Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Συμπληρώνω ... όχι μόνο για το βίδωμα με το χέρι αλλά και γιατί είναι πιο όμορφα μερικά 🤣 👍
Αφού κάνεις δοκιμές να τραβάς φωτογραφίες ... θα σου χρησιμεύσουν σε μετέπειτα συγκρίσεις.
Οταν τα λεω εγω! Χαχαχα
 
Συμπληρώνω ... όχι μόνο για το βίδωμα με το χέρι αλλά και γιατί είναι πιο όμορφα μερικά 🤣 👍
Αφού κάνεις δοκιμές να τραβάς φωτογραφίες ... θα σου χρησιμεύσουν σε μετέπειτα συγκρίσεις.
Όπως αυτή; 50 μέτρα, 32 γραμμάρια νο 7, εργοστασιακό 3* και Gemini 3*, και τα δύο σύσφιξη 5,5/10, μετρημένα με παχύμετρο. Έλα Βασίλη, άσε την καραμέλα... Και η πλάκα είναι ότι το συγκεκριμένο 3αρι μαμά είναι πραγματικά καλό σε σχέση με άλλα εργοστασιακά σε άλλα όπλα.
 

Attachments

  • IMG_20221114_214001.jpg
    IMG_20221114_214001.jpg
    299,1 KB · Προβολές: 85
  • IMG_20221114_214024.jpg
    IMG_20221114_214024.jpg
    257,2 KB · Προβολές: 85
Όπως αυτή; 50 μέτρα, 32 γραμμάρια νο 7, εργοστασιακό 3* και Gemini 3*, και τα δύο σύσφιξη 5,5/10, μετρημένα με παχύμετρο. Έλα Βασίλη, άσε την καραμέλα... Και η πλάκα είναι ότι το συγκεκριμένο 3αρι μαμά είναι πραγματικά καλό σε σχέση με άλλα εργοστασιακά σε άλλα όπλα.
λεωνιδα optima plus τιτανιο?
 
Όπως αυτή; 50 μέτρα, 32 γραμμάρια νο 7, εργοστασιακό 3* και Gemini 3*, και τα δύο σύσφιξη 5,5/10, μετρημένα με παχύμετρο. Έλα Βασίλη, άσε την καραμέλα... Και η πλάκα είναι ότι το συγκεκριμένο 3αρι μαμά είναι πραγματικά καλό σε σχέση με άλλα εργοστασιακά σε άλλα όπλα.
Τι σας έχει πιάσει όλους με τα 50μ ?

Μαμά (1mm) και Briley F (0.9mm) 36.5m, 36gr #6
1668458646541.png

Βάλε την επόμενη ... να ακολουθήσω και εγώ.
 
Τι σας έχει πιάσει όλους με τα 50μ ?

Μαμά (1mm) και Briley F (0.9mm) 36.5m, 36gr #6
View attachment 60164

Βάλε την επόμενη ... να ακολουθήσω και εγώ.
Στα 36,5 μέτρα δεν βλέπεις διάφορες ρε φίλε... Ούτε από τα τσοκ ούτε από τα φυσίγγια. Όταν μεγαλώσει η απόσταση ξεβρακωνονται όλα.
 
Στα 36,5 μέτρα δεν βλέπεις διάφορες ρε φίλε... Ούτε από τα τσοκ ούτε από τα φυσίγγια. Όταν μεγαλώσει η απόσταση ξεβρακωνονται όλα
Άρα συμφωνείς ότι όλα τα τσοκ στα 36,5μ με την ίδια σύσφιξη δεν έχουν σοβαρές διαφορές.
 
Άρα συμφωνείς ότι όλα τα τσοκ στα 36,5μ με την ίδια σύσφιξη δεν έχουν σοβαρές διαφορές.
ΟΚ, ας πούμε ότι συμφωνώ. Όπως και τα περισσότερα φυσίγγια και τα περισσότερα όπλα. Γι'αυτό και οι "περισσότεροι" κυνηγοί δεν χρειάζεται να πονοκεφαλιαζουν γι'αυτά. Αλλά είναι και κάποιοι που τους τρώει ο μπιθας του για το κάτι παραπάνω ρε φίλε.
 
