Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
όπως λέει κι ο Τόλης στο κυνήγι δεν προσφέρει κάτι,στο σκοπευτήριο στην practical φάση και με τα κόκκινα στολίδια που έχει συγκινεί κι αρέσει σε πολλούς
επίσης θα μπορούσε κάποιος που του αρέσει το κάτι διαφορετικό να το χρησιμοποιήσει στο κυνήγι αγριόχοιρου :)


είναι,με 2 λόγια,το νεο crio με την καταπληκτική εργονομία και ανώτερη ποιότητα της benelli
έχει και πολύ καλή κάννη όπως ακούγεται απ αυτούς που ήδη την έχουν :)
 
Μάριε ωραίο όπλο με όλα τα καλούδια για το άθλημα τις πρακτικής σκοποβολής,στο κυνήγι αυτό το όπλο μόνο για τον αγριοχοιρο θα είναι χρήσιμη ειδικά με τι σκοπευτική ρηγα που έχει τωρα για τα υπόλοιπα είναι στην κρίση του καθενός πόσο θα του είναι χρήσιμα
 
Καλημέρα.. Έχω μια benelli raffaello και ήθελα να ρωτήσω τι άλλη κάνη μπαίνει στο όπλο μου με δυνατότητα προσθήκης αποθήκης φυσιγγίων....
Οπιαδηποτε καννη απο benelli και breda η οπια ομως ειναι σκετη καννη και και δεν εχει ουρα το καπακι της βασης δλδ απο 121 και 123. Δεν δεχεται επισης απο μ1 μ2 και sbe 1 kai 2 αντιστοιχα. Οι ραφφαελλο δεν δεχονται μεγαλες αποθηκες. Μονο οι μ1 μ2 sbe 1,2 και η μ121
 
Οπιαδηποτε καννη απο benelli και breda η οπια ομως ειναι σκετη καννη και και δεν εχει ουρα το καπακι της βασης δλδ απο 121 και 123. Δεν δεχεται επισης απο μ1 μ2 και sbe 1 kai 2 αντιστοιχα. Οι ραφφαελλο δεν δεχονται μεγαλες αποθηκες. Μονο οι μ1 μ2 sbe 1,2 και η μ121
Ευχαριστώ πολύ Μάριε..
 
όχι φίλε μου οι κάννες είναι ίδιες με μόνη διαφορά τις κάννες με κρυογενή επεξεργασία
Ποτε δεν ειχα ακουσει τα καλυτερα για τα βλητικα τους αποτελεσματα αλλα και την ποιοτητα των καννων τους οχι καθεαυτη,αλλα υλικα και βλητικα ως κατι ιδιαιτερο.
" τραβαει μακρια,οσο βλεπει το ματι σου" κλπ ακουγα παντα που υποθετω πως οφηλετε στον αυλο τους και στα φυσιγγια που χρησιμοποιουν ανθρωποι που κατα κανονα χρησιμοποιουν τετοια οπλα ( πχ φερμα,μικρες γεμισιες κλπ) .
Η αληθεια ειναι πως εχω ακουσει για καποια μοντελα" δεν σκοτωνει στι κρυο,μετα τα 25 30 μετρα ψαχνεις κλπ" δεν ξερω που ισχυει και αν ναι που οφειλετε. Παντως κι αγω στη ζωη μου θα ηθελα ενα οπλο αδραειας με καννη 66 για καποια κυνηγια. Καποια ραφφαελλο .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top