Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
κι εσυ γιωργο και σ ευχαριστω παρα πολυ και μια και το εφερε η κουβεντα κι επειδη γενικα εισαι ψαγμενος δεν ξερω βεβαια αν ειναι το καταλληλο topic θα ηθελα πολυ να μαθω τη γνωμη σου για τους στενους αυλους.ξερω πολυ καλα οτι δεν εχει το πλεονεκτημα μιας κανης optima η μιας rem αλλα πραγματικα η αποψη σου μ ενδιαφερει παρα πολυ
Γενικά και για να μην κουράσω, η γνώμη μου είναι ότι οι διευρυμένοι αυλοί της εποχής μας, υπερισχύουν των στενών. Είναι μεγάλη όμως κουβέντα, γιατί, πως, που, κτλ και ποιο πολύ θα αναμασήσουμε χιλιοειπωμένα λόγια που θα κουράσουν. Αυτό που θα σου πω εγώ, αφού είχες το μεράκι και μέτρησες τον αυλό, μην βάλεις σε αυτό το όπλο φυσίγγι πάνω από 35 γρ. Επειδή θα ακούσεις πολλά, βάλτο απλά κάπου στην άκρη του μυαλού σου και μέσα από τα χρόνια και τις δοκιμές στους κυνηγότοπους, θυμήσου και την κουβέντα αυτή. Ακόμα και στην φάσσα και στον λαγό, βάλε ένα καλό και αναγνωρισμένο φυσίγγι 33γρ και θα με θυμηθείς.
 
Καλοριζικο και παντα ζεστες κανες. Υγεια να εχεις να χαρεις την benellαρα σου.
Αλλωστε ειναι γνωστο η benelli μονο χαρες δινει στους κατοχους της.
Για τον αυλο μην σε απασχολει ο 18.3 με λιγα γρ και ψιλα σκαγια ειναι αποτελεσματικοτατος.
Εγω στην beccaccias που τον δουλευω ετσι ειμαι υπερ-ικανοποιημενος.
 
Καλοριζικη Ευριπιδη και καλα κυνηγια να εχεις!!αφου πηρες benelli μονο καλα θα βλεπεις,εξαιρετικη η επιλογη σου!!!
 
Γενικά και για να μην κουράσω, η γνώμη μου είναι ότι οι διευρυμένοι αυλοί της εποχής μας, υπερισχύουν των στενών. Είναι μεγάλη όμως κουβέντα, γιατί, πως, που, κτλ και ποιο πολύ θα αναμασήσουμε χιλιοειπωμένα λόγια που θα κουράσουν. Αυτό που θα σου πω εγώ, αφού είχες το μεράκι και μέτρησες τον αυλό, μην βάλεις σε αυτό το όπλο φυσίγγι πάνω από 35 γρ. Επειδή θα ακούσεις πολλά, βάλτο απλά κάπου στην άκρη του μυαλού σου και μέσα από τα χρόνια και τις δοκιμές στους κυνηγότοπους, θυμήσου και την κουβέντα αυτή. Ακόμα και στην φάσσα και στον λαγό, βάλε ένα καλό και αναγνωρισμένο φυσίγγι 33γρ και θα με θυμηθείς.
Γιώργο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.στη φασσα ειδικα τις επιλογές μου τις έχω κανει.σε ήπιο καιρό Nobel speed 34 γρ. και σσ κακό rem.express long range.
 
Καλοριζικο Ευριπιδη και καλές τουφεκιες!!.shake hands..well done.
Η αλήθεια είναι ότι μετά από ρεμ,μπερεττα,Μπαικαλ χρειαζόταν και μια μπενελι!!:)
Και αν δεν κάνω λάθος ειναι το πρώτο σου όπλο με συνθετικά μερη?
 