Άμα ήξερα ότι θα τουφεκαω μέχρι τα 35 μέτρα θα έβαζα ένα μαμά 3* ή ένα καλό after market 4* και δεν θα ξαναασχολιομουν.
ok, αν το mod ξεβρακώνεται στα 50m το full που ξεβρακώνεται ?
Σε ρωτάω για να ξέρω που να δοκιμάζω το full.
 
ok, αν το mod ξεβρακώνεται στα 50m το full που ξεβρακώνεται ?
Σε ρωτάω για να ξέρω που να δοκιμάζω το full.
Το full αν είναι να κάνει μία διαφορά, κάπου εκεί θα την κάνει, στα 45 με 50 και ειδικά στα κέντρα του. Ξέρεις πολύ καλά ότι κάτω από αυτά άλλα τσοκ βγάζουν περισσότερο νόημα και πάνω από αυτά όλα πάνω κάτω τα ίδια κάνουν.
 
Το full αν είναι να κάνει μία διαφορά, κάπου εκεί θα την κάνει, στα 45 με 50 και ειδικά στα κέντρα του. Ξέρεις πολύ καλά ότι κάτω από αυτά άλλα τσοκ βγάζουν περισσότερο νόημα και πάνω από αυτά όλα πάνω κάτω τα ίδια κάνουν.
Θα με βάλεις να μετρήσω σκάγια πάλι αλλά δεν πειράζει, θα φροντίσω να είναι λίγα.
Στα 60μ full μαμά και Gemini full.
1mm vs 1.1mm σύσφιξη
Rem XLR #4
Μπορεί να την κάνω αύριο.
Έχω αγωνία να δω αν θα βρω σκάγι στον πίνακα 🤣
 
Θα με βάλεις να μετρήσω σκάγια πάλι αλλά δεν πειράζει, θα φροντίσω να είναι λίγα.
Στα 60μ full μαμά και Gemini full.
1mm vs 1.1mm σύσφιξη
Rem XLR #4
Μπορεί να την κάνω αύριο.
Έχω αγωνία να δω αν θα βρω σκάγι στον πίνακα 🤣
Με τι οπλο θα ριξεις στα 60μ, πηρες v3????
 
Θα με βάλεις να μετρήσω σκάγια πάλι αλλά δεν πειράζει, θα φροντίσω να είναι λίγα.
Στα 60μ full μαμά και Gemini full.
1mm vs 1.1mm σύσφιξη
Rem XLR #4
Μπορεί να την κάνω αύριο.
Έχω αγωνία να δω αν θα βρω σκάγι στον πίνακα 🤣
Κάπου έχω μία δοκιμή στα 60 μέτρα με σκοπευτικά 7½αρια. Ένα με 5% αντιμόνιο και ένα Gamebore με "diamond shot". Εκεί να δεις διαφορές!
 
Την βρήκα σε παλαιότερο κινητό αλλά για κάποιον λόγο δεν μπορώ να την ανεβάσω. 125 σκάγια από το "απλό" 7½αρι με φουλ αντιμόνιο, 190 σκάγια με το Gamebore. 52% περισσότερα σκάγια από το τον Εγγλέζο!!! Τα περισσότερα κυνηγετικά φυσίγγια ούτε καν την "φτωχή" απόδοση δεν φτάνουν.

Υ.γ. είμαστε πάλι off topic
 
Αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι αν σας πάρει χαμπάρι θα ξελιγώσετε στο περπάτημα τον μαστροΝίκο απ την Σαμο..
60 μ πήγαινε-έλα..γ@μησ$τ@...ντίζα θα γίνει ο άνθρωπος.
Μπα, τα 60 μέτρα τα έχει για πλάκα ο μαστρο-Νίκος!
 
Κάπου έχω μία δοκιμή στα 60 μέτρα με σκοπευτικά 7½αρια. Ένα με 5% αντιμόνιο και ένα Gamebore με "diamond shot". Εκεί να δεις διαφορές!
Με διαφορετικό φυσίγγι δηλαδή και ειδικά διαφορετικά σκάγια ;
Εννοείται αυτό.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top