Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Οσο αφορα τη V3 εφ οσων διαθετη και μακρυ κωννο μαζι με τη διευρυνση-αχρωμειωση,εχει την καλυτερη τουφεκια τουλαχιστον σε μετρησεις,ευστοχα καποιος ειχε γραψει για μια καννη τετοια με αυτα τα στοιχεια οτι ειναι και η καλυτερη ολων.Και αναφερωμαι παντα σε αριθμιτικη υπεροχη σε σχεση με τις υπολοιπες.
 
ρε συ Τόλη είδα το Vinci comfort προχθες Σχιστό με 28γρ έσπαγε ώμο ,,,πόναγα σε κάθε τουφεκιά που έριχνε ο άνθρωπος

οντως το συζηταγαμε γιατι μας εκανε εντυπωση και δεν ηταν και κανενας μικροκαμομενος ο κυριος που την ειχε
 
καταρχήν καμια σχεση δεν εχει η κανη της σουπερσπορτ με ολες τις άλλες κανες μπενελι , και μονο το πορτινγκ και τα τρουλοκ τσοκ που εχει ανεβαζουν πεντε σκαλια την αποδοση , παμε στο κυριοτερο για εμενα , 10 χιλιοστα υπερυψωμενη ριγα , τρομερο βοήθημα ειδικα σε εισερχομενες , εξερχόμενες βολες , παντου γενικα βοηθαει παρα πολύ , παμε παρακατω , κανη από οπλο made in USA , αυτό λεει παρα πολλα , άλλες προδιαγραφες και αντοχες , αλλα μεταλλα στα αμερικανικα οπλα , τεράστιες αντοχες , παμε πιο κατω , πολύ καλυτερη χρωμιωση , θελετε και αλλα ??
Επειδη απο τα χερια μου περασανε 2 super sport εχω να πω τα εξης,τα τσοκ που φορανε(trulock) στον πινακα εβγαζαν σκορποσκαγια σε σχεση με τα gemini που εβαλα και ειδα διαφορες προς το καλυτερο με το παπαπανω!!Η υπερυψωμενη ριγα ποτε δε με βολεψε,αντιθετως(προσωπικη αποψη).Στα μεταλλα τωρα,οι δικες μου ηταν και οι 2 του 2007 κατασκευη,και στις 2 ξεβαφε το φοντερο(καπακι) και αμεσως μετα πανω απο τη θαλαμη ξεβαφε,σημειοτεον πως τα οπλα μου τα καθαριζω παντα μετα απο καθε κυνηγι και τα εχω παντα στην πενα,ομως απο πληροφοριες εμαθα πως μετα το 2010 οσες κατασκευαστηκαν δεν ειχαν προβληματα με τη βαφη οπως οι πρωτες σαν τις δικες μου!!στο θεμα σκοτωματα δεν ειχαν καμμια διαφορα μεταξυ τους,επισης καμμια διαφορα με αλλα benelli μου,καθε αλλο αν τις ειχα ακομη θα εκανα σιγουρα κωννο να μαζεψω τα σκορποσκαγια που εβγαζαν!!τωρα αν η χρωμιωση κανει την διαφορα περι ορεξεως!!υποψιν ημουν ειμαι και θα ειμαι οπαδος των benelli,κατασκευαστικα δεν παιζονται!!!:)
 
ρε συ Τόλη είδα το Vinci comfort προχθες Σχιστό με 28γρ έσπαγε ώμο ,,,πόναγα σε κάθε τουφεκιά που έριχνε ο άνθρωπος
Bre Παυλο εχω ριξει χιλιαδες φυσιγγια ... ενα θα σου πω , το ειχαμε συζητησει κ πριν παρω το 930 ... το μπενελι αφρικη 2 χρονιες με 3500 σχεδον φυσιγγια / χρονιά , δεν ειχα κανενα απολυτος θεμα. με το 930 που ειναι κ πιο βαρη και με μεγαλυτερο αυλο/κωνο ...ειχα ενοχληση και ψιλοκαψιμο στον ωμο!! Και τα 2 με κοντακι στα μετρα μου. Τωρα μπορω να κρινω γιατι τα εχω κυνηγισει σε εξτριμ συνθηκες κ εκει βλεπεις πως συμπεριφερεται ενα οπλο ριχνοντας καθε μερα 750 φυσιγγια *5 ημερες.
 
