Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Με χραπα χρουπα μοσσμπεργκ εχω κι αλλα
Τα καλά όπλα θέλω να μου πεις.
Επισης τι φυσίγγια και τι νούμερα ρίχνεις σε μακρινές αποστάσεις σε φάσσες και παπιά σε κρύα ;
 
Last edited:
Τα καλά θέλω να μου πεις.
Επισης τι φυσίγγια και τι νούμερα ρίχνεις σε παπιά σε μακρινές αποστάσεις σε φάσσες και παπιά σε κρύα ;
+ όταν αναφέρεται σε μακρινές αποστάσεις ποιά τα μέτρα. Για άλλον μακρινή είναι π.χ. τα 50 μέτρα.
 
Ντεφιρμές ειμαι ελεγε,τα γάντια μου φταινε ελεγε,λιαρδα ειχε γινει στα ουισκια γιατι παγωσε τηλεκατευθυνομενα φυσιγγια ειχα βγαλει ο τυπος ..
 
Απ' όσο ξέρω νύχτα τουφέκι δεν σηκώνεται... μισή ώρα μετά την ανατολή επιτρέπεται....
Θελει και να ντυθει και να πας να πιασεις και καρτερια φιλος αλλιως θα κοιμομασταν με τα ουισκια στις βαρκες με τον αλκοολικο της θεωριας και του πινακα
 
Με συγχωρεις αλλα δεν ειναι δικια κου διαπιστωση πως δεν εχει ανακαλυφθει αλλη καννη να σταθει διπλα στην καννη της ρεμινγκτον. Ολοι ψαχνονται για μαγικα μεταλλα 70 χρονια μετα και σου πασαρουν οπλα σειρας με ή χωρις αυτα τα μεταλλα.

Τι να αντιγραψουν;;;; Η μοσσμπεργκ εβγαλε και η weathrby τετοιες καννες απ το 78 και πριν
Ηρθε η ωρα η επιστημονικη ομαδα της Benelli με την γεωμετρια καννης που εφτιαξε να σβησει μια και καλη το προβαδισμα που ειχε η Rem με το κραμα ατσαλιου.
Καλυτερη αποδοση πλεον χωρις εξιδεικευμενο ατσαλι!
 
Last edited:
Δηλαδή όλα τα benelli που χρησιμοποιούνται στην Αμερική για παπια ......στο 90 % των βίντεο στο you tube έχουν sbe και Vinci και m2...... είναι άχρηστα; Εγώ θα καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία..... πριν από 20χρόνια και παραπάνω με ένα φίλο που είχε μια rem 1187, και νωρίτερα και 1100 και εγώ την Rafaello...... επί μία εβδομάδα με -10.....-15.... μόνο η benelli έριχνε.....τα ίδια φυσίγγια ρίχναμε.....σε χήνες...... καλή η κάννη της ren.... Καλό τουφέκι και ο φίλος...... αλλά τί να το κάνω όταν δε ρίχνει..... και στο τέλος ο συγκεκριμένος έχει την 1187 στη ντουλάπα και κυνηγάει με μια m1 και μια black eagle από τις πρώτες....... 71 εκατοστά και κολλημένο το φουλ..... από λαγό, γουρούνι, φασσες και αγριοκούνελα....... τσίχλες, κοτσύφια και μπεκάτσα...... και κατάγεται από την Κόνιτσα έτσι.... είναι χορτατος από κυνήγια.....
 
Θελει και να ντυθει και να πας να πιασεις και καρτερια φιλος αλλιως θα κοιμομασταν με τα ουισκια στις βαρκες με τον τυπο
Άλλο το ένα Δημήτρη, άλλο το άλλο. Μέσα σε βάλτο μεγάλωσα ξέρω πέντε πράγματα.
 
