Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημερα,
οι γειτονες που θα σε ειδαν πρωι πρωι να φωτογραφιζεις την καννη τι θα σκεφτονταν αραγε!!!!
Ειδα οτι πηρες το απλο το κοντακι, το κομφορτ δεν σου αρεσε;
Αυτή υπήρχε στοκ στο μαγαζί και μια και την πήρα με διακανονισμό δεν ειχαμε δυνατότητα άλλης παραγγελίας.αμα θέλω comfort αργότερα θα παραγγειλω
 
Ευριπιδη καλοριζικη και παντα ζεστες κανες.
Περιμενουμε τις πρωτες εντυπωσεις απο το σκοπευτηριο..hunter.1.hunter.1.hunter.1
 
Ευριπιδη καλοριζικο το work-horse φιλε... Η σκοπευτικη γραμμη κ η εργονομια αυτου του οπλου ειναι μοναδικη κ ειναι πολυ δυσκολο να με αφησει να παω σε αλλο οπλο... Ειμαι σιγουρος οτι θα το ευχαριστηθεις... Καλες κ πολλες τουφεκιες... Σε αυτο το οπλο να δεις πως ταιριαζει η ΜΒ32 στα 34 να αρχισεις να την φιλας... .love.
 
Μεγιές και καλές τουφεκιές! Από τα τέλη του περασμένου Δεκέμβρη που την αγόρασα που ανέβασε την ψυχολογία κατακόρυφα! Πολύ όμορφο όπλο, εξαιρετικές τουφεκιές και πολύ απλό. Δύσκολα θα το άλλαζα με κάτι άλλο.
 
Πανο κ Ευρυπιδη να τα χαιρεστε παιδες.
Καλοριζικα κ γουρικα να ναι να τα χαρειτε πολυ κ σε πετυχεμενα κυνηγια.
Για τον αυλο 18,3 στα δικανα τουλάχιστον εδω κ κυριως τα μπερεττα κυριαρχουσε για πολλα χρονια.
Οι κατοχοι τους πολοι ευχαριστημενοι απ τα σκοτωματα τους
Λενε οτι σε βαρετα φυσίγγια νιωθεις το λακτισμα αλλα εσεις μιλατε για καραμπινες οποταν μου φαινετε παραξενο να χετε προβλημα σε φυσιγγια μεχρι 36 γρ.
Εγω βρισκω πιο ''κυνηγετικους'' τους αυλους από 18,4 μεχρι 18,6.
Ομως αυτο που θεωρω οτι μετρα ειναι κοντακι στα μετρα σου συγκεντρωση στο στοχο κ αυτοπεποιθηση στην βολη.
Με αυτα δεν νομιζω οτι νιωθεις λακτισμα αφου η απορροφηση σου στην βολη δεν σε αφηνει να εστιασεις στο κλωτσημα.
Με 'γεια τα οπλα λοιπον κ σας ευχομαι στην πρωτη επαφη στο βουνο να σαε βγει ενας λαγος 4 κιλα με τ αντερα κ να τον βαλετε κάτω.
Οχι τιποτε αλλο να τους κανετε εγκαινια με τα συκωτακια.well done.
 
Μητσο εδω που τα λεμε κατι ξυλόσομπες με optima κανάκια,τα 18,6 ξερεις γα...ουν και δέρνουν...
ειμαστε μακρια να βρισκόμαστε από κοντα να μου το εδειχνες αυτό που γραφεις φιλε να δουμε αν ισχυει η όχι
 
Καλοντουφεκο με αφθονα κυνηγια. Παντως αν η m2 εχει την αξιοποιστεια και τις ντουφεκιες της m1 τοτε σιγουρα θα δεις καταπληκτικες ντουφεκιες. Το λεω γιατι την m1 την εχει ο ξαδερφος μου και εχω προσωπικη πειρα γιατι το οπλο το εχει 16 χρονια. Παντα στις φασσες οπως και εγω χρησιμοποιουσαμε τα bitourbo αλλα εγω απο προπερσι ριχνω με τα μπλε του καραμανιδη τα οποια τα θεωρω πλεον ισαξια. Δοκιμασε και τα neo velox σε τρυγονια κανουν παπαδες.......Παντως η υπερηψωμενη ριγα ειναι μεγαλο ατου στο οπλο αυτο.
 
