Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ρε παιδιά τι ψάχνετε γιατί πρέπει μια εταιρία να υπερτερεί από άλλη όλα τα όπλα καλά είναι ο κάθε ενας από εμάς που το χειρίζεται κάνει τη διαφορά άλλοι βαριούνται το καθάρισμα,άλλοι λένε δεν σκοτώνουν,άλλοι ότι στα αδράνειας στα πολλά γραμμάρια παίρνεις τη μασέλα στο χέρι ότι οπλο και να πάρεις άμα το προσεχείς θα σε προσέχει.
Δε μιλαμε βέβαια για αστοχίες υλικού αυτά γίνονται σε όλα τα όπλα δεν μπορεί μια εταιρία που βγάζει χιλιάδες όπλα να είναι όλα σωστά.
Εκτός αυτού οτιδήποτε οπλο και να πάρεις για μένα ότι κάνει πάνω από 3000€ μη πω και λιγότερο δεν αξίζει εσείς τη θεωρείται ότι κάνει ένα οπλο να έχει τέτοια αξία τα υλικά η τό όνομα της εταιρίας και πως θέλει να το πλασάρει μη μου πείτε δηλαδή ότι το ατσάλι η ergal η ο μηχανισμός αξίζει τόσο να δεχθώ ότι έχουν καλύτερη ποιότητα ναι αλλά όχι ότι αυτή είναι και η πραγματική αξία τους που βγαίνουν σε εργοστάσια φασόν και το κόστος μειώνεται δραματικα.
Όλα αυτά άποψη μου πάντα.
 
.xm..pop.
Εντάξει βρε Ευριπίδη , ξέρω χρειάζονται πολλά περισσότερα για μια cosmi και σε ποιότητα αλλά και σε χρήματα.
Αλλά νομίζω έχεις βάλει πολυ ψιλά τον πήχη σε μια καραμπίνα παραγωγής και η cosmi ήταν η μόνη που περιγράφει κάτι υψηλό σε ποιότητα και custom
 
Κι όσο κι αν σας ακουστεί περίεργο πηγαίνετε σ ενα μαγαζί περιεργαστειτε μια καινουργια φαμπαρμ δείτε την ποιότητα μεσα και ποσο προσεγμένη ειναι και κανει 1100 ευρω.η οποια φαμπαρμ τα τελευταια χρονια έχει λύσει τα διαφορα προβληματα του παρελθόντος και η οποια εχει και άριστες κανες σε αποδοση.ποιος ο λογος λοιπον ν αμεβω στα 2 κατι για καραμπινα?
Εδώ θα συμφωνήσω έχεις απόλυτο δίκιο. Όταν πήρα την fabarm διαπίστωσα ότι πραγματι η ποιότητα κατασκευής και γενικά το φινίρισμα άξιζε και το τελευταίο από τα 1300 ευρώ που τότε την αγόρασα. Τα 2000 είναι πραγματι πολλά, κάποτε βέβαια τα είχα δωσε ι κι εγώ για μια benelli limited edition. Για να πω την αλήθεια ήταν κορυφή σε ξύλα και φινίρισμα αλλά δεν νομίζω να τα ξαναεδινα για καραμπίνα. Όμως καταλαβαίνω ότι σε κάποιους να μην αρέσει για κάποιους λόγους το δικανο και αφού το έχουν αποκλείσει σαν αγορά να θέλουν μια premium καραμπίνα που θα την κρατήσουν πολλά χρόνια. Τότε ίσως κι εγώ να έκανα το ίδιο. Αλλά παρότι δεν κυνηγάω υδρόβια μου αρέσει πολύ η extrema
 
Εδώ θα συμφωνήσω έχεις απόλυτο δίκιο. Όταν πήρα την fabarm διαπίστωσα ότι πραγματι η ποιότητα κατασκευής και γενικά το φινίρισμα άξιζε και το τελευταίο από τα 1300 ευρώ που τότε την αγόρασα. Τα 2000 είναι πραγματι πολλά, κάποτε βέβαια τα είχα δωσε ι κι εγώ για μια benelli limited edition. Για να πω την αλήθεια ήταν κορυφή σε ξύλα και φινίρισμα αλλά δεν νομίζω να τα ξαναεδινα για καραμπίνα. Όμως καταλαβαίνω ότι σε κάποιους να μην αρέσει για κάποιους λόγους το δικανο και αφού το έχουν αποκλείσει σαν αγορά να θέλουν μια premium καραμπίνα που θα την κρατήσουν πολλά χρόνια. Τότε ίσως κι εγώ να έκανα το ίδιο. Αλλά παρότι δεν κυνηγάω υδρόβια μου αρέσει πολύ η extrema
Α μπραβο.στο τελος ειπες τη σωστη κουβεντα.πατανε πολυ στο marketing και τ ονομα.σου λεει λοιπον υδρόβια αμερικανική αγορά super magnum παραλλαγής ολ αυτα και καλα εξειδικευση.πάρε κι ενα kick off πάρε και τα 2200 να χεις.βεβαια σου δινει απόδοση κανης παρα πολυ καλη.αλλα δεν τα κανει.βγάζει η μπενελι τη vinci στα 2000.ξαφνικα πάρε τη προσφορα των 900 ευρω.τι να λεμε τωρα
 
