Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ευριπίδη τι θεωρείς ότι πρέπει να έχει μια καραμπίνα για να αξίζει 2.000€
Αντικειμενική αξία 2000 ευρώ θεωρώ πως δεν μπορεί να έχει καμία κυνηγετική καραμπίνα.
Το Brand name αυξάνει τόσο την τιμή. Όπως κάποιος θέλει ντε και καλά iPhone σε κινητό και σκάει 7 κατοστάρικα, έτσι και για τις καραμπίνες...
 
Ευριπίδη τι θεωρείς ότι πρέπει να έχει μια καραμπίνα για να αξίζει 2.000€
Μέχρι να απαντήσει ο Γιούρι.......!
Μια τέτοια καραμπίνα πρέπει να έχει :
- Kick off
- Ημιδιευρημενο αυλό στα πρότυπα της Beretta ή της Browning (18,6 ή 18,7)
- Μακρύ κώνο συναρμογης.
- Εξαιρετικά τσοκ
 
Μέχρι να απαντήσει ο Γιούρι.......!
Μια τέτοια καραμπίνα πρέπει να έχει :
- Kick off
- Ημιδιευρημενο αυλό στα πρότυπα της Beretta ή της Browning (18,6 ή 18,7)
- Μακρύ κώνο συναρμογης.
- Εξαιρετικά τσοκ
Δεν είναι λίγο υποκειμενικά όλα αυτά ως προς την απόδοση;
 
Ευριπίδη τι θεωρείς ότι πρέπει να έχει μια καραμπίνα για να αξίζει 2.000€
Εγώ πιστεύω καλή ποιότητα κατασκευής, ωραία και πραγματικά ξύλα (όχι καπλαμάδες με φιλμ), ζύγισμα δίκαννου, να μην χαλάνε εύκολα και να φτιάχνονται το ίδιο εύκολα. Η benelli το έχουν αυτό και τους το αναγνωρίζω σε σχέση με άλλα όπλα.
 
Ευριπίδη τι θεωρείς ότι πρέπει να έχει μια καραμπίνα για να αξίζει 2.000€
Κατ αρχήν θα συμφωνησω με τον doc.καμμια καραμπινα εμποριου δεν αξίζει αυτα τα λεφτα.θα διαφωνησω ελαφρώς και με τον γιωργο τον altair.,ουτε το kick off και τα πλαστικα κάνουν αυτα τα λεφτα.αν θελεις λοιπον τη γνώμη μου για να τα πιασει αυτα τα λεφτα πρεπει να εχει καλο ατσάλι κι οχι εργκαλ άριστη έως τελεια γεωμετρια κανης τα τσοκ να συνεργάζονται άψογα μ αυτη τη γεωμετρια η αποδοση της κανης να ειναι αμετάβλητη στις καιρικές συνθηκες να εχει ξύλα τουλαχιστον grade 3 ή 4 και αν ειναι δυνατον ο κατασκευαστής να σου προσφέρει χωρις να ειναι υποχρεωτικό την δυνατότητα κατασκευής custom made κοντακιου ρυθιζομενη σκανδαλη κι επιλογη στο βαρος ελξης και φυσικά το ανάλογο design και απροβληματιστο συστημα λειτουργιας.εκει να πληρωσω και 3000.το να πληρωσω 2000 και να θελω άλλα 400-500 για να παρω αποδοση δεν το κανω.θα προτιμησω να δώσω 1300-1400 να παρω μια rem ή 700-800 να παρω μια 391 κι εχω λύσει το προβλημα αποδοση κανης και διατρηση
 
Μέχρι να απαντήσει ο Γιούρι.......!
Μια τέτοια καραμπίνα πρέπει να έχει :
- Kick off
- Ημιδιευρημενο αυλό στα πρότυπα της Beretta ή της Browning (18,6 ή 18,7)
- Μακρύ κώνο συναρμογης.
- Εξαιρετικά τσοκ
Έτσι είναι.

Ίσως αντί για κικοφ ένα πολύ καλό πέλμα gel πρωτοκλασάτο που να μην κολλάει.

Γιατί το κικοφ θεωρώ έχει αρκετό βάρος που χαλάει το ζύγισμα ειδικά σε ελαφριά όπλα.
 
