Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αλλο τα κατεβάζεις από κει πανω και να σκανε στο νερο δεν υπαρχει πιο ωραιο θεαμα και αλλο το βραδυ με τα διασπορας τα 7αρια οταν πρωτο πατησα εκει επαθα σοκ λεω τι διαλο ρε συ διασπορας στα παπια θα τρελαθω μετα μαθενεις τι παιζει 8 χρονια μπατακι εφαγα φετος θα παω μια γυρα μονο και μονο για τις εικονες και τη μυρωδια
 
Τα πουλιά τα σκοτώνει ο καιρός... όσοι είναι κοντά τους την κατάλληλη στιγμή είναι τυχεροί... όσοι δεν είναι προσπαθούν να τα σκοτώσουν σε ότι ευκαιρία συναντήσουν με το ανάλογο τίμημα...
"Καιρός"είναι το μεσαίο μου....όνομα!😁
 
Tι να το κανεις το πατημα στο δρομο ρε Γιαννη αμα ειναι μονιμος σε safe mode απο τα προβληματα και τι να το κανεις το καλυτερο σκοτωμα αμα δε ξερεις αν θα ριξει την επομενη
Καλά μην τα παραλέμε δεν είσαι συνέχεια σε safe mode και δεν συγκρίνετε η οδηγική απόλαυση του ενός με του άλλου
 
Είχα πριν από εσένα μπενελα Βασίλη
Είχες αυτές που δεν σκοτώνουν γι αυτό τις πούλησες.
Αυτή .sex hard.
Μαλλον θα χρειαστεί πιο ανοικτό τσοκ από το skeet για τα κοντινά η διασποράς φυσίγγι από ότι είδα προχτες στην Αμφίκλεια.
Εγώ λέω να τραβήξω κανένα πάσο στον τόρνο στο LM με αυτά που έχω δει στο πεδίο.
Τράβηξα μια τουφεκιά με Ρουμελιώτη και έκοψα στεγνά ένα φτερό σε μια τσίχλα.
Πολύ συγκέντρωση μιλάμε.
 
Last edited:
Σε όλα συμφωνούμε......... Ένα τσαγακι όμως ποτε-ποτε το ζητάει ο οργανισμός σου.......
Μετά τις βολές του χομπίστα κατάλαβα τι οπλάρες είναι οι Α390.
Η δική σου είναι εξαίρεση μάλλον ή το 0,1mm στον αυλό (σε σχέση με του Νίκου) κάνει όλη την διαφορά.
Φαντάσου τι θα κάνει το 1mm 🤪😂
Πούλα Βαγγέλη όσο είναι καιρός, μετά δεν θα την παίρνει κανένας την νεροσωλήνα την optima. 😂
 
Είχες αυτές που δεν σκοτώνουν γι αυτό τις πούλησες.
Αυτή .sex hard.

Εγώ λέω να τραβήξω κανένα πάσο στον τόρνο στο LM με αυτά που έχω δει στο πεδίο.
Τράβηξα μια τουφεκιά με Ρουμελιώτη και έκοψα στεγνά ένα φτερό σε μια τσίχλα.
Πολύ συγκέντρωση μιλάμε.
Είδες πως αντιγράφουμε τη μάνα bereta .2cm κώνο η νέα benelli ,40cm κωνική κανη έπειτα ότι απομένει 19.6 και 10/12 cm τσοκ ρε που πήγε ο 1.5 πόντος κώνος που είχε η τρομερή μπενελα πληρώστε τώρα 3+ χιλιάρικα οι μπενελακιδες για να δείτε στο πεδίο ίσως και μάλλον ότι θα βλέπατε με μια οπτιμά η Ρεμί ή κάποια browning, wintsister,κτλ.Και να ξέρεις ποτέ δεν είπα πως δεν σκοτώνει κάποιο όπλο απλά το πως σκοτώνει είναι η σημαντική διαφορά που από το πώς σκοτώνει βγαίνει και το που σκοτώνει.Βεβαια υπάρχουν πάντα κάποιοι λιγοστοί που βλέπουν τη διαφορά και κάποιοι που μπορούν να καταλάβουν τα όρια των όπλων γιατί απλά μπορούν .Εξαιρω πάντα τους ιδιογομωτες που κακώς εφόσον δε ρίχνουν εμπορίου προσπαθούν να εκφέρουν άποψη βλητικής απόδοσης γιατί απλά όταν χτίζεις παραγγελία για την κανη σου της εξαλείφεις τις ατέλειες .
 
Πούλα και εσύ όσο προλαβαίνεις.
Αλλιώς πάει για scrap η δική σου.

Εμείς βγάζουμε διευρυμένους αυλους 40 χρόνια κύριε .yel. .yel..yel. τι έγινε ? δεν έχουν απώλειες πιέσεων άρα και μειωμένη διάτρηση τώρα οι διευρυμένοι ? .yelling.
 
