Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ηταν ενας λεει 1100 οπλα αυτη με τα τσοκ αλλα δεν θα την επαιρνα γιατι στο χαρτι με τα χ φυσιγγια λεει και το τσοκ μοντ εκανε συσωματωσεις...και τι σε χαλαει του ειπαμε τα παιδια να φαει το πρασινο 4 4αρια καταστηθα.σαν ουφο κοιτουσε
 
Δεν λειτουργουσε?

Ποιος?
Δεν ξερω πολλοι κανανε παραπονα για τα φτερουγιαρικα τους.αν μπεις στα φυσιγγια θα τους καταλαβεις ολο το γνωμη εχετε για το χ ψ οποιος ρωταει σιγουρα εχει τετοιο οπλο.
Εσυ γιατι δεν αγοραζεις καποια μπρεντα παλια;μακραν καλυτερη και υλικα και εμφανηση και τουφεκια,δες την αστρολουξ.την ειχα για λιγο
 
Φιλε ο ανθρωπος που θα επιρεαστει απο μια φαινομενικη πλειοψηφια η απο τα στοιχεία που καταθετουν οι εμπορες στους ισολογισμους...δε πα να του λες μαυρο; Κοκκινο θα σου πει ειναι. Δεν τους νοιαζει εκει που βαρανε και εχουν φυσιγγαρες.
Εσενα ποιος σου ειπε οτι η μπενελι ξεσκιζει εκει;;; Απο που προκειπτει αυτο το στοιχειο; Κι αν προκυπτει ειναι ολα costum .
Καταρχην η browning εχει κατακλεισει την αμερικανικη αγορα, η weatherby καθως και τα τουρκικα οπλα.

Το επικεντρο του οαγκοσμιου ανταγωνισμου σε μεγαλο βαθμο καθοριζεται απο τον ανταγωνισμό και τον συναγωνισμο στις ηπα

Μη λεμε οτι να ναι!! Η patternmaster εχει κατακλεισει την αμερικανικη αγορα! Για τις αποστασεις που τουφεκανε που εχει γινει καραμελα ,θυμησου οτι εχουν βγαλει τσοκ decoy για ξεχωριστα σκασιμα με μειωση της ατρακτου και αλλα στοιχεια στην τουφεκια

Θυμησου επισης πως τα τσοκ αυτα ανταποκρινονται κατα βαση σε διευρυμενους αυλους που οι εταιριες browning winchester κλπ κλπ

Το γεγονος οτι καποια επιχειρηση δραστηριοποιειται σε διαφορους τομεις,ανοιγει και κλεινει,δεν εχει να κανει κε τις πωλήσεις και το προιον που παραγει και δεν επιλεγει ο κοσμος. Αν ηταν το συστημα παραγωγης και ανταλλαγης,θα ανταλλασαμε ντοματες με κολοκυθια και θα ειχαν κλεισει ολες οι επιχειρησεις...γι αυτην την οικονομια και τους τομεις επενδυσης,καθως και για τις διαγραφες χρεων,ανοιγουν και κλεινουν επιχειρησεις αν οχι μονο με σε ενα βραδυ αλλα και σε λιγες ωρες!
Ελεος μεχρι και το πασοκ το εχει κανει αυτο!

Κι αυτο που είπες για τα ατσαλινα σκαγια δεν ισχυει για τους στενους αυλους .
Ειναι απλο χωρις πολλα μαθηματα φυσικής. Ειναι απλο να φανταστει καποιος 100 στρατιωτες με πανοπλια να τους σπρωχνει καποιος με βια σε μια στενή σήραγγα με σχημα χονι

Γι αυτο και επιλεχθηκε και ο διευρυμενος αυλος

Γι αυτο ολοι στις μπενελες παιρνουν πατερν μπας και τις στρωσουν και τα δίνουν κατευθείαν γιατι τους βγαινουν τερνα ανοιχτα
Τα ατσάλινα σκάγια είναι όλα μέσα σε πλαστικό συγκέντρωτηρα και επίσης δεν παραμορφώνονται μιας και είναι σκληρότερα όποτε όλα τα σκάγια έχουν την ίδια φονικότιτα σε αντίθεση με τα μολύβδου που λόγο στενού αυλού και κώνου που κάνει ζημιά στα περιφερικά. Και στην Αμερική πρώτη σε πουλήσεις είναι η SBE3 και μετά η A400 γιατί απλά της εμπιστεύονται βέβαια πολλές κάνουν και τα browning-Winchester. Τώρα η Remington είναι μια εταιρία που δεν την προτιμούν ούτε οι αμερικανοί στα λειοκαννα και αυτό φαίνεται από της πωλήσεις αν πουλούσε δεν θα έκλεινε δυο φορές βλέπεις στην Ιταλία να κλείνει καμία εταιρεία που πέρασε και οικονομική κρίση η Ιταλία. Και απευθύνετε σε μια αγορά που το μεγάλο μερίδιο έχουν τα δικανα.
 
Σίγουρα αφού στον Έβρο έχουν και μαζί θερμόμετρο και δεύτερο όπλο μόλις πάει κάτω από 10 αφήνουν την Benelli και παίρνουν άλλο όπλο 😂😂😂
Καλα εκαναν,μελανιες οι παλαμες να κοπανανε τα κλειστρα να κλεισουν που σερνοντουσαν και φσαααατ αντι μπαμ και φουλ φλωγα απ τα πλαγια? Ακριβοπληρωμενο φαινομενο...

Κλικ φσατ κλαπ

Τα μοναδικα μαζι με τις παλιες μπερετες που μετα το μπαμ ακους να κλεινει το κλειστρο...ε σιγα...δευτερολεπτα...
 
Καλα κανεις και λες τη γνωμη σου.σε εμενα δεν επαθαν τιποτα τα οπλα που σου χαλασαν...
Το θεμα ειναι αλλο,πως τα οπλα που αναφερθηκαν "βγαζουν θεματα" ,οταν βγαλουν τα μπενελι ομως εκει "ετυχε"


Ενας παντως που να ειχε ν3 εδω μεσα και να του εβγαλε θεμα οπως το πυρακι που εσπαγε ,δεν ανεβασε καποιος κατι...ολες οι φωτος ηταν απο ενα αμερικανικο φορουμ
Δημητρο εχουμε κ λεμε λοιπον αν κ πιστευω τοχεις καταλαβει γιατι δειχνεις καλος παιχτης. απο το 1990 εχω αλλαξει 8 benelli απο τις οποιες εχω 3. εκτος απο 2-3 φορες που εκαναν benelli κλικ δεν ειχα κατι αλλο.το ξανατονιζω δεν ειμαι κολλημενος, απλα μου καθονται τελεια σε ολες τις μπηχτες.σαφως δεχομαι οτι μπορει να υπαρχουν κανες καλυτερες απο την powerbore.
 
Δημητρο εχουμε κ λεμε λοιπον αν κ πιστευω τοχεις καταλαβει γιατι δειχνεις καλος παιχτης. απο το 1990 εχω αλλαξει 8 benelli απο τις οποιες εχω 3. εκτος απο 2-3 φορες που εκαναν benelli κλικ δεν ειχα κατι αλλο.το ξανατονιζω δεν ειμαι κολλημενος, απλα μου καθονται τελεια σε ολες τις μπηχτες.σαφως δεχομαι οτι μπορει να υπαρχουν κανες καλυτερες απο την powerbore.
Φιλε μου το να σου καθετε ενα οπλο ειναι το οαν και σαφως να το γουσταρεις.κι εγω αυτα που γπυσταρω γραφω και η καθε αντιπαραθεση η αλλη γνωμη γινεται στα πλαισια της κουβεντας.μην τα παίρνετε της μετρητης αλλοι εδω κανανε σκηνικα ασχημα και φαγανε σουτια...

Μπαμ κλι φσατ στα κρυα για εμενα σημαινει ολη η ενεργεια εκτος...εκει κλανει η αδρανεια.στα κρυα που σερνονται τα κλειστρα και οι καννες που ειναι στημενες οπως να ναι
 
Τα ατσάλινα σκάγια είναι όλα μέσα σε πλαστικό συγκέντρωτηρα και επίσης δεν παραμορφώνονται μιας και είναι σκληρότερα όποτε όλα τα σκάγια έχουν την ίδια φονικότιτα σε αντίθεση με τα μολύβδου που λόγο στενού αυλού και κώνου που κάνει ζημιά στα περιφερικά. Και στην Αμερική πρώτη σε πουλήσεις είναι η SBE3 και μετά η A400 γιατί απλά της εμπιστεύονται βέβαια πολλές κάνουν και τα browning-Winchester. Τώρα η Remington είναι μια εταιρία που δεν την προτιμούν ούτε οι αμερικανοί στα λειοκαννα και αυτό φαίνεται από της πωλήσεις αν πουλούσε δεν θα έκλεινε δυο φορές βλέπεις στην Ιταλία να κλείνει καμία εταιρεία που πέρασε και οικονομική κρίση η Ιταλία. Και απευθύνετε σε μια αγορά που το μεγάλο μερίδιο έχουν τα δικανα.
Τα ατσαλινα σκαγια ειναι πιο ελαφρια σε σχεση με τα μολυβδου, οποτε πας σε πιο ''φορτωμενα'' φυσιγγια και ο στενος αυλος δεν ειναι και οτι καλυτερο για πολλα τετοια φυσιγγια, εκτος και αντεχει ο ωμος σου και εχεις καλο οδοντιατρο....
 