Τόλη αυτό που είδαμε 3-4 άτομα λέω,δεν το έβγαλα από το μυαλό μου για να μειώσω το όπλο,,,,,είμαι δίκαιος σε αυτά,,,,πίστεψε με αν βρω κάτι στραβό στο "δικό μου" 930 θα το βγάλω φόρα παρτίδα και μπορεί να φάει και κλώτσο κιόλας δεν μασάω από τέτοια,,,,ίδιο αριθμό φυσιγγίων έχουμε ρίξει περίπου απλά εσυ τα έριξες εν συντομία
 
Τόλη αυτό που είδαμε 3-4 άτομα λέω,δεν το έβγαλα από το μυαλό μου για να μειώσω το όπλο,,,,,είμαι δίκαιος σε αυτά,,,,πίστεψε με αν βρω κάτι στραβό στο "δικό μου" 930 θα το βγάλω φόρα παρτίδα και μπορεί να φάει και κλώτσο κιόλας δεν μασάω από τέτοια,,,,ίδιο αριθμό φυσιγγίων έχουμε ρίξει περίπου απλά εσυ τα έριξες εν συντομία
Απλα μου εχει κατσει μαλλον φιλε καλυτερα. Τα εριξα σε fast forward φιλε αχαχαχαχα
 
Οσο αφορα τη V3 εφ οσων διαθετη και μακρυ κωννο μαζι με τη διευρυνση-αχρωμειωση,εχει την καλυτερη τουφεκια τουλαχιστον σε μετρησεις,ευστοχα καποιος ειχε γραψει για μια καννη τετοια με αυτα τα στοιχεια οτι ειναι και η καλυτερη ολων.Και αναφερωμαι παντα σε αριθμιτικη υπεροχη σε σχεση με τις υπολοιπες.
Εγώ το είχα γράψει και επιμένω. Έχω ρίξει 4000 φυσίγγια. To ίδιο μου είπε εχθές και ο κορυφαίος Έλληνας σκοπευτής που την εχει
 
Εγώ το είχα γράψει και επιμένω. Έχω ρίξει 4000 φυσίγγια. To ίδιο μου είπε εχθές και ο κορυφαίος Έλληνας σκοπευτής που την εχει
Και εγω απο προσοπικες δωκ. Μιας και ειμαι κατοχος και ρεμι. Αυτο εχω διαπιστοσει,ωπος εχω ξαναγραψει.
 
Δημήτρη, κάνει παραγωγή η Benelli στην Αμερική;
δεν ξερω με σιγουρια αν η BENELLI USA εχει δικο της εργοστασιο στην αμερικα φιλε, αυτό που ομως σιγουρα ξερω είναι ότι τα οπλα που εχουν επανω τους χτυμενο το USA είναι πολύ ανωτερα σε ποιοτητα οπλα , και επισης με σιγουρια ξερω ότι η BENELLI USA είναι η εταιρια με τις πιο πολλες πωλήσεις αυτογεμων οπλων παγκοσμίως , όπως φυσικα και στην Ελλαδα ο Κυργιας κανει τις πιο πολλες πωλήσεις βασει επισημων στοιχειων
 