Είδες πως αντιγράφουμε τη μάνα bereta .2cm κώνο η νέα benelli ,40cm κωνική κανη έπειτα ότι απομένει 19.6 και 10/12 cm τσοκ ρε που πήγε ο 1.5 πόντος κώνος που είχε η τρομερή μπενελα πληρώστε τώρα 3+ χιλιάρικα οι μπενελακιδες για να δείτε στο πεδίο ίσως και μάλλον ότι θα βλέπατε με μια οπτιμά η Ρεμί ή κάποια browning, wintsister,κτλ.Και να ξέρεις ποτέ δεν είπα πως δεν σκοτώνει κάποιο όπλο απλά το πως σκοτώνει είναι η σημαντική διαφορά που από το πώς σκοτώνει βγαίνει και το που σκοτώνει.Βεβαια υπάρχουν πάντα κάποιοι λιγοστοί που βλέπουν τη διαφορά και κάποιοι που μπορούν να καταλάβουν τα όρια των όπλων γιατί απλά μπορούν .Εξαιρω πάντα τους ιδιογομωτες που κακώς εφόσον δε ρίχνουν εμπορίου προσπαθούν να εκφέρουν άποψη βλητικής απόδοσης γιατί απλά όταν χτίζεις παραγγελία για την κανη σου της εξαλείφεις τις ατέλειες .
Γιάννη δυστυχώς θα πουλήσεις πάλι φίλε

https://www.kynigesia.gr/opla-vlitiki/advanced-impact-nea-kanni-apo-tin-benelli/

Τώρα θα βγάζουν την κάνες Rem, Breda, Mossberg από τις βάσεις Benelli και θα προσαρμόζουν την adv. impact οι έλληνες βελτιωτές. 😂🤣
Ρε πως αλλάζουν οι καιροί ...

Οι "δουλειές" με τις Benelli ποτέ δεν τελειώνουν. 🤑🤑🤑
 
Μοδιστρες θα μας καταντησουν αυτες οι εταιρειες .Ραβε ξηλωνε ραβε!!!!Εχω τωρα ενα κολητο μου που παρελαβε την extreme plus μετα απο 8μηνες και απο την ημερα που την τουφεκισε στις τσιχλες δεν εχω βρει ησυχια.Τωρα που θα του ανακοινωσω οτι η benella ο ματρακας ετσι την χαρακτηριζει εκανε 5cm κωνο μακρυτερο απο την δικη του κσι αυλο 19.6 κτλ εχω να ριξω γελιο.Βαλτε βενζινα στο αυτοκινητο παρτε την παρεα σας και παρτε δρομο για τα κυνηγοτοπια και μη κοιτατε πισω.Τα εργαλεια που εχουμε ολα κανουν την δουλεια τους και αυτα που ερχονται το ιδιο ομως αξια εχει πρωτιστως να τα κραταμε με ζεστες κανες.
 
Γιάννη δυστυχώς θα πουλήσεις πάλι φίλε

https://www.kynigesia.gr/opla-vlitiki/advanced-impact-nea-kanni-apo-tin-benelli/

Τώρα θα βγάζουν την κάνες Rem, Breda, Mossberg από τις βάσεις Benelli και θα προσαρμόζουν την adv. impact οι έλληνες βελτιωτές. 😂🤣
Ρε πως αλλάζουν οι καιροί ...

Οι "δουλειές" με τις Benelli ποτέ δεν τελειώνουν. 🤑🤑🤑
Η πώληση τελείωσε αδελφέ guerini αδράνειας με κάνη χωρίς ουρά και καλύτερο ζύγισμα με ελατηρίο επανάτασης εμπρός για να παιζω μπάλα όπως θέλω το κοντάκι μεγαλύτερη του 18.4 με ωραιότατο κώνο .Τέλος πάμε για τα Χριστούγεννα αγορά το 20αρακι πόζε .Και σε βάθος χρόνου ένα perazzi τα υπόλοιπα τροφή για σκέψη για όλους εγώ συνεχίζω την αναζήτηση δε θα σταματήσει ποτέ αλλά οι αγορές μου έτσι θα βαδίσουν ότι και να βγει ότι και γίνει.
 
Μετρήθηκε σε οπλουργο στην Ιταλία μία κάννη και οι διαστάσεις της είναι : θαλάμη 76 χιλιοστά, διάμετρος στο τέλος της θαλαμης 20,4. Ακολουθεί κώνος με γωνία 2° και μήκος 20 χιλιοστών που καταλήγει σε διάμετρο 19,7 . Από εκεί και για 40 εκατοστά κώνος με γωνία ~ 1° που καταλήγει σε διάμετρο 18,9 χιλιοστά. Κυλινδρικό τμήμα 5 εκατοστών και τέλος 10 εκατοστά τσόκ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top