Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τελικα το οτι η κανουργια SBEIII ψηλοτουφεκαει τρελλα δεν ειναι παραμυθι. Το οπλο αρχιζει την ανακρουση πριν φυγει η στηλη σκαγιων απο την καννη και το φαινομενο ειναι εμφανεστερο με 3.5 ιν φυσιγγια. Το Customer Service της εταιρειας σφυριζει αδιαφορα για την ωρα.

Εδω μια εξηγηση που βρηκα σχετικα με αυτο, το προβλημα δεν φτειαχνεται ουτε στον καλυτερο κοντακα.
Κριμα γιατι το οπλο αυτο ηταν φτειαγμενο για μεγαλα πραγματα

http://randywakeman.com/TheDesignDefectoftheBenelliSuperBlackEagle3.htm
 
καλημερες για τους κατοχους benelli ετσι για να κανουμε και λιγο χαβαλε.......sarcastic..very funny..shoot.
noIXiEE.jpg
 
Τελικα το οτι η κανουργια SBEIII ψηλοτουφεκαει τρελλα δεν ειναι παραμυθι. Το οπλο αρχιζει την ανακρουση πριν φυγει η στηλη σκαγιων απο την καννη και το φαινομενο ειναι εμφανεστερο με 3.5 ιν φυσιγγια. Το Customer Service της εταιρειας σφυριζει αδιαφορα για την ωρα.

Εδω μια εξηγηση που βρηκα σχετικα με αυτο, το προβλημα δεν φτειαχνεται ουτε στον καλυτερο κοντακα.
Κριμα γιατι το οπλο αυτο ηταν φτειαγμενο για μεγαλα πραγματα

http://randywakeman.com/TheDesignDefectoftheBenelliSuperBlackEagle3.htm
Ναι φιλε.Μολλις το "ισιαξουν" θα τρεξω να το παρω.Τσαμπα πραμα λεμε!!!!!!!.big smile.
 
Το φιλαράκι μας και συνκηνυγος μας Κώστας σκέφτεται ή μάλλον καλύτερα το έχει αποφασίσει, να αγοράσει το benelli 828 black. Η κύρια χρήση του θα είναι για κυνήγι μπεκατσας, με φυσίγγια διασποράς και μάλλινα από 32 έως 34 γραμμάρια. Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Ήρθε, ήρθε.......RESPECT.
xCawR4e.jpg

lmHTLfK.jpg
 
Καλως το δεχτηκατε και να το χαρείτε με πολλές επιτυχιες.

Γιαννη θα στησεις περιφραξη για το χωράφι???.sarcastic..sarcastic..sarcastic.....καλοριζικο να το χαρεις
Ευχαριστώ παιδιά εκ μέρους του φίλου μου Κώστα.

Γιάννη αγόρασες το 828; .asking.
Όχι Γιώργο μου δυστηχως δεν είναι δικό μου, αν και όπως το είδα και το επωμισα πολλή θα το ήθελα........RESPECT.
Ψήνω τον Κώστα να έρθει σκοπευτήριο να το στρώσουμε λίγο.. ....drive car
Μέσα στην εβδομάδα θα ακολουθήσει φωτογράφησει του μωρού άσε που το χειμώνα όλο και κάποιο "κοκαλάκι" θα γλύψω και εγώ .sarcastic.
Πάντως με μια πρώτη ιδέα ξεχειλίζει η ποιότητα κατασκευής και η εργονομία του.
 
Παντως απο βιντεακια κ φώτο δείχνει πολυ ποιοτικό κατι που μας εχει συνηθίσει η Benelli.
Εχω όμως κάποιες απορίες.
Ποιο ειναι το βαρος της πεταλουδας μιας κ απο εκει ταυτόχρονα οπλίζει?
Ποσο αξιόπιστοι ειναι οι αυτόματοι εξωλκεις που ενεργοποιουνται με την διόγκωση του φυσιγγίου?
Επισεις η πλάκα του καθρέφτη δεν μου γεμισε το ματι
Ο χρόνος θα δείξει.
Καλοριζικο στον φιλο σου κ περιμενουμε εντυπωσεις ;)
 
το μονο αρνητικο οτι ειναι πολυ ελαφρυ. καλες κανες κι ελπιζω να εχει διορθωθει το προβλημα στις σκανδαλες. περι ορεξεως βεβαια κολοκυθοπιτα αλλα σ αυτα τα λεφτα προσωπικα θα πηγαινα αλλου
Ευριπίδη δεν το λες και ελαφρύ όταν ζυγίζει 2900 και υπάρχουν άλλα με εργκαλ ελαφρύτερα. Είναι με 66 εκ. κάνες, πολλή καλό ζυγισμα και ανεβαίνει στον ώμο ονειρικά. Το κοντάκι του έχει πολλή καλή εργονομία ενώ δέχεται μεγάλο εύρος ρυθμίσεων. Επίσης μου άρεσε πολλή και η ελαφρά υπερυψωμένη ριγα του και ότι δεν έχει πλαινες ρίγες σε όλο το μήκος των κανών.

Καλόριζικο στο φιλο σου γιανη το ςιχα δει σε μαγαζι
Θα συμφωνήσω με τον ευρι σε αυτα τα λεφτά και θα πήγαινα σε καπιο απο εκεινα με τα 3 βελάκια.sarcastic.
Παναγιώτη όντως δεν λες 828 οικονομικό αλλά και τα βελάκια είναι υπερτιμημένα πιστεύω.

Παντως απο βιντεακια κ φώτο δείχνει πολυ ποιοτικό κατι που μας εχει συνηθίσει η Benelli.
Εχω όμως κάποιες απορίες.
Ποιο ειναι το βαρος της πεταλουδας μιας κ απο εκει ταυτόχρονα οπλίζει?
Ποσο αξιόπιστοι ειναι οι αυτόματοι εξωλκεις που ενεργοποιουνται με την διόγκωση του φυσιγγίου?
Επισεις η πλάκα του καθρέφτη δεν μου γεμισε το ματι
Ο χρόνος θα δείξει.
Καλοριζικο στον φιλο σου κ περιμενουμε εντυπωσεις ;)
Το βάρος της πεταλούδας είναι μπορώ να σου πω πιο ελαφριά σε σχέση με άλλα δίκανα. Για το θέμα των εξολκεων δεν εχω άποψη ακόμα μιας και δεν το έχουμε τουφεκισει. Τώρα στο θέμα του καθρέφτη είναι κάτι πρωτοποριακό που δεν έχει καμία σχέση με τα άλλα δίκανα που ξέρουμε. Ο χρόνος με τη χρήση θα δείξει.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top