Κατ αρχήν θα συμφωνησω με τον doc.καμμια καραμπινα εμποριου δεν αξίζει αυτα τα λεφτα.θα διαφωνησω ελαφρώς και με τον γιωργο τον altair.,ουτε το kick off και τα πλαστικα κάνουν αυτα τα λεφτα.αν θελεις λοιπον τη γνώμη μου για να τα πιασει αυτα τα λεφτα πρεπει να εχει καλο ατσάλι κι οχι εργκαλ άριστη έως τελεια γεωμετρια κανης τα τσοκ να συνεργάζονται άψογα μ αυτη τη γεωμετρια η αποδοση της κανης να ειναι αμετάβλητη στις καιρικές συνθηκες να εχει ξύλα τουλαχιστον grade 3 ή 4 και αν ειναι δυνατον ο κατασκευαστής να σου προσφέρει χωρις να ειναι υποχρεωτικό την δυνατότητα κατασκευής custom made κοντακιου ρυθιζομενη σκανδαλη κι επιλογη στο βαρος ελξης και φυσικά το ανάλογο design και απροβληματιστο συστημα λειτουργιας.εκει να πληρωσω και 3000.το να πληρωσω 2000 και να θελω άλλα 400-500 για να παρω αποδοση δεν το κανω.θα προτιμησω να δώσω 1300-1400 να παρω μια rem ή 700-800 να παρω μια 391 κι εχω λύσει το προβλημα αποδοση κανης και διατρηση
Το kick off τησ α400 είναι εξερετικο ευρι...αν το κυνηγισησ..μετα ολλα τα αλλα πελματα σου φαίνονται ψευτικα
 
Το kick off τησ α400 είναι εξερετικο ευρι...αν το κυνηγισησ..μετα ολλα τα αλλα πελματα σου φαίνονται ψευτικα
Δεν συζητάμε εδω για το kick off ηλια αλλα για το πως ενα αυτογεμες θα μπορούσε να πιασει τα 2000 ευρω ίσως και παραπανω.αν θέλετε ομως το συζητάμε στο ανάλογο topic γιατι και η μπερετα περα απ το kick off στο συστημα λειτουργιας της δεν εχει κανει κατι που να δικαιολογεί την τιμη της xtrema στα 2200 όταν μαλιστα εχει γινει μπερετογλου και πλαστικουρα
 
Κι όσο κι αν σας ακουστεί περίεργο πηγαίνετε σ ενα μαγαζί περιεργαστειτε μια καινουργια φαμπαρμ δείτε την ποιότητα μεσα και ποσο προσεγμένη ειναι και κανει 1100 ευρω.η οποια φαμπαρμ τα τελευταια χρονια έχει λύσει τα διαφορα προβληματα του παρελθόντος και η οποια εχει και άριστες κανες σε αποδοση.ποιος ο λογος λοιπον ν αμεβω στα 2 κατι για καραμπινα?
 
αν θελεις λοιπον τη γνώμη μου για να τα πιασει αυτα τα λεφτα πρεπει να εχει καλο ατσάλι κι οχι εργκαλ άριστη έως τελεια γεωμετρια κανης τα τσοκ να συνεργάζονται άψογα μ αυτη τη γεωμετρια η αποδοση της κανης να ειναι αμετάβλητη στις καιρικές συνθηκες να εχει ξύλα τουλαχιστον grade 3 ή 4 και αν ειναι δυνατον ο κατασκευαστής να σου προσφέρει χωρις να ειναι υποχρεωτικό την δυνατότητα κατασκευής custom made κοντακιου ρυθιζομενη σκανδαλη κι επιλογη στο βαρος ελξης και φυσικά το ανάλογο design και απροβληματιστο συστημα λειτουργιας.εκει να πληρωσω και 3000.

3.000 ;;;;;
Ευριπίδη περιγράφεις μια cosmi
 
να ρωτησω κατι μπορει να ειναι κ χαζομαρα αλλα τσπ η benelli γιατι δεν χρησειμοποιει το συστημα τις argo κ σε αλλα κυνηγετικα λειοκανα εκτος απο τα ρραβδωτα κ την Μ4?
Αν το κανει αυτο θα χασει πολυ κοσμο
 
για πιο λογο επιδη θα θελει περισοτερη ωρα καθαρισμα η θα χασει αυτη τι γλυκια λειτουργια που εχει το κληστρο αδρανιας οπως μου ειπε καποιος?
Ο Λουμίδης είναι παπαγάλος, δεν μπορεί να γίνει καρδερίνα .terror.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top