λαμπρο αυτο με την αποθηκη φιλε ειναι οντως θεμα.οπως εγραψα ειναι κολημενη μαλλον με φλατζοκολα και ενω ξεβιδωνει πρεπει να την ξεβιδωσει οπλουργος με ειδικο εργαλαειο για να μην δημιουργηθει ζημια στο οπλο.ειναι το μονο αρνητικο που βρισκω μεχρι τωρα
 
κυριοι καλησπερα.μολις γυρισα απο το μαγαζι με το καινουργιο μου αποκτημα που απο σημερα στολιζει τον οπλοβαστο μου.benelli m2 synthetic tl.ξεκιναω με τα θετικα της πρωτης ματιας.πολυ καλη ποιοτητα των πλαστικων του οπλου.τζογος στην παπια δεν υπαρχει παρα τα λεγομενα αρκετων.φοβερη αισθηση λαβης στο πιστολε που κουμπωνει παρα πολυ ωραια στον ωμο και φερνει τη σκοπευτικη γραμμη εκει που πρεπει στο ματι χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια.το οπλο παροτι με μεγαλη αποθηκη δεν δινει την αισθηση του μπροστοβαρου.ισα ισα που το ζυγισμα του ειναι απιστευτο.η σκοπευτικη γραμμη παρα πολυ καλη και η υπερυψωμενη ριγα βοηθαει απιστευτα σ αυτο.ερχεται με 5 crio τσοκ κυλινδρο ,βελτιωμενο κυλινδρο,μισο,βελτιωμενο μισο και φουλ.ο αυλος μετρηθηκε σε οπλουργο 18,3 για την ακριβεια 18,26.τωρα το μονο αρνητικο που βρηκα ειναι οτι η αποθηκη ειναι κολημενη στην βαση και για να ξεβιδωσει για να καθαριστει τουλαχιστον την πρωτη φορα πρεπει το οπλο να παει σε οπλουργο γιατι εγω δεν το διακινδυνευω να κανω καμμια ζημια.αυτα σαν πρωτη εντυπωση.την κυριακη καιρου επιτρεποντος θα της πιω το αιμα στο σκοπευτηριο.φωτογραφιες θα μπουν μολις μπορεσω.ελπιζω κι ευχομαι η αγορα της να με δικαιωσει.συγγνωμη ξεχασα ν αναφερω οτι το βαρος της ειναι περιπου 3250-3300 με 66π.κανη
Ευριπίδη τώρα το είδα το μνμ.
Καλορίζικο και καλοντούφεκο φίλε! Εύχομαι να το φχαριστηθείς όσο δε παίρνει!
Για δικαννάκι σε περίμενα με καραμπίνα μου βγήκες....sarcastic.
 
κυριοι καλησπερα.μολις γυρισα απο το μαγαζι με το καινουργιο μου αποκτημα που απο σημερα στολιζει τον οπλοβαστο μου.benelli m2 synthetic tl.ξεκιναω με τα θετικα της πρωτης ματιας.πολυ καλη ποιοτητα των πλαστικων του οπλου.τζογος στην παπια δεν υπαρχει παρα τα λεγομενα αρκετων.φοβερη αισθηση λαβης στο πιστολε που κουμπωνει παρα πολυ ωραια στον ωμο και φερνει τη σκοπευτικη γραμμη εκει που πρεπει στο ματι χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια.το οπλο παροτι με μεγαλη αποθηκη δεν δινει την αισθηση του μπροστοβαρου.ισα ισα που το ζυγισμα του ειναι απιστευτο.η σκοπευτικη γραμμη παρα πολυ καλη και η υπερυψωμενη ριγα βοηθαει απιστευτα σ αυτο.ερχεται με 5 crio τσοκ κυλινδρο ,βελτιωμενο κυλινδρο,μισο,βελτιωμενο μισο και φουλ.ο αυλος μετρηθηκε σε οπλουργο 18,3 για την ακριβεια 18,26.τωρα το μονο αρνητικο που βρηκα ειναι οτι η αποθηκη ειναι κολημενη στην βαση και για να ξεβιδωσει για να καθαριστει τουλαχιστον την πρωτη φορα πρεπει το οπλο να παει σε οπλουργο γιατι εγω δεν το διακινδυνευω να κανω καμμια ζημια.αυτα σαν πρωτη εντυπωση.την κυριακη καιρου επιτρεποντος θα της πιω το αιμα στο σκοπευτηριο.φωτογραφιες θα μπουν μολις μπορεσω.ελπιζω κι ευχομαι η αγορα της να με δικαιωσει.συγγνωμη ξεχασα ν αναφερω οτι το βαρος της ειναι περιπου 3250-3300 με 66π.κανη