Ηρθε η ωρα η επιστημονικη ομαδα της Benelli με την γεωμετρια καννης που εφτιαξε να σβησει μια και καλη το προβαδισμα που ειχε η Rem με το κραμα ατσαλιου.
Καλυτερη αποδοση πλεον χωρις εξιδεικευμενο ατσαλι!
Και ακομα δεν εχεις δει τιποτα
 
Τα καλά όπλα θέλω να μου πεις.
Επισης τι φυσίγγια και τι νούμερα ρίχνεις σε μακρινές αποστάσεις σε φάσσες και παπιά σε κρύα ;
Με sp2 και τεκνα δικα μου εριχνα φιλε αλλα σταματησα να γεμιζω λογο χρονου και αλλων θεματων και ξεκινησα να δουλευω εμπορικα.
Στα ταξιδια μας εδιναν ατσαλινα οπως rc,τσεχικα μπελότ κλπ.

Εμενα η μαξους η 1 που εχω μου αρεσε παρα πολυ,β2000 μπραουνινγκ την εχω και κάθεται,ν3 εχω η οποια αλλη ιστορια και μια κομπετισιον με καννη g3 την φορεσε αυτος που την ειχε λογο κωνου και θαλαμης .
Τις φρανκι τις παλιες τις γουσταρα πολυ και με την ματζικ και 612 εκανα πολυ καλα τουφέκια.
Τις προαλλες πηρα τη νεα αστρο η οποια κανει αξιοπρεπεστατες τουφεκιες,ετσι την πηραμ
Κυνηγαω με τη μοσσμπεργκ με 66 καννη χωρις τρυπες κι εχω ενα κολονιαλ φουλ επανω .απλα την εχω μαθει κι εχω βολευτει
 
Με sp2 και τεκνα δικα μου εριχνα φιλε αλλα σταματησα να γεμιζω λογο χρονου και αλλων θεματων και ξεκινησα να δουλευω εμπορικα.
Στα ταξιδια μας εδιναν ατσαλινα οπως rc,τσεχικα μπελότ κλπ.

Εμενα η μαξους η 1 που εχω μου αρεσε παρα πολυ,β2000 μπραουνινγκ την εχω και κάθεται,ν3 εχω η οποια αλλη ιστορια και μια κομπετισιον με καννη g3 την φορεσε αυτος που την ειχε λογο κωνου και θαλαμης .
Τις φρανκι τις παλιες τις γουσταρα πολυ και με την ματζικ και 612 εκανα πολυ καλα τουφέκια.
Τις προαλλες πηρα τη νεα αστρο η οποια κανει αξιοπρεπεστατες τουφεκιες,ετσι την πηραμ
Κυνηγαω με τη μοσσμπεργκ με 66 καννη χωρις τρυπες κι εχω ενα κολονιαλ φουλ επανω .απλα την εχω μαθει κι εχω βολευτει
Ενα που ριχναμε οπου επιτρεποταν μολυβι παλια και δεν υπαρχει ειναι τα βολια wetland
 
Και ακομα δεν εχεις δει τιποτα
Για ατσαλια δε μιλησε ποτε ουτε η ρεμινγκτον ουτε η μαβερικ αν και σωστα επελεξαν οτι πιο ελαστικο και ευκολοδουλευτο και απο την αποψη της μαζικης παραγωγης αλλα και απο την αποψη της γεωμετριας και της σταθεροτητας .
Μαρκετινγκ με ατσαλια και φουσκωμα τις τιμες 100% επανω και παραπανω κανουν οι σημερινοι κωλοσοι και καλα κανουν.
Αυτο που δεν κανουν καλα παντως ειναι οτι καταφεραν να κανουν οι αμερικανοι πριν 70 80 χρονια

Μαρκετινγκ δεν εκανε ποτε στα οπλα η μεγαλυτερη καπιταλιστικη οικονομια,βοηθησε τουλαχιστον κατι εταιριςς που ξεκινησαν απ τα μηχανακια κι απ τις μαφιες της ιταλιες ....τα παιρνουν που τα παιρνουν να βγαλουν και τιποτα σωστο.
 
Με sp2 και τεκνα δικα μου εριχνα φιλε αλλα σταματησα να γεμιζω λογο χρονου και αλλων θεματων και ξεκινησα να δουλευω εμπορικα.
Στα ταξιδια μας εδιναν ατσαλινα οπως rc,τσεχικα μπελότ κλπ.

