όπλο σου θα γίνει αρκετά μπροστοβαρο!!!σκέψου το καλά πριν κάνεις κινηση;)
Τακη θα γινει πιο πολυ μπροστοβαρα απο την 76 που εχει ηδη; ο λογος; αφου δεν ειδες σε αποδοση διαφορα θα περιμενω μηπως πετυχω καμια breda 70 χιλ που ακουγεται οτι ειχαν καλυτερη αποδοση
 
γεια και χαρα σε ολους.. Έχω βρει μια κανη απο supersport 71 ποντους και ειμαι σε σκεψη να την παρω για γενικο κυνηγι και να να εχω καβατζα την 76 φουλ που εχει τωρα.. Το οπλο που μιλαμε ειναι η raffaello special η παλια.. Πιστευω οτι ταιριαζει σωστα; Και επειτα ποια η γνωμη σας.. :)

Βαράς και έναν κώνο στον γνωστό Γιώργο και θα με θυμηθεις.!!!!
 
Μπορεί να μου λύσει κάποιος μια απορία;
Γιατί η benelli supersport κοστίζει 2.613€ και κάποιες vinci και m2 πωλούνται με 800€, όταν πριν από 7-8 χρόνια ήταν στα 1600-1800€? Τελικά υπάρχουν όπλα διαλογής ή αλλιώς κατιμάς που έρχεται στο Ελλάντα; Αν όχι, γιατί δεν πέφτει και η supersport στην μισή τιμή; :)
 
Μπορεί να μου λύσει κάποιος μια απορία;
Γιατί η benelli supersport κοστίζει 2.613€ και κάποιες vinci και m2 πωλούνται με 800€, όταν πριν από 7-8 χρόνια ήταν στα 1600-1800€? Τελικά υπάρχουν όπλα διαλογής ή αλλιώς κατιμάς που έρχεται στο Ελλάντα; Αν όχι, γιατί δεν πέφτει και η supersport στην μισή τιμή; :)
Ακριβως εγω με πολυ καλη τιμη τη δικια μου τη πηρα 1300
 
Μπορεί να μου λύσει κάποιος μια απορία;
Γιατί η benelli supersport κοστίζει 2.613€ και κάποιες vinci και m2 πωλούνται με 800€, όταν πριν από 7-8 χρόνια ήταν στα 1600-1800€? Τελικά υπάρχουν όπλα διαλογής ή αλλιώς κατιμάς που έρχεται στο Ελλάντα; Αν όχι, γιατί δεν πέφτει και η supersport στην μισή τιμή; :)
Γιωργο αρχικα για την supersport ειναι μοντελο 15ετιας τουλαχιστον αν δεν γελιεμαι και δεν την εριξε ποτε.. την M2 πιστευω την εριξε γιατι ειχε στοκ απο βασεις και προσπαθει να τις ξεφορτωθει βαζοντας τες σε πολλα μοντελα.. οσο για την vinci που ειμαι και κατοχος πιστευω δεν πουλησε οσο περιμενε γενικα το μοντελο και τις εδωσε με μικροτερο κερδος για να μην εχει χασουρα..
 
την M2 πιστευω την εριξε γιατι ειχε στοκ απο βασεις και προσπαθει να τις ξεφορτωθει βαζοντας τες σε πολλα μοντελα.. οσο για την vinci που ειμαι και κατοχος πιστευω δεν πουλησε οσο περιμενε γενικα το μοντελο και τις εδωσε με μικροτερο κερδος για να μην εχει χασουρα..
Αναφέρεσαι στον Έλληνα αντιπρόσωπο ή στον κατασκευαστή; Δεν μπορούσε δηλαδή ο κατασκευαστής να διοχετεύσει το στοκ που λες ότι υπήρχε στην Αμερική και περιμένει να το κάνει στην Ελλάδα;
Ας σκεφτούμε ποια προϊόντα έχουν πέσει τα τελευταία δέκα χρόνια στην μισή τιμή και ας βγάλουμε τα συμπεράσματα μας.
Εδώ έχει μειωθεί το εισόδημα του Έλληνα στο 50% και ένα προϊόν τα τελευταία δέκα χρόνια δεν έχω δει να φθηναίνει, εκτός από κάποιες καραμπίνες.
 
μιλαω για την αγορα την δικη μας δεν ξερω την πολιτικη που ακολουθει διεθνως για αυτο δεν μπορω να εκφερω γνωμη.. οσο για αυτα που λες εχεις δικιο απλα δεν μπορω να δωσω αλλη εξηγηση και δεν θελω να πιστεψω οτι μια τοσο μεγαλη εταιρεια με χιλιαδες πωλησεις στην Ελλαδα τοσα χρονια θα μας απαξιωσει τοσο που να μας στειλει οπλα διαλογης..
 
Το 2005 τα καλά χρόνια αυτή η ρατσα επένδυσε γερά στο θέμα μάρκετινγκ! Και τους βγήκε με αποτέλεσμα να οικονομαν πολύ καλά έν έτη 2017 ακόμα και με κρίση!
Δεν το κατάλαβα το μήνυμα σου. Εννοείς ότι από την πολύ κερδοφορία του παρελθόντος μπορεσαν και έριξαν την τιμή λόγω κρίσης στα μισά; Ενδιαφέρον, δεν πρέπει να υπάρχει καπιταλιστής παγκοσμίως που να το έχει κάνει αυτό :).
 
Δεν το κατάλαβα το μήνυμα σου. Εννοείς ότι από την πολύ κερδοφορία του παρελθόντος μπορεσαν και έριξαν την τιμή λόγω κρίσης στα μισά; Ενδιαφέρον, δεν πρέπει να υπάρχει καπιταλιστής παγκοσμίως που να το έχει κάνει αυτό :).
Είναι πολύ μεγάλη βιομηχανία και απαιτητοί να κάνη πωλήσεις με κάθε τρόπο!Αλλα εφόσον έχει κάνει μια γερή υποδομή με όλα τα παράγοντα που λέγονται μάρκετινγκ
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top