κυριοι καλησπερα.μολις γυρισα απο το μαγαζι με το καινουργιο μου αποκτημα που απο σημερα στολιζει τον οπλοβαστο μου.benelli m2 synthetic tl.ξεκιναω με τα θετικα της πρωτης ματιας.πολυ καλη ποιοτητα των πλαστικων του οπλου.τζογος στην παπια δεν υπαρχει παρα τα λεγομενα αρκετων.φοβερη αισθηση λαβης στο πιστολε που κουμπωνει παρα πολυ ωραια στον ωμο και φερνει τη σκοπευτικη γραμμη εκει που πρεπει στο ματι χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια.το οπλο παροτι με μεγαλη αποθηκη δεν δινει την αισθηση του μπροστοβαρου.ισα ισα που το ζυγισμα του ειναι απιστευτο.η σκοπευτικη γραμμη παρα πολυ καλη και η υπερυψωμενη ριγα βοηθαει απιστευτα σ αυτο.ερχεται με 5 crio τσοκ κυλινδρο ,βελτιωμενο κυλινδρο,μισο,βελτιωμενο μισο και φουλ.ο αυλος μετρηθηκε σε οπλουργο 18,3 για την ακριβεια 18,26.τωρα το μονο αρνητικο που βρηκα ειναι οτι η αποθηκη ειναι κολημενη στην βαση και για να ξεβιδωσει για να καθαριστει τουλαχιστον την πρωτη φορα πρεπει το οπλο να παει σε οπλουργο γιατι εγω δεν το διακινδυνευω να κανω καμμια ζημια.αυτα σαν πρωτη εντυπωση.την κυριακη καιρου επιτρεποντος θα της πιω το αιμα στο σκοπευτηριο.φωτογραφιες θα μπουν μολις μπορεσω.ελπιζω κι ευχομαι η αγορα της να με δικαιωσει.συγγνωμη ξεχασα ν αναφερω οτι το βαρος της ειναι περιπου 3250-3300 με 66π.κανη
Καλοριζικο Ευριπιδη, να'σαι γερός να το χαρείς. Περιμένουμε εντυπώσεις από την πρώτη δοκιμή.
*Και ξέρεις εεεεε, ρώτα που είναι μικρή χρειάζεται στοργή και προδερμ, σήμερα το βράδυ αγκαλιτσα στη μέση στο κρεβάτι......love..sarcastic. και αν δε βολευεται η συζηγος.....υπάρχει και ο καναπές ( για τη σύζηγο).....vah..sarcastic.
 
Last edited:
κυριοι καλησπερα.μολις γυρισα απο το μαγαζι με το καινουργιο μου αποκτημα που απο σημερα στολιζει τον οπλοβαστο μου.benelli m2 synthetic tl.ξεκιναω με τα θετικα της πρωτης ματιας.πολυ καλη ποιοτητα των πλαστικων του οπλου.τζογος στην παπια δεν υπαρχει παρα τα λεγομενα αρκετων.φοβερη αισθηση λαβης στο πιστολε που κουμπωνει παρα πολυ ωραια στον ωμο και φερνει τη σκοπευτικη γραμμη εκει που πρεπει στο ματι χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια.το οπλο παροτι με μεγαλη αποθηκη δεν δινει την αισθηση του μπροστοβαρου.ισα ισα που το ζυγισμα του ειναι απιστευτο.η σκοπευτικη γραμμη παρα πολυ καλη και η υπερυψωμενη ριγα βοηθαει απιστευτα σ αυτο.ερχεται με 5 crio τσοκ κυλινδρο ,βελτιωμενο κυλινδρο,μισο,βελτιωμενο μισο και φουλ.ο αυλος μετρηθηκε σε οπλουργο 18,3 για την ακριβεια 18,26.τωρα το μονο αρνητικο που βρηκα ειναι οτι η αποθηκη ειναι κολημενη στην βαση και για να ξεβιδωσει για να καθαριστει τουλαχιστον την πρωτη φορα πρεπει το οπλο να παει σε οπλουργο γιατι εγω δεν το διακινδυνευω να κανω καμμια ζημια.αυτα σαν πρωτη εντυπωση.την κυριακη καιρου επιτρεποντος θα της πιω το αιμα στο σκοπευτηριο.φωτογραφιες θα μπουν μολις μπορεσω.ελπιζω κι ευχομαι η αγορα της να με δικαιωσει.συγγνωμη ξεχασα ν αναφερω οτι το βαρος της ειναι περιπου 3250-3300 με 66π.κανη
Καλορίζικο να είναι το καινούργιο σου εργαλείο και καλοτουφεκο!
 
Καλοριζικο Ευριπιδη και καλές τουφεκιες!!.shake hands..well done.
Η αλήθεια είναι ότι μετά από ρεμ,μπερεττα,Μπαικαλ χρειαζόταν και μια μπενελι!!:)
Και αν δεν κάνω λάθος ειναι το πρώτο σου όπλο με συνθετικά μερη?
οχι τασο ειχα αλλες 2 αλλα οχι με τετοια ποιοτητα στα πλαστικα
 
καλημερα.ιδου τα αποκαλυπτηρια
cc97jDC.jpg

F444UbI.jpg

Y3E1rd5.jpg

Ec2xoJ7.jpg

vqFlJdt.jpg

3VQKLdo.jpg

2J4pYNl.jpg

GyCA7Pv.jpg
 
καλοριζικο το strlet Ευριπίδη σκυλια είναι.sarcastic.
πανέμορφη είναι να την χαρείς μεχρι να λιώσει, και πάλι καλοριζικο το εργαλείο
 
Καλημερα,
οι γειτονες που θα σε ειδαν πρωι πρωι να φωτογραφιζεις την καννη τι θα σκεφτονταν αραγε!!!!
Ειδα οτι πηρες το απλο το κοντακι, το κομφορτ δεν σου αρεσε;
 
Καλορίζικο και πάλι Ευριπίδη, καλοτουφεκο να είναι και σου εύχομαι να το ευχαριστηθείς περισσότερο από όλα τα όπλα σου!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top