Εμενα η μαξους η 1 που εχω μου αρεσε παρα πολυ,β2000 μπραουνινγκ την εχω και κάθεται,ν3 εχω η οποια αλλη ιστορια και μια κομπετισιον με καννη g3 την φορεσε αυτος που την ειχε λογο κωνου και θαλαμης .
Τις φρανκι τις παλιες τις γουσταρα πολυ και με την ματζικ και 612 εκανα πολυ καλα τουφέκια.
Τις προαλλες πηρα τη νεα αστρο η οποια κανει αξιοπρεπεστατες τουφεκιες,ετσι την πηραμ
Κυνηγαω με τη μοσσμπεργκ με 66 καννη χωρις τρυπες κι εχω ενα κολονιαλ φουλ επανω .απλα την εχω μαθει κι εχω βολευτει
Μπορείς να μου δώσεις μερικές πλήρεις συνταγές με σπ2 και τέκνα για βολές στα 70μ ;

Εμπορικά ποια δουλεύεις με κρύα στις ίδιες αποστάσεις ;
 
Δηλαδή όλα τα benelli που χρησιμοποιούνται στην Αμερική για παπια ......στο 90 % των βίντεο στο you tube έχουν sbe και Vinci και m2...... είναι άχρηστα; Εγώ θα καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία..... πριν από 20χρόνια και παραπάνω με ένα φίλο που είχε μια rem 1187, και νωρίτερα και 1100 και εγώ την Rafaello...... επί μία εβδομάδα με -10.....-15.... μόνο η benelli έριχνε.....τα ίδια φυσίγγια ρίχναμε.....σε χήνες...... καλή η κάννη της ren.... Καλό τουφέκι και ο φίλος...... αλλά τί να το κάνω όταν δε ρίχνει..... και στο τέλος ο συγκεκριμένος έχει την 1187 στη ντουλάπα και κυνηγάει με μια m1 και μια black eagle από τις πρώτες....... 71 εκατοστά και κολλημένο το φουλ..... από λαγό, γουρούνι, φασσες και αγριοκούνελα....... τσίχλες, κοτσύφια και μπεκάτσα...... και κατάγεται από την Κόνιτσα έτσι.... είναι χορτατος από κυνήγια.....
Καταρχην δεν εχουν καμια σχεση τα φυσιγγια που ριχνουν αυτοι σε σχεση με αυτα που παραγονται απο αθηνα και κατω...
2ο αυτος ο αμερικανόβλαχος που βγαζει τα τσοκ ,οχι κονο τσοκ βγαζει αλλα ειναι απο τους μεγαλυτερους εισαγωγεις μπενελι στις ηπα και τις δινει 18,6 αχρωμιωτες με λειανση που νομιζεις οτι ειναι χρωμιου.

Εκει ξαναθυμιζω ριχνουν με ατσαλινα που πατανε 5 φορες κατω το καλυτερο μολυβδινο.

Παρε μια μερα καποια τεμαχια μπλακ κλαουντ και ριχτα πανω σε κανονικο κυνηγι ακομα και με σωληνα
 
Μπορείς να μου δώσεις μερικές πλήρεις συνταγές με σπ2 και τέκνα για βολές στα 70μ ;

Εμπορικά ποια δουλεύεις με κρύα στις ίδιες αποστάσεις ;
Τα περκορσο κατσια εχω αποθεμα ακομα.
Και οτι εβρισκα δεν ειχα θεμα.

Εγω δε μιλησα για 70 μετρα φιλε ,και στα 15 στημενο κυνηγι κανω με φουλ.

Οχι γιατι δεν γουσταρω να χαλασω το θεμα και να το τσουβαλιασω με φυσιγγια που αναιρουν το ρολο της καννης.εχει γινει πολλες φορες και απο εριστικους τυπους.

Με λιγα λογια οτι και να ρηξω με τις καννες που εχω δεν εχω θεματα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top