για πιο λογο επιδη θα θελει περισοτερη ωρα καθαρισμα η θα χασει αυτη τι γλυκια λειτουργια που εχει το κληστρο αδρανιας οπως μου ειπε καποιος?
Ακριβως γι αυτα τα 2 που ειπες συν οτι ολοι όταν λένε μπενελι εννοουν αδρανεια
 
Παιρνεις λοιπόν ενα μπενελλι με καλη μηχανη και του τραβας με ενα 90αρι εναν κωνο (οσο ενα ακριβο τσοκ) και βελτιωνεις την κατασταση.
Η παιρνεις με ενα 800αρι ενα ιμιτασιον και κανεις διευρυνση και κωνο και εχεις το απόλυτο, αξιόπιστο και φαρμακερο όπλο σε μια συνολικη τιμη περι τα 1200 ευρω.
Το φερνεις και πανω σου και ο χαρος βγηκε παγανια
 
Μετά απο ενα ταξιδάκι μεσα στην αττική σε 4 καταστήματα για μπουφάν, κατέληξα στον Καλκατζακο,όπου μόνο μπουφάν δεν κοίταξα...
Έπιασα και επωμισα την power bore.....τι υπέροχο όπλο, έπαθα πλάκα με το πως καθετε στον ώμο μου. Έχουν φτιάξει μια απίστευτη πιστολε λαβή η οποία εχω την εντύπωση οτι ειναι πιο λεπτή και στρογγυλεμενη με αποτέλεσμα το χέρι να κλειδώνει εκεί που θα ρην πιάσεις.Η πάπια δε, έχει τόσο όγκο και σχήμα οσο χρειάζεται να πάει απο μόνο του το χέρι να την πιάσεις πιο πολύ οριζόντια παρά κάθετα.
Έλεγα μετά το πέρας του κυνηγίου να πάρω ενα δικανο αλλά άκυρο, νομίζω βρήκα όπλο
.well done.
 
Την power bore την πηρε φιλος προπερσι 1800 με 61 καννη ωραιο τουφεκι κομψο με λεπτη γραμμη και πιασιμο αλλα αλλη μια κοινη benelli σαν τις αλλες εχει και την crio εγω κατοχος και benelli πηγα στην Α400 οπλο και το ειπα και σε κεινον να παρει κατι διαφορετικο αλλα αυτος ηθελε παλι benelli του λεω και γω παρτην να τις εχει ζευγαρι.sarcastic.
Αν επαιρνα ξανα benelli θα παιρνα με κλειστα ματια την Μ2 την3σφαιρη αλλο ζυγισμα ωραιο πιασιμο και σκοπευτικη γραμη με την υπερηψομενη ριγα εξαιρετικη γιαμενα και στα μισα λεφτα;)
 
Μέχρι να απαντήσει ο Γιούρι.......!
Μια τέτοια καραμπίνα πρέπει να έχει :
- Kick off
- Ημιδιευρημενο αυλό στα πρότυπα της Beretta ή της Browning (18,6 ή 18,7)
- Μακρύ κώνο συναρμογης.
- Εξαιρετικά τσοκ
Με λιγα λογια πρεπει να θεριζει απο τουφεκια και η συγγεκριμενη δεν το κανει
Προτημω να δοσο 1000 και αλλα 500 να τη κανω τουμπανο
 
Την power bore την πηρε φιλος προπερσι 1800 με 61 καννη ωραιο τουφεκι κομψο με λεπτη γραμμη και πιασιμο αλλα αλλη μια κοινη benelli σαν τις αλλες εχει και την crio εγω κατοχος και benelli πηγα στην Α400 οπλο και το ειπα και σε κεινον να παρει κατι διαφορετικο αλλα αυτος ηθελε παλι benelli του λεω και γω παρτην να τις εχει ζευγαρι.sarcastic.
Αν επαιρνα ξανα benelli θα παιρνα με κλειστα ματια την Μ2 την3σφαιρη αλλο ζυγισμα ωραιο πιασιμο και σκοπευτικη γραμη με την υπερηψομενη ριγα εξαιρετικη γιαμενα και στα μισα λεφτα;)
να του πεις να κανει έναν 15ποντο κωνο για βολες μετα τα 60 μετρα, Ειδικα για φασσες θα είναι ιδανικο οπλο,Θα ντουφεκαει από ραχη σε ραχη
 
Μέχρι να απαντήσει ο Γιούρι.......!
Μια τέτοια καραμπίνα πρέπει να έχει :
- Kick off
- Ημιδιευρημενο αυλό στα πρότυπα της Beretta ή της Browning (18,6 ή 18,7)
- Μακρύ κώνο συναρμογης.
- Εξαιρετικά τσοκ

Δηλαδη γιωργη μια Α400 περιπου.sarcastic..shoot.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top