Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Η αλήθεια είναι ότι όλα τα σύγχρονα αδρανείας είναι στεγνή αντιγραφάρα benelli.
Η αλήθεια να λέγεται. Συν ότι είναι μακράν τα ομορφότερα αυτογεμή, με την καλύτερη ποιότητα κατασκευής.
Επίσης πολύ καλοκατασκευασμένη είναι και η 390, η ακατανόμαστη
 
Η αλήθεια είναι ότι όλα τα σύγχρονα αδρανείας είναι στεγνή αντιγραφάρα benelli.
Η αλήθεια να λέγεται. Συν ότι είναι μακράν τα ομορφότερα αυτογεμή, με την καλύτερη ποιότητα κατασκευής.
Επίσης πολύ καλοκατασκευασμένη είναι και η 390, η ακατανόμαστη
Δεν ειναι της benelli το πρωτο αδρανειας, κι'αυτη απο αλλου το πηρε.
 
Δεν ειναι της benelli το πρωτο αδρανειας, κι'αυτη απο αλλου το πηρε.
Το consept της αδράνειας μπορεί, αλλά η εφεύρεση του κλείστρου Benelli που να μπορεί να εκμεταλλεύεται με τον πιο λειτουργικό τρόπο την αρχή της αδράνειας, είναι πρωτοπόρος.
Θυμάμαι ένα φίλο που μου έλεγε όταν σκεφτόμουν πιο μοντέλο Benelli να πάρω "πάρε όποιο θέλεις, όταν αγοράζεις Benelli, δεν αγοράζεις όπλο, αγοράζεις κλείστρο".
 
Το consept της αδράνειας μπορεί, αλλά η εφεύρεση του κλείστρου Benelli που να μπορεί να εκμεταλλεύεται με τον πιο λειτουργικό τρόπο την αρχή της αδράνειας, είναι πρωτοπόρος.
Θυμάμαι ένα φίλο που μου έλεγε όταν σκεφτόμουν πιο μοντέλο Benelli να πάρω "πάρε όποιο θέλεις, όταν αγοράζεις Benelli, δεν αγοράζεις όπλο, αγοράζεις κλείστρο".
Πηρε τη πατεντα και την βελτιωσε, δλδ εκανε το κλειστρο εσωτερικο οπως ο πρωτος διδαξας browning auto 5.
https://en.wikipedia.org/wiki/Browning_Auto-5
https://benelli.it/en/news/the-inertial-system
Δες ημερομηνιες.
Τωρα το οτι αγοραζεις κλειστρο πεσ το στο φιλο μου το Βασιλη gvp9000 που δε με πιστευει.....
Εχει και τεζα μηνυματα τωρα ωχ τι μας περιμενει.....
 
Τωρα το οτι αγοραζεις κλειστρο πεσ το στο φιλο μου το Βασιλη gvp9000 που δε με πιστευει.....
Εχει και τεζα μηνυματα τωρα ωχ τι μας περιμενει.....
'Οταν με το καλό θα αρχίσεις να κάνεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ δοκιμές διάτρησης και συγκέντρωσης θα καταλάβεις πόσες μ@λακίες ακούγονται εδώ μέσα περί κανών και τσοκ. 🤣
Επειδή οι περισσότεροι βαριούνται να κάνουν ακούνε τον ένα και τον άλλο.

Εμένα εκτός από το κλείστρο μου έκαναν δώρο και το υπόλοιπο όπλο. 😜

ps
Αυτό που ήθελε να πει ο φίλος του Θαλή είναι ότι ο βασικός μηχανισμός παραμένει ο ίδιος.
 
Last edited:
Τωρα το οτι αγοραζεις κλειστρο πεσ το στο φιλο μου το Βασιλη gvp9000 που δε με πιστευει.....
@gvp9000 :
Βασίλη, όταν αγοράζεις Μπενέλι, αγοράζεις κλείστρο.









Αυτό που ήθελε να πει ο φίλος του Θαλή είναι ότι ο βασικός μηχανισμός παραμένει ο ίδιος.
Στην πραγματικότητα αυτό που ήθελε να μου επισημάνει είναι το πόσο ανώτερο μηχανολογικά είναι το Μπενέλι δεδομένο ότι είναι φανατικός Μπενελάκιας. Δηλαδή εννοούσε, μέσα στην υπερβολική του διάθεση, ότι ό,τι Μπενέλι και να πάρεις θα είναι ανώτερο από την ακατανόμαστη λόγω κλείστρου. Αυτό ήθελε να τονίσει.
 
'Οταν με το καλό θα αρχίσεις να κάνεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ δοκιμές διάτρησης και συγκέντρωσης θα καταλάβεις πόσες μ@λακίες ακούγονται εδώ μέσα. 🤣
Επειδή οι περισσότεροι βαριούνται να κάνουν ακούνε τον ένα και τον άλλο.

Εμένα εκτός από το κλείστρο μου έκαναν δώρο και το υπόλοιπο όπλο.😜

ps
Αυτό που ήθελε να πει ο φίλος του Θαλή είναι ότι ο βασικός μηχανισμός παραμένει ο ίδιος.
Καλο αυτο....yel.
 
Ξεκολατε το μπενελι είναι ένα αθάνατο όπλο που αυτό το μεταλαμπαδεύει και στο θήραμα του ρίχνεις και συνεχίζει αθάνατο και αυτό
Πιες καμιά μπύρα να ξεμεθύσεις 🤣 και μετά συνεχίζεις τον διαλογισμό σου .very funny.
 
'Οταν με το καλό θα αρχίσεις να κάνεις ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ δοκιμές διάτρησης και συγκέντρωσης θα καταλάβεις πόσες μ@λακίες ακούγονται εδώ μέσα περί κανών και τσοκ. 🤣
Και που εκανες εσυ τι καταλαβες?????
Ολα ιδια τα ''ειδες''. .yel.
Και'γω στο σκοπευτηριο ολες ιδιες τις βλεπω....
 
@gvp9000 :
Βασίλη, όταν αγοράζεις Μπενέλι, αγοράζεις κλείστρο.










Στην πραγματικότητα αυτό που ήθελε να μου επισημάνει είναι το πόσο ανώτερο μηχανολογικά είναι το Μπενέλι δεδομένο ότι είναι φανατικός Μπενελάκιας. Δηλαδή εννοούσε, μέσα στην υπερβολική του διάθεση, ότι ό,τι Μπενέλι και να πάρεις θα είναι ανώτερο από την ακατανόμαστη λόγω κλείστρου. Αυτό ήθελε να τονίσει.
Τρομερο κλείστρο... Η εφευρεση του αιωνα.
Αν δεν ανοιγοκλεινε κιολας με τα ψιλοτρανταγματα θα ηταν ακομα πιο σουπερ :cool:
Αλλα η μαγεια σε αυτα τα οπλα ειναι η καννη.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top