Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
στην special lusso δεν κατεβαινει η παπια μεχρι κατω ρε γαμωτο και μαλλον θελει να την μεταποιησω αφαιρωντας υλικο εσωτερικα. αλλά λυπαμαι να χαλασω τα ξυλα. Αν υποθεσω οτι βρισκω αλλη παπια και την αλλάξω δεν θα εχω θεμα ελπίζω?
 
στην special lusso δεν κατεβαινει η παπια μεχρι κατω ρε γαμωτο και μαλλον θελει να την μεταποιησω αφαιρωντας υλικο εσωτερικα. αλλά λυπαμαι να χαλασω τα ξυλα. Αν υποθεσω οτι βρισκω αλλη παπια και την αλλάξω δεν θα εχω θεμα ελπίζω?
Σχεδον τεφιαζει απο ολες τις μπεν αλλα και μπρεντα αδρανειας απ οσο ξερω. Αν θες να κανεις κατι ας το κανει ξυλας ειδικος. Τι ακριβως θες να κανειε?
 
Στις πανω γωνιες που κανει το ξυλο στο σημειο που ερχεται κι ακουμπαει στο οπλο θελει λιγο φαγωμα εσωτερικα της ταξης του ενος χιλιοστου σε καθε μερια.
Βυρωνα,μπορεις να βαλεις καμια φωτο?
 
Στις πανω γωνιες που κανει το ξυλο στο σημειο που ερχεται κι ακουμπαει στο οπλο θελει λιγο φαγωμα εσωτερικα της ταξης του ενος χιλιοστου σε καθε μερια.
Βυρωνα η κανη κανει μια χαρα οπως σου ειπε και ο Μαριος! Εγω εβαλα μια κανη σχετικα καινουρια σε παλια benelli Centro και ειχα θεμα εκει που λες ,αλλα μην το σκεφτεσαι δεν ειναι τιποτα,εγω το εφαγα μονος μου το ξυλο.αλλα αν φοβασαι μην κανεις ζημια πηγαινε σε ενα ξυλουργο ειναι θεμα 10 λεπτων γι'αυτον.
 
Οι κανες benelli καποια στιγμη δεν ξερω ακριβως χρονολογια αλλα μετα το 2000 αλλαξαν και στην ουρα και στο σημειο που τελειωνει η ουρα και ξεκινα η κανη που εκει μπηκε ενα δακτυλιδι για ενισχυση.σε εκεινο το δακτυλιδι βρισκουν οι παπιες των παλιων benelli και θελουν ενα ελαφρο φαγωμα.πισω στην ουρα που αλλαξε και εκει και προστεθηκε ενα αυτι δεν υπαρχει κανενα θεμα ταιριαζει απολυτα.
 
Ευχαριστώ για τις απαντησεις
Εδω με την δικια της κανη
http://i.imgur.com/nxcCSLN.jpg
Εδώ με την νεα κανη
http://i.imgur.com/VGaHd3n.jpg

Πιο πολυ με προβληματιζει στο φαγωμα της παπιας μην έχει κενο οταν βαζω την αλλη κανη και μου την ραγισει σε κανενα πεσιμο.

@Γιαννης-Χανια : αν μπορείς ανεβασε μια φωτο την παπια να παρω πρεφα. Ευχαριστώ!
 
Last edited:
βρε Σπυρο εχεις κ καλο πελμα κ comfort κοντακι,,, και ΒΑΡΥ οπλο ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περιπτωση να κλωτσαει, εχω ριξει 10αδες χιλιαδες βολες με αρκετες χιλιαδες 38+ γρμ με το Vinci και ειναι πολυ πολυ πολυ ανεκτο.
Το θεμα ειναι στα μετρα φιλε μου. Φτιαξε το κοντακι σου σε ενα οπλουργο και θα μεταμορφωθει το οπλο
 
Αν το όπλο είναι στα μέτρα σου δεν κλωτσάει και το λέω αυτό ως πρώην κάτοχος καραμπίνας αερίων και τώρα κυνηγάω με μπενέλι.Σχεδόν καμία διαφορά.
Και εγώ με τη Μ2 με comfort δε νοιώθω κανένα λάκτισμα. Είναι όπως όταν ρίχνω με Urika που νοιώθω ότι ρίχνω με αεροβόλο, με φυσίγγι οποιασδήποτε γόμωσης. Βέβαια να σημειώσω ότι μέχρι στιγμής με τη Μ2 έριξα φυσίγγια μέχρι 32γρ...
 
Και εγω με την bellmonte εριξα φετος τον αυγουστο μεχρι 34 γρ στο κυνηγι και magnum μονοβολα σε δοκιμές. Τα 34 δεν με ενοχλησαν. Τα μονοβολα ναι τρανταζαν αρκετά.
Σαν την αδρανεια για μενα δεν εχει. Πυροβολιστε, ψεκαστε, σκουπιστε τελειωσατε
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top