Ευριπίδη το 'πες και το ΄κανες! :) Καλορίζικο φίλε με πολλές τουφεκιές σε πολλά και όμορφα κυνήγια! Να το ευχαριστηθείς! .well done.
 
καλησπερα κυριοι.πρωι πρωι σημερα λοιπον στο σκοπευτηριο για να δοκιμασω στον πινακα τη μπενελα και αργοτερα να ριξω καμμια πουλα.φωτογραφιες θα δειτε παρακατω απο τις οποιες εβγαλα συμπερασμα οτι για τα κυνηγια που κανω και τις αποστασεις που ριχνω δεν μου χρειαζεται καποιο αλλο τσοκ.ας ξεκινησω ομως λιγο αναποδα.πρωτη πουλα χωρις να εχω ξαναπιασει καποιο αλλο μοντελο μπενελι στα χερια μου 20 πιατακια.συμπερασμα.αριστη σκοπευτικη γραμμη φοβερη αισθηση του swing και πολυ ευκολο γενικα οπλο.λιγο πιο εντονη αισθηση της ανακρουσης και λιγο πιο εντονη αναπηδηση της κανης στην 2η τουφεκια πραγμα το οποιο νομιζω οτι μετα απο 3 πουλες το συνηθισα.την 2η πουλα την εριξε ο γιος ο οποιος ειχε 2 χρονια να ερθει σκοπευτηριο και με οπλο που δεν ειχε ξαναπιασει εκανε 17 πιατακια.2η πουλα δικια μου 18 πιατα και 3η ξαναγυρισα στα 20.το οπλο δεν παρουσιασε κανενα προβλημα και τα φυσιγγια που χρησ.ηταν lambro mezzo 9 1/2 28 gr.lambro sporting 28 gr. και lambro tordo 30 gr.το μονο που εχω να πω ειναι οτι το οπλο μου ειναι απιστευτα φιλικο λες και το ειχα χρονια.παμε τωρα στις δοκιμες.το φυσιγγι που εριξα ηταν ευρωμικτης 8-9 στα 3ο μ.με τσοκ 4 μαμα (1η φωτογραφια) και παλι ευρωμικτης τσοκ 3 μαμα στα 35 μετρα (2η φωτογραφια).ωρα δοκιμης 8.15 και 8.25 με 15 βαθμους περιπου.εγω δεν νομιζω οτι για την ωρα χρειαζομαι αλλο τσοκ.εσεις τι λετε?
3LYKCU3.jpg

agk2pt1.jpg
 
Μια χαρα ειναι το οπλο σου Ευριπιδη, να το χαρεις... Ωστοσο θα τολμησω να σου πω οτι κ με ενα αλλο τσοκ θα παρεις ακομα καλυτερα αποτελεσματα... Το βλεπεις στην πορεια... ;)
 
Μια χαρα ειναι το οπλο σου Ευριπιδη, να το χαρεις... Ωστοσο θα τολμησω να σου πω οτι κ με ενα αλλο τσοκ θα παρεις ακομα καλυτερα αποτελεσματα... Το βλεπεις στην πορεια... ;)
αρη ειμαι ανοιχτος σε προτασεις και ειδικα απο σενα που την εχεις τοσο καιρο.τι τσοκ προτεινεις τωρα που ειμαι ζεστος.LM,IM,MOD η καποιο αλλο.εγω ποιο πολυ αν επαιρνα θα επαιρνα LM
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top