Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Την power bore την πηρε φιλος προπερσι 1800 με 61 καννη ωραιο τουφεκι κομψο με λεπτη γραμμη και πιασιμο αλλα αλλη μια κοινη benelli σαν τις αλλες εχει και την crio εγω κατοχος και benelli πηγα στην Α400 οπλο και το ειπα και σε κεινον να παρει κατι διαφορετικο αλλα αυτος ηθελε παλι benelli του λεω και γω παρτην να τις εχει ζευγαρι.sarcastic.
Αν επαιρνα ξανα benelli θα παιρνα με κλειστα ματια την Μ2 την3σφαιρη αλλο ζυγισμα ωραιο πιασιμο και σκοπευτικη γραμη με την υπερηψομενη ριγα εξαιρετικη γιαμενα και στα μισα λεφτα;)
εγω λεω μας εχουν βαλει στο τρυπακι και μας το περνανε 2300 ειναι πολλα για οπλο και μαλιστα αυτη την εποχη ειναι για γερα πορτοφολια αλλα τι εχει να ζηλεψει απο τη μ2 και απο την 1187 ας τους αγνωοισουμε λιγο και να μην παρουμε οπλα για κανα 3αρι χρονια θα δεις που θα πεσουν οι τιμες αυτη ειναι η γνωμη μου
 
Μέχρι να απαντήσει ο Γιούρι.......!
Μια τέτοια καραμπίνα πρέπει να έχει :
- Kick off
- Ημιδιευρημενο αυλό στα πρότυπα της Beretta ή της Browning (18,6 ή 18,7)
- Μακρύ κώνο συναρμογης.
- Εξαιρετικά τσοκ

Δεν είναι λίγο υποκειμενικά όλα αυτά ως προς την απόδοση;
Καθόλου υποκειμενικά. Πιο αντικειμενικα δεν γίνεται, όταν μιλάμε για ....ουσία.
Ξέρεις πόσοι έχουν πληρώσει δύο φορές τα όπλα τους για να κάνουν τις παραπάνω επεμβάσεις;
- Kick off: Από τότε που το γνώρισα, όλα τα κοντακια, ακόμα και τα custom made μου κακοφαινονται.
- Ημιδιευρημενος αυλός : Η χρυσή τομή της βλητικής υπεροχής σε αναλογία γκάμας φυσιγγίων.
- Μακρύς κώνος : Ουδεμία σύγκριση έχει αποφέρει μειονεκτηματα σε σχέση με έναν κοντό.
- Τσοκ : Η πεμπτουσία για να εξαργυρώσουμε όλα τα παραπάνω σε μια σωστή κατανομή.
Ξέχασα να αναφέρω και την δυνατότητα προσαρμογής στον εκάστοτε σωματοτυπο των μέτρων ενός αξιολογου κοντακίου και όχι ενός κοντακίου που θυμίζει παιδικά πιστολάκια.
Όλα αυτά μπορούν να ανεβάσουν την τιμή ενός αυτογεμούς. Τώρα αν είναι τα 16,17 ή 20 κατοστάρικα, αυτό μπορεί να το καθορίσουν τα ξύλα και τα φινιρίσματα.
 
Κι όσο κι αν σας ακουστεί περίεργο πηγαίνετε σ ενα μαγαζί περιεργαστειτε μια καινουργια φαμπαρμ δείτε την ποιότητα μεσα και ποσο προσεγμένη ειναι και κανει 1100 ευρω.η οποια φαμπαρμ τα τελευταια χρονια έχει λύσει τα διαφορα προβληματα του παρελθόντος και η οποια εχει και άριστες κανες σε αποδοση.ποιος ο λογος λοιπον ν αμεβω στα 2 κατι για καραμπινα?
Η φαμπαρμ έχει το πιο αυστηρό quality control όλων των ιταλικών αυτογεμών
 
Μέχρι να απαντήσει ο Γιούρι.......!
Μια τέτοια καραμπίνα πρέπει να έχει :
- Kick off
- Ημιδιευρημενο αυλό στα πρότυπα της Beretta ή της Browning (18,6 ή 18,7)
- Μακρύ κώνο συναρμογης.
- Εξαιρετικά τσοκ
Αυτά που θα έκανες δλδ αν την επερνες και θα εσκαγες αλλά 500 ευρωπαϊκά. .sarcastic.
 
Παιρνεις λοιπόν ενα μπενελλι με καλη μηχανη και του τραβας με ενα 90αρι εναν κωνο (οσο ενα ακριβο τσοκ) και βελτιωνεις την κατασταση.
Η παιρνεις με ενα 800αρι ενα ιμιτασιον και κανεις διευρυνση και κωνο και εχεις το απόλυτο, αξιόπιστο και φαρμακερο όπλο σε μια συνολικη τιμη περι τα 1200 ευρω.
Το φερνεις και πανω σου και ο χαρος βγηκε παγανια
.cool..cool.
 
Γι αυτο λεω ρε σπυρο οτι τα 2 και τα 2300 δεν δικαιολογούνται σε καμμια καραμπινα.ουτε στη rem τη sporting ουτε στη supersport ουτε πουθενα.
Μαζι σου.....Σε καμία εταιρία απ αυτές που ειναι στο προσκηνίο της αγοράς ,δεν δικαιολογεί τα χρήματα που ζητάει για ενα αυτογεμες, και οχι μονο αλλα και κάποιον δικανων.
Και η ποιο τρανταχτή απόδειξη ειναι η αναφορά σου στην vinci
Εγω έκρινα την power bore με την όλη εικόνα των τιμών που παίζουν στην αγορά σε ανάλογα όπλα.

Αδράνεια fore ever :D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top