Επειδη απο τα χερια μου περασανε 2 super sport εχω να πω τα εξης,τα τσοκ που φορανε(trulock) στον πινακα εβγαζαν σκορποσκαγια σε σχεση με τα gemini που εβαλα και ειδα διαφορες προς το καλυτερο με το παπαπανω!!Η υπερυψωμενη ριγα ποτε δε με βολεψε,αντιθετως(προσωπικη αποψη).Στα μεταλλα τωρα,οι δικες μου ηταν και οι 2 του 2007 κατασκευη,και στις 2 ξεβαφε το φοντερο(καπακι) και αμεσως μετα πανω απο τη θαλαμη ξεβαφε,σημειοτεον πως τα οπλα μου τα καθαριζω παντα μετα απο καθε κυνηγι και τα εχω παντα στην πενα,ομως απο πληροφοριες εμαθα πως μετα το 2010 οσες κατασκευαστηκαν δεν ειχαν προβληματα με τη βαφη οπως οι πρωτες σαν τις δικες μου!!στο θεμα σκοτωματα δεν ειχαν καμμια διαφορα μεταξυ τους,επισης καμμια διαφορα με αλλα benelli μου,καθε αλλο αν τις ειχα ακομη θα εκανα σιγουρα κωννο να μαζεψω τα σκορποσκαγια που εβγαζαν!!τωρα αν η χρωμιωση κανει την διαφορα περι ορεξεως!!υποψιν ημουν ειμαι και θα ειμαι οπαδος των benelli,κατασκευαστικα δεν παιζονται!!!:)
γραφεις ότι με τα τζεμινι εσφιξε η τουφεκια , συγκρινεις δηλαδή τσοκακι με πορτινγ και ελαχιστα στενοτερο στομιο με απλο τσοκακι χωρις πορτινγκ , αν θυμαμαι καλα από εμενα αγορασες τα τζεμινι , δεν το λεω από εγωισμο αλλα σαν γεγονός , δεν απαντησες όμως σωστα , με ποιο αλλο οπλο βενελλι εχει ιδια τουφεκια η σουπερσπορτ ??
 
δεν ξερω με σιγουρια αν η BENELLI USA εχει δικο της εργοστασιο στην αμερικα φιλε, αυτό που ομως σιγουρα ξερω είναι ότι τα οπλα που εχουν επανω τους χτυμενο το USA είναι πολύ ανωτερα σε ποιοτητα οπλα ......
Σαν να έρχεσαι στα λόγια μου.....σαν να έρχεσαι στα λόγια μου.....:)
Έχει γούστο αυτά που δεν περνάνε το face control των Αμερικάνων να καταλήγουν....στον τρίτο κόσμο....βλέπε Ελλάδα ;)
Και με μεγάλη.....έκπτωση .sarcastic.
 
δεν ξερω με σιγουρια αν η BENELLI USA εχει δικο της εργοστασιο στην αμερικα φιλε, αυτό που ομως σιγουρα ξερω είναι ότι τα οπλα που εχουν επανω τους χτυμενο το USA είναι πολύ ανωτερα σε ποιοτητα οπλα , και επισης με σιγουρια ξερω ότι η BENELLI USA είναι η εταιρια με τις πιο πολλες πωλήσεις αυτογεμων οπλων παγκοσμίως , όπως φυσικα και στην Ελλαδα ο Κυργιας κανει τις πιο πολλες πωλήσεις βασει επισημων στοιχειων
Από Ιταλία έρχονται Δημήτρη αυτό όμως που σωστά τονιζεις είναι να έχουν άλλες προδιαγραφές όπως τα αμάξια Hi lux στην Ευρώπη Tudra εδώ.
 
δεν ξερω με σιγουρια αν η BENELLI USA εχει δικο της εργοστασιο στην αμερικα φιλε, αυτό που ομως σιγουρα ξερω είναι ότι τα οπλα που εχουν επανω τους χτυμενο το USA είναι πολύ ανωτερα σε ποιοτητα οπλα , και επισης με σιγουρια ξερω ότι η BENELLI USA είναι η εταιρια με τις πιο πολλες πωλήσεις αυτογεμων οπλων παγκοσμίως , όπως φυσικα και στην Ελλαδα ο Κυργιας κανει τις πιο πολλες πωλήσεις βασει επισημων στοιχειων

Δημητρη μιλας για αυτα που γραφουν benelli usa corporation accokeek ή αυτο που λεω ειναι αλλο;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top