Καλα κανεις και λες τη γνωμη σου.σε εμενα δεν επαθαν τιποτα τα οπλα που σου χαλασαν...
Το θεμα ειναι αλλο,πως τα οπλα που αναφερθηκαν "βγαζουν θεματα" ,οταν βγαλουν τα μπενελι ομως εκει "ετυχε"


Ενας παντως που να ειχε ν3 εδω μεσα και να του εβγαλε θεμα οπως το πυρακι που εσπαγε ,δεν ανεβασε καποιος κατι...ολες οι φωτος ηταν απο ενα αμερικανικο φορουμ
Έχει γράψει ολόκληρο άρθρο ο Μητσιαλης με τα + και -0 και πεσανε να τον φάνε κάποιοι επειδή είπε ο άνθρωπος ότι το ντουφέκι σκοτώνει εκεί που δεν πιστεύει άνθρωπος αλλά βγάζει και ζημιές αρκετές γι'αυτό το ξεφορτώθηκε.Δε μπορούν πολλοί να χωνέψουν ότι πρόβλημα ξεπροβληβα δε καθετί ντουφέκι δίπλα στη v3 αν το υποστηρίζεις σκοτώνεις με το 4* εκεί που οι άλλο δε μπορούν καθόλου κάποιοι.Σταθηκαν όλοι στις ζημιές γιατί μάλλον δε μπορούν να σκοτώσουν όπου μπορεί το όπλο η δεν τους χρειάζεται ίσως.
 
Οι benelli, με τα λειοκανα και τα μοτοσακο είναι καλύτερη από την remington, με την τεράστια γραμμή παραγωγής, σε λειοκανα ραβδωτα , και πάντως είδους πυρομαχικα...πάρτε όλοι benelli, να έχετε βλητικη υπεροχή....τώρα και με τον αυλό χωνί που φτιάξανε....είναι πρωτοπόροι, λες και οι Αμερικανοί βοσκάγανε μυρμήγκια τόσα χρόνια με τους διευρυμένους και περιμένανε τους καινοτόμους μπενελλακηδες να τους διδάξουν
 
Last edited:
Φιλε μου το να σου καθετε ενα οπλο ειναι το οαν και σαφως να το γουσταρεις.κι εγω αυτα που γπυσταρω γραφω και η καθε αντιπαραθεση η αλλη γνωμη γινεται στα πλαισια της κουβεντας.μην τα παίρνετε της μετρητης αλλοι εδω κανανε σκηνικα ασχημα και φαγανε σουτια...

Μπαμ κλι φσατ στα κρυα για εμενα σημαινει ολη η ενεργεια εκτος...εκει κλανει η αδρανεια.στα κρυα που σερνονται τα κλειστρα και οι καννες που ειναι στημενες οπως να ναι
Αντε παλι απο την αρχη.αν εξαιρεσεις τις 2 τελευταιες χρονιες που ειχαμε παπαρια κρυο ,αμετρητες φορες με 0 κ -3 ποτε δεν ασχοληθηκα με το κλειστρο.πιο χαμηλες δεν θυμαμαι.παμε τωρα στο ποζε μιας κ το αναφερες. αν κ εχω ενα πολυ καλο beretta δεν τοχω δοκιμασει στα ψηλα βουνα με 34-36-38 γρ.ισως αποδιδει καλυτερα.μου ταιριαζει ομως καλυτερα το αυτογεμες.
 
Ναι γιατι αμα δεν ειχε κρυο ολα καλα μετα; Οχι φιλε ουτε υφος εχω ουτε διαθεση για φασαρια.

Για τον πεο ειναι τα οπλα αυτα βλητικα και εναντια ακομα και στην ιδια τους την αγορα
 
Αντε παλι απο την αρχη.αν εξαιρεσεις τις 2 τελευταιες χρονιες που ειχαμε παπαρια κρυο ,αμετρητες φορες με 0 κ -3 ποτε δεν ασχοληθηκα με το κλειστρο.πιο χαμηλες δεν θυμαμαι.παμε τωρα στο ποζε μιας κ το αναφερες. αν κ εχω ενα πολυ καλο beretta δεν τοχω δοκιμασει στα ψηλα βουνα με 34-36-38 γρ.ισως αποδιδει καλυτερα.μου ταιριαζει ομως καλυτερα το αυτογεμες.
Το θεμα ειναι οτι ανεφερεσε σε οπλο που εχει να κανει με το τρυπακι που εχεις μπει πχ δεν εχω δοκιμασει 34-36-38... Εχεις αμφιβολιες γιατι ετσι εχεις μαθει με τις ιδιαιτεροτητες απο τα μπενελι.στα αμερικανικα δεν υπαρχουν αμφιβολιες
 
Τοτες που ειχε βγει η γκολντ ειχαν βαρεσει πρεζα ακομα και οι φιλοι της μπραουνινγκ και ελεγαν δε ριχνει 28 30 32 λογο αυλου.ε μην παινρεις τετοιον αυλο για τσιχλα.οταν το οπλο μαμουσε και εδερνε στα μικρα φτερωτα ολα τα σκοπια γεμησαν ελαφια με κερατα με απόγειο την φοινιξ σε παραλλαγη. Σπανιο μοντελο γιατι δεν γραφουν και δεν ποσταρουν οσοι την ειχαν και δεν τη δινουν,ειναι σπανιο στο καρ αυτο το οπλο,ολο μπενελι ειναι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top