Benelli Team Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
img_20220906_182718-jpg.55016
View attachment 55018View attachment 55019View attachment 55020

Στις 2 πρώτες φωτογραφίες είναι μαζι με το σφουγγαρακι παχους περίπου 1 εκατοστο αν θυμαμαι καλά που έχω για το δίκαννο baikal. Ασφαλώς έχει και άλλα σφουγγαράκια με διαφορετικο πάχος. Στην τρίτη φωτογραφία φαίνεται το σφουγγαράκι και το πέλμα το οποιο έχω βάλει χωρίς το σφουγγαράκι και τέλος φαίνεται πως ειναι το πελμα της vinci το οποίο το beartooth παίρνει ακριβώς το σχήμα του μαμα πέλματος και εφαρμόζει τέλεια.
Μαζί με το σφουγγαράκι με το χέρι μπορείς να το κουνίσεις λίγο δεν ειναι 100% σταθερό όπως αν έβαζες ένα σταθερό πέλμα. Αλλά κατα την επώμιση δεν κουνάει καθόλου και κάνει πολύ καλή δουλειά. Γενικά μια κυνηγετική σεζον που κυνηγούσα με αυτό το πέλμα στο δίκαννο που εφαρμόζει το ίδιο καλά με τη benelli από ότι βλέπω δεν είχα κανένα πρόβλημα. Εγώ θα παραγγείλω το μαύρο για την vinci. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και κάνει και πάρα πολύ καλή δουλειά στην αίσθηση της ανάκρουσης.
Ευχαριστώ φίλε.
 
3 πήρα στα ίδια λεφτά και την ίδια δουλειά κάνει.
Beartooth εντωμεταξύ δεν έβρισκα απόθεμα πουθενά.
Απλά οι ραφές του δεν μου γεμίζουν το μάτι ούτε οι άκρες του που μοιάζουν να είναι κομμένες με ψαλίδι. Το beartooth το προστατευτικό του κοντακίου το έχω πολλά χρόνια και ειναι σαν καινούριο ακόμη. Οπότε εδώ ισχύει ότι αυτό ξέρω αυτό εμπιστεύομαι. Αλλά αν κάνει δουλειά και αυτό των 10 ευρώ και ειναι ανθεκτικό τότε ίσως αξίζει.
 
Ο καθένας με τον πόνο του. :)
Αν δεν υπαρχει μαμισιο πελμα πιο παχυ για τη μοντυ, λεω να πάρω αυτο.
Κουμπώνει οπως το πελμα και δινει 16mm εξτρα παχος.
Έστειλα και μηνυμα σ'αυτον που τα πουλαει με φωτο και διαστάσεις του κοντακίου μου και μου ειπε οτι ταιριάζει κι ας μην ειναι κομφορτεκ.
Το κακο ειναι η τιμη. Βγαίνει 80 ολα μαζι
https://www.benellistockspacer.com/
Ειχε ο μανδηλαρας παρε ενα τηλεφωνο
 
Ερώτηση:
Στη Benelli Centro, μπορούμε να τοποθετησουμε extra (μεγαλύτερη) αποθηκη φυσιγγιων..;;;
Αν ναι, υπαρχει για το συγκεκριμενο οπλο ή τερειαζει απο καποιο αλλο μοντελο;;;
Κώστα νομίζω ότι προέκταση μπορούν να πάρουν μόνο τα μοντέλα που έχουν μεγάλο δακτυλίδι στην κάννη.... όπως η m2....
 
Κώστα νομίζω ότι προέκταση μπορούν να πάρουν μόνο τα μοντέλα που έχουν μεγάλο δακτυλίδι στην κάννη.... όπως η m2....
Βασιλη θα μπορουσες να με βοηθησεις με καποια φωτο ωστε να καταλαβω καλυτερα διοτι ειμαι ασχετος με τετοιου ιδους μετατροπες...;;;
 
Βασιλη θα μπορουσες να με βοηθησεις με καποια φωτο ωστε να καταλαβω καλυτερα διοτι ειμαι ασχετος με τετοιου ιδους μετατροπες...;;;
Τα μοντέλα της οικογένειας Rafaello,montefeltro,super 90 έχουν μικρό δακτυλίδι σύνδεσης με το υπόλοιπο όπλο. Η m 2 έχει μεγαλύτερης διαμέτρου επειδή υπάρχει η δυνατότητα να δεχθεί προέκταση αποθήκης
 
Ερώτηση:
Στη Benelli Centro, μπορούμε να τοποθετησουμε extra (μεγαλύτερη) αποθηκη φυσιγγιων..;;;
Αν ναι, υπαρχει για το συγκεκριμενο οπλο ή τερειαζει απο καποιο αλλο μοντελο;;;
όχι δεν γίνεται! θέλει να εχει το μεγάλο δαχτυλίδι η κανη εκει που εφαρμόζει στην κορυφή της αποθήκης
 
όχι δεν γίνεται! θέλει να εχει το μεγάλο δαχτυλίδι η κανη εκει που εφαρμόζει στην κορυφή της αποθήκης
Και αυτό είναι το δακτυλίδι της Centro, Rafaello κτλ... πιστεύω να σε βοήθησαView attachment 55056
Ενταξει καταλαβα...σας ευχαριστω πολυ παιδια!!!
 
Σύμφωνα με σημερινες πληροφορίες (Lucas) με απόλυτη μυστικότητα ετοιμάζεται ενα sbe4 που δεν θα έχει κ πολλες ομοιότητες με τα προηγούμενα, φορώντας ολα τα τεχνολογικά καλούδια της benelli και κάτι ακόμα που θα ταράξει τα νερα πολυ δυνατα

.... Fara tremare le acque.... Δικα του λόγια αυτα..
Τον είχα για σκληρό κ@ρ# Ιόλη το Λούκας αλλά όχι και τόσο φίλε, είπαμε! Άκου
Fara tremare le acque.... Ανατριχιασα! Τι σημαίνει όμως; .yel. .